... ...

طلاق توافقی در سال ۱۴۰۰ به همراه مدارک، زمان، هزینه

 • ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
 • بروزرسانی: ۱ شهریور ۱۴۰۰
 • ۵۰ نظر
 • 14 دقیقه
 • 1842 بازدید

طلاق توافقی یکی از مرسوم ترین انواع طلاق است که زوجین با توجه به سختی مسیر طلاق های یکطرفه به این نتیجه میرسند که بهتر است هرچه زودتر بدون هیچ دغدغه ای از هم جدا شوند نحوه طلاق گرفتن توافقی زمانی است که زوجین در خصوص مهریه،نفقه،اجرت المثل ایام زوجیت و حضانت فرزند به توافق برسند که معمولاً در این نوع از طلاق زن با بذل بخشی از مهریه اقدام به طلاق می نماید و مراحل آن بدینگونه است که پس از درخواست ، توافقات که در داوری ثبت میگردد در نمونه رای طلاق توافقی ، منعکس می شود  و پس از مطالعه آن طرفین باید ظهر دادنامه حق تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی را از خود سلب و ساقط نمایند تا رای نمونه طلاق توافقی قطعی و لازم الاجرا گردد.

پیشنهاد ویژه : این ویدیو را حتماً ببینید : همه چیز درباره طلاق توافقی

اعتبار رای طلاق توافقی

پس از اینکه بر اساس نمونه رای طلاق توافقی دادنامه صادر گردید به طرفین ابلاغ میگردد و از تاریخ ابلاغ دارای اعتبار ۳ ماه است که اگر زوجین در این مدت یعنی ظرف ۳ ماه اقدام به اجرای صیغه طلاق ننمایند دادنامه اعتبار خود را از دست میدهد فلذا باید در این مدت با در دست داشتن شناسنامه و سند نکاح به یکی از دفترخانه های ثبت ازدواج و طلاق مراجعه و اقدام به اجرای دادنامه و صیغه ی طلاق نمایند. البته زوجین میتوانند جهت طلاق توافقی سریع این موارد را به وکیل در طلاق توافقی موسسه حقوقی ما بسپارند تا حسب تجربه ای که دارند ظرف یک روز همه این اقدامات را انجام بدهند.

آیا شماره تلفن وکیل را جهت مشاوره رایگان میخواهید؟

شما با داشتن شماره موبایل وکیل به صورت ۲۴ ساعته در مورد این مقاله یا مقالات دیگر می توانید بدون پرداخت هزینه مشاوره حقوقی بگیرید. وکلای پایه یک متخصص ما منتظر تماس شما هستند.

طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟

طلاق توافقی در حالت عادی و بدون حضور وکیل متخصص ۳ الی ۴ ماه زمان میبرد لیکن حضور  وکیل باعث سرعت و کیفیت بالا میشود و طرح صحیح دادخواست بر اساس مواد قانونی میتوان این پروسه را ۳۰ روزه انجام داد.

و در مواردی نیز طلاق توافقی از طرف زن مطرح میگردد که این برای زمانی است که زن دارای حق طلاق توافقی در دوران عقد می باشد و در آن زمان وکالت در طلاق را گرفته باشد از مراحل طلاق توافقی این است که زن به ما بذل رجوع نکند و در طهر غیر مواقعه باشد.

مهمترین سوال در این خصوص این است که طلاق توافقی چقدر طول می کشد در جواب باید گفت بدون حضور وکلای پایه یک ما معمولاً سه الی ۴ ماه  طول میکشد و با حضور وکیل طلاق توافقی حرفه ای و پایه یک ما حدودا ۳۰ روز زمان نیاز است تا طلاق ثبت و شناسنامه تحویل شما گردد.

قانون جدید طلاق توافقی

در قانون جدید طلاق توافقی با توجه به ابلاغ قانون به دادگاهها به صورت ابتدایی حضور در دادگاه امکانپذیر نبوده و جلسات مشاوره به تعداد ۵ جلسه اجباری می باشد .

در این مورد البته راهکارهای قانونی برای کاهش زمان طلاق وجود دارد که در این خصوص میتوانید با ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص و برای اطلاع از بهترین راه کاهش مدت طلاق توافقی میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از مشاوره رایگان حقوقی با بهترین وکلای پایه یک خانواده بهره مند شوید.

