... ...

شکایت کارفرما از کارگر چگونه انجام می شود

  • 5 آذر 1400
  • بدون نظر
  • 7 دقیقه
  • 773 بازدید

آشنایی با قوانین و نکات مربوط به حقوق کارگر و کارفرما، همواره از مهم ترین مسائلی است که در دنیای کار باید از جانب هر دو طرف، دقت ویژه ای به آن ها شود. کارگر همواره به کسی گفته می شود که در ازای حقوقی که می گیرد، موظف است وظیفه ای را در موعد مشخص انجام دهد. همچنین لقب کارفرما نیز به کسی تعلق می گیرد که وظیفه ای را برای کارگر مشخص کرده و موظف به پرداخت حقوق به او بر اساس کاری که انجام می دهد، است.

شکایت کارفرما از کارگر

شکایت کارفرما از کارگر و یا بر عکس آن، همواره موضوعی است که در روابط بین کارفرما و کارگر پر اهمیت است. هر دو فرد باید کاملاً از حق و حقوق خود آگاه بوده و بر اساس آن ها عمل کنند. بنابر اهمیتی که این موضوع دارد، در این نوشتار تصمیم داریم تا موارد مربوط به شکایت کارفرما از کارگر را بررسی کنیم. پس در ادامه با ما باشید.

وظایف کارگر در محیط کار چیست؟

لازم است در همین ابتدای کار و قبل از رسیدگی به موضوع شکایت کارفرما از کارگر، به وظایفی که کارگر باید در محیط کار انجام دهد بپردازیم. یک فرد که به عنوان یک کارگر تحت یک قرارداد مشخص برای شخصی با عنوان کارفرما شروع به کار می کند، باید همواره وظایفی را انجام دهد که در صورت سرباز زدن از هر کدام از آن ها، کارفرما می تواند با رعایت موازین قانونی از او شکایت کند. این وظایف عبارتند از:

  • انجام کار محول شده به او به روشی صحیح و با دقت کامل
  • اجرای دستورات کارفرما، البته اوامری که در حیطه مسئولیت های او قرار می گیرد.
  • حاضر شدن در محل کار در ساعت های مشخص شده در قرارداد
  • اعلام قبلی برای هر گونه ترک کار (ارائه استعفای شفاهی و همچنین کتبی)

اختلافاتی که میان کارفرما و کارگر به وجود می آید، با صحبت و یا کمک گرفتن از وکیل اداره کار در مجموعه تهران مدافع، قابل حل خواهد بود. اما خب در بعضی از مواقع، حتماً لازم است که پای قانون وسط بیاید و شکایتی از طرف صاحب کار نسبت به کارگر انجام گیرد. اگر کارگر قبل از تحویل کامل و صحیح کار به کارفرما کار را ترک کند و یا این که اموری که به او محول شده را بدون رعایت قوانین لازم انجام داده و یا از آن ها سرباز زند، در این صورت است که شکایت کارفرما از کارگر معنی پیدا کرده و می تواند تأثیرگذار باشد.

وظایف کارگر در محیط کار چیست؟

در هر صورت لازم است به عنوان کارگر و یا صاحب کار بدانید که مشاوره حقوقی، که از جانب مؤسسات حقوقی مختلف مانند تهران مدافع انجام می گیرد، قبل از اقدام برای هر گونه شکایت، می تواند نقش مهمی داشته باشد. گاهی اوقات بعد از مشاوره حقوقی ورازت کار، کارگر و صاحب کار به صور کامل از حق و حقوق خود و عواقبی که شکایت می تواند برای هر کدام داشته باشد، کاملاً آگاه شده و مشکل به وجود آمده را بدون کشیدن کار به دادگاه رفع کرده و شکایت کارفرما از کارگر منتفی می شود.

مطلب مرتبط:  مشاوره حقوقی حضوری با وکیل متخصص موسسه تهران مدافع

کارفرما نسبت به کارگر چه حقوقی دارد؟

در مقابل کارفرما نیز مسئولیت هایی نسبت به کارگر دارد که باید به انجام آن ها متعهد باشد. برای مثال پرداخت به موقع و کامل حقوق کارگر، بیمه کردن کارگر، ایجاد شرایط مناسب در محیط کار و فرآهم کردن ابزار و متریال مربوط به کار برای کارگر و رسیدگی به امور او از جمله فعالیت هایی است که کارفرما موظف است نسبت به کارگر انجام دهد.

ترک کار کارگر، شکایت کارفرما از کارگر

یکی از رایج ترین مسائلی که بین کارگر و صاحب کار به وجود می آید و منجر به شکایت کارفرما از کارگر می شود، ترک کار توسط کارگر است. اگر کارگر بدون تحویل کامل و صحیح کار و یا مسئولیتی که به او محول شده است کار را ترک کند، کارفرما این حق را دارد که از او شکایت کند. پیش تر بیان کردیم که تحویل به موقع و کامل کار در حیطه وظایف و مسئولیت های کارگر قرار می گیرد و باید آن ها رعایت کند.