طلاق توافقی

تعداد جلسات مشاوره طلاق توافقی

برای طلاق توافقی حضور در هر ۵ جلسه مشاوره اجباری می باشد که البته درصورت ارجاع موضوع به وکلای ما بدون حضور موکل مراحل طلاق طی می شود.

مرحله بعد از مشاوره طلاق توافقی

بعد از حضور در جلسات اجباری مشاوره و عدم صلح و سازش مشاور با صدور گواهی عدم سازش مجوز طرح دعوی در دادگاه را میدهد .

که دادگاه پس از رسیدگی نمونه رای طلاق توافقی را صادر می نماید که پس از قطعی شدن دارای سه ماه اعتبار می باشد.

فلذا باید با در دست داشتن این گواهی به دفاتر خدمات قضایی جهت ثبت دادخواست طلاق و یا به دفتر تهران مدافع برای ارجاع به وکیل مراجعه فرمایید.

مدارک لازم جهت طلاق توافقی

 • عقد نامه یا رونوشت محضر
 • کپی کارت ملی و اصل
 • کپی شناسنامه و اصل
 • عکس

برای اطلاعات تکمیلی درمورد هزینه ها ی دادرسی و یا حق الوکاله به صورت کاملاً رایگان با ما تماس بگیرید

درخواست طلاق توافقی

طلاق توافقی از متعددترین پرونده های دادگستری در دادگاه خانواده است در قانون نامی با عنوان طلاق توافقی وجود ندارد بلکه انواع و اقسام طلاق به عنوان مثال طلاق خلع و مبارات و بائن و رجعی و غیره ذکر شده اصطلاح طلاق توافقی با توجه به توافقات طرفین به این نام نامگذاری شده در اصل طلاق توافقی نوعی از طلاق با عنوان خلع می باشد که در آن زوجه از مهریه یا مال خویش بذل نمودهو زوج در قبال اجرای صیغه طلاق این بذل را می پذیرد.

در واقع در صورتی که شما تمایل به ثبت درخواست طلاق توافقی داشته باشید بدون اخذ گواهی از واحد مشاوره امکان درخواست طلاق توافقی را نخواهید داشت.

پس از مراجعه به واحد مشاوره و اخذ گواهی و ثبت درخواست طلاق توافقی در دفتر خدمات قضایی زوجین با مراجعه حضوری به دادگاه در صورت تعیین جلسه رسیدگی موارد مورد توافق خویش را اعلام نموده تا طبق همان شرایط گواهی عدم امکان سازش صادر شود.

لازم به ذکر است هر توافقی در گواهی عدم امکان سازش و نمونه رای طلاق توافقی  قید نمی گردد بلکه تنها امور مالی زوجین: اجرت المثل – نفقه – مهریه و جهیزیه قید گردید و در خصوص حضانت فرزند طبق توافقات انجام شده نفقه فرزند نیز مشخص می گردد.

مطلب مرتبط:  مهریه عندالاستطاعه و شرایط قانونی آن | تفاوتهای مهریه عندالمطالبه و مهریه عندالاستطاعه

سایر توافقات بسته به اعتماد فی ما بین در خارج از دادگاه قابل انجام است بهتر است قبل از ثبت صیغه طلاق طرفین کلیه تعهدات را نسبت به یکدیگر انجام دهند.

طلاق توافقی در تهران

طلاق توافقی در تهران جزو تخصص وکلای موسسه حقوقی تهران مدافع بوده و یا توجه به اینکه قوانین طلاق توافقی در تهران نیز مانند سایر مناطق کشور در حال تغییر بوده لذا برای مثال سابق بر این امکان ثبت دادخواست طلاق از سوی زوجه و تعیین شعبه در همان منطقه بوده ولیکن طبق بخشنامه جدید در صورتی که زوجه در غرب بوده و زوج در شرق تهران دادگاه خانواده صالح در شرق تهران بوده و ملاک منطقه محل اقامت زوجه نمی باشد.

همچنین بنا به منطقه زندگی شما محل اخذ مشاوره خانواده نیز متفاوت است.

همچنین برای طلاق توافقی در کرج می توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

اسقاط حق رجوع به مابذل در طلاق توافقی

با توجه به اینکه طلاق توافقی انتهای میسر زوجین پس از دوره ای زندگی مشترک می باشد اغلب زوجین درخواست صدور حکم بدون بازگشت و محکم را دارند.

پس از ثبت صیغه طلاق به مدت سه ماه و ده روز امکان بازگشت زن به آنچه بخشیده وجود دارد و در واقع در این نوع طلاق حق رجوع با ما بذل مهریه با زن می باشد و پس از حق رجوع برای مرد وجود دارد .

اغلب آقایان بدون اطلاع از این موضوع پس از مدتی متوجه درخواست مهریه پس از طلاق می شوند که باعث تعجب آنها می شود ولیکن این موضوع نیز دارای راه حل بوده و در زمان توافقات طرفین با استفاده حق رجوع زن نسبت به ما بذل مهریه امکان رجوع زن را به مهریه پس از ثبت صیغه طلاق بسته می شود.

فلذا می توانید در چنین مواردی حق رجوع را اسقاط نمایید.

برای تماس با وکلای متخصص ما در زمینه امور خانواده به صورت تلفنی و آنلاین می توانید با شماره گیری شماره های موسسه حقوقی مشاوره تخصصی دریافت نمائید.

حضانت فرزند در طلاق توافقی

برای حضانت و نگهداری طفل که پدر و مادر او از یکدیگر جدا شده‌اند، مادر تا ۷ سالگی (پسر یا دختر فرقی ندارد) اولویت دارد و پس از آن حضانت با پدر است (دختر تا پایان سن ۹ سالگی و پسر تا پایان سن ۱۵ سالگی) حضانت و نگهداری از فرزند امری است که بر اساس مصالح عمومی و نیاز طبیعی فرزندان تنظیم شده است؛

یعنی پس از جدایی در زمانى که فرزند نیاز بیشترى به مادر دارد، اولویت نگهدارى فرزند به او داده شده و در عین حال در همین مدت، تأمین هزینه زندگى کودک برعهده پدر است.

آشنایی با طلاق توافقی

نمونه رای طلاق توافقی

دادگاه خانواده ۳۱۰ (عمومی حقوقی ) تاریخ جلسه : ۲۶/۳/۹۴ طرفین دادرسی خواهان : نگاه ، خوانده : محمد علی شماره پرونده : ۹۴۰۹۹۷ موضوع دادرسی : تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش ( طلاق توافقی ) دلایل و منضمات دادخواست : ۱. کپی سند رسمی ازدواج ۲.کپی شناسنامه ها ۳-کپی کارت ملی

گردشکار پرونده:

شرح دادخواست :

ریاست محترم دادگاه به استحضار میرساند اینجانب نگاه برابر سند رسمی ازدواج پیوست به عقد دائمی آقای محمد علی درآمده ام با توجه به مشکلات عدیده¬ای که در زندگی مشترک به وجود آمده زندگی را غیر ممکن نموده است لذا با شرایط ذیل تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش را داریم . در صورت لزوم ارجاع امر به پزش قانونی مورد استدعاست.

زوجه با بذل مهریه وسایر حقوق قانونی خویش تقاضای رسیدگی وصدور حکم مبنی برگواهی عدم امکا ن سازش را دارد،جهیزیه در اختیار وی می باشد ،زوجین دارای یک فرزند مشترک ۶ ساله هستند. برحسب دستور معاونت محترم قضایی ارجاع موضوع جهت رسیدگی به دادگاه عمومی حقوقی ( خانواده) ر ارجاع که پس از ثبت به کلاسه فوق دادرس دادگاه به شرح ذیل مبادرت به صدور دستور می نماید. دادخواست از طرف ریاست دادگستری شهرستان به شعبه حقوقی(خانواده) ارجاع داده می شود. قاضی محترم شعبه ضمن دستور ثبت و تعیین وقت دستور می دهند که مراتب به مرکز مشاوره ارجاع می گردد.

پس از تشکیل جلسه مشاوره ما حصل آن توسط مرکز فوق صورتجلسه و به شعبه اعاده می¬گردد. بدین شرح که زوجین جهت مشاوره به مرکز مراجعه و حسب گفتگوهای بعمل آمده زوجین تمایل به ادامه زندگی مشترک ندارند و قصد جدایی دارند و حاضر به ادامه جلسات مشاوره نیستند.