شکایت کارفرما از کارگر در زمینه ترک کار وقتی محقق می شود که کارگر هیچ گونه استعفای شفاهی و یا کتبی برای این عمل ارائه نداده باشد. حتی اگر قراردادی بین کارگر و کارفرما هم منعقد نشده باشد، باز هم او موظف است برای ترک کار از ۳۰ روز قبل استعفای خود را تحویل دهد. به این دلیل می گوییم ۳۰ روز که کارفرما بتواند در آن مدت زمان یک ماهه فرد مناسب دیگری را برای کار خود پیدا کند. با تماس با تهران مدافع و در میان گذاشتن موضوع با مشاورین متخصص می توانید اطلاعات بیش تری را در این حوزه به دست آورید.

شکایت کارفرما از کارگر چگونه انجام می شود؟

اگر هیچ گونه سازشی بین کارفرما و کارگر به وجود نیاید و مشاوره متخصصین حقوقی در این حوزه نیز تأثیرگذار نباشد، صاحب کار از کارگر می تواند شکایت کند. در واقع می توان گفت این حق برای صاحب کار وجود دارد که از کارگری که به مسئولیت های خود متعهد نبوده و آن ها را در زمان معین شده انجام نمی دهد، شکایت کند. برای تحقق این امر کارفرما باید تمامی مدارک و شواهد لازم را تهیه کرده و به اداره کار مراجعه کرده و شکایت خود را از کارگر مربوطه اعلام دارد.

مطلب مرتبط:  آشنایی کامل با مراحل و موارد شکایت از کارفرما

مراحل شکایت کارفرما از کارگر بدین گونه است که ابتدا موضوع شکایت در هیأت تشخیص مطرح می شود و پیش از این که اقدامی در زمینه رسیدگی به شکایت صورت گیرد، مسئولین سعی در ایجاد صلح و سازش بین کارفرما و کارگر خواهند داشت. ولی اگر سازشی ایجاد نشود، دلایل شکایت توسط قاضی بررسی شده و رأی نهایی در این زمینه صادر خواهد شد. پرداخت خسارت به طور معمول جریمه ای است که برای کارگر در صورت محقق نکردن خواسته های کارفرما، در نظر گرفته می شود.

شکایت کارفرما از کارگر چگونه انجام می شود؟

آن چه در این به آن پرداختیم، بررسی قوانین و شرایط مربوط به شکایت کارفرما از کارگر بود. در صورتی که هر مشکلی بین شخص صاحب کار و کارگر به وجود آید، اگر با مراجعه به مشاورین حقوقی در مراکزی مانند تهران مدافع، سازشی بین آن ها صورت نگرفت، این حق برای کارفرما وجود دارد که از کارگر شکایت کند. در اداره کار نیز مسئولین ابتدا اقدام با ایجاد صلح بین این دو فرد کرده اما اگر تأثیرگذار نبود، به شکایت کارفرما رسیدگی شده و رأی نهایی در آن زمینه صادر می شود.

سؤالات متداول:

آیا کارگر می تواند در صورت بیمه نشدن توسط کارفرما، ترک کار کند؟

خیر. این حق برای کارگر وجود دارد که اگر توسط صاحب کار بیمه نشد، از او شکایت کند. اما نمی تواند برای این موضوع اقدام به ترک کار کند.

در صورت عدم پرداخت به موقع حقوق توسط کارفرما، کارگر می تواند کارش را ترک کند؟

خیر. امکان شکایت از کارفرما برای این موضوع وجود دارد. اما عدم پرداخت حقوق هیچ حقی نسبت به ترک کار را برای کارگر به وجود نمی آورد.

اگر پس از شکایت کارفرما از کارگر، کارگر تبرئه شود چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که شکایت کارفرما از کارگر به هر دلیلی که باشد ثابت نشده و کارگر بدون تقصیر شناخته شود، کارفرما باید تمامی حق و حقوق کارگر را پرداخت کرده و دوباره او را در پست قبلی خود گمارد. در این زمینه حتی گاهی کارگر می تواند اعاده حیثیت نیز کند.

حقوق و سنوات کارگری که توسط شکایت کارفرما در بازداشت است چه می شود؟

طبق تبصره ماده ۱۸ قانون کار، اگر شکایت کارفرما از کارگر منجر به بازداشت شدن او شود، تا زمانی که حکم قطعی کارگر از جانب دادگاه صادر شود، کارفرما موظف است که حداقل نصف حقوق کارگر را به خانواده او دهد.

امتیاز به این مطلب
سوالات شما
بدون دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312