جلسه رسیدگی:

در وقت مقرر جلسه دادگاه عمومی حقوقی به تصدی امضاء کننده تشکیل وپرونده کلاسه فوق تحت نظر است .خواهان سرکار خانم نگاه وخوانده آقای محمد در دادگاه حضور دارند وهویت طرفین محرز است.طرفین اظهار داشتند خواسته به شرح دادخوست تقدیمی است به موجب سندرسمی با یکدیگر ازدواج نموده ایم وثمره ازدواجمان یک فرزند می باشد. با توجه به مشکلات واختلافات پیش امده وعدم توافق وتفاهم اخلاقی وفکری قادر به ادامه زندگی مشترک بایکدیگر نمی باشیم. زوجه اظهار داشت تمام حق و حقوق مالی (مهریه ، نفقه ، اجرت المثل) خود را بذل می کنم در قبال طلاق و زوج هم قبول بذل می نماید. دادگاه خطاب به طرفین به صلح و سازش بایکدیگر وادامه زندگی مشترک دعوت ونصیحت می شوید چه می¬گویید ؟ اعلام داشتند امکان ادامه زندگی مشترک وجود ندارد تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش داریم .

جلسه دادگاه عمومی حقوقی (خانواده) ر به تصدی امضا کننده ذیل تشکیل و پرونده امر تحت نظر است .دفتر معرفی نامه ای زوجین با به مرکز مشاوره اعلام داشتند لذا خواسته صدور گواهی عدم امکان سازش و طلاق توافقی قرار دادگاه نظر به اینکه خواهان کماکان اصرار به طلاق و جدایی دارند. در وقت مقرر جلسه دادگاه به تصدی امضاء کننده ذیل تشکیل وپرونده امر تحت نظراست طرفین حضوردارند و اعلام داشتند خواسته مان به شرح مندرج است و تقاضای صدور گواهی عدم سازش داریم وبا توجه به اینکه زوج حاضر به بذل مهریه خود گردیده است من نیز حاضر به طلاق وی می باشم . دادگاه با عنایت به مفاد دادخواست تقدیمی واظهارات طرفین در جلسات دادرسی به شرح آتی مبادرت به صدور رای می نماید.

مطلب مرتبط:  شرایط و تمامی مراحل طلاق توافقی در دادگاه از ابتدا تا انتها | تهران مدافع

متن انشاء نمونه رای طلاق توافقی

رای دادگاه: درمورد دادخواست خانم نگاه فرزند فضل الله به طرفیت اقای محمد علی فرزند به خواسته صدور گواهی عدم امکان سازش به منظور اجرای صیغه طلاق به شرح متن دادخواست نظر به اینکه اولا رابطه زوجیت ایشان به استناد تصویر مصدق سند نکاحیه شماره ترتیب۱۰۰۶ مورخ ۷/۴/۸۷ تنظیمی در دفترخانه رسمی ثبت ازدواج ۱۳ حوزه ثبت محرز است و ثانیا سعی و تلاش دادگاه و شاور در ایجاد صلح و سازش بین طرفین موثر واقع نگردید ، لذا دادگاه با توجه به درخواست زوجین به استناد مواد ۱۱۳۳و ۱۱۴۶ قانون مدنی و مواد ۲۴و۲۶و۲۷و۳۱و۳۴ قانون حمایت از خانواده مصوب ۹۱ گواهی عدم امکان سازش بین زوجین صادر و اعلام می نماید به این ترتیب آنها می توانند حداکثر ۳ ماه از تاریخ ابلاغ دادنامه قطعی به یکی از دفاتر رسمی طلاق مراجعه و پس از وقوع نسبت به اجرای صیغه طلاق اقدام کنند. نوع طلاق با توجه به بذل و سایر حقوق مالی و قبول زوج خلع است .

زوجین دارای یک فرزند مشترک به نام سینا شش ساله می باشندکه حضانت طفل در حال حاضر بازوجه است و زوج تعهد گردید ماهانه مبلغ ۰۰۰/۲۵۰/۱ ریال بابت نفقه به کارت زوجه بشماره ۳۰۷۸۶۹۲۹۲ بانک ملی واریز ننمایدو می تواند روزهای جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر فرزند خود جهت ملاقات از محل سکونت زوجه تحویل گرفته و پس از ملاقات در همین محل تحویل دهد. حسب اعلام طرفین جهیزیه در اختیار زوجه میباشد و متعلق به وی میباشد که به وی مسترد خواهد شد و حسب گواهی پزشکی قانونی زوجه باردار نمی باشد. رای صادره حضوری و ظرف ۲۰ روز قابل تجدید نظر خواهی در محاکم محترم تجدیدنظر استان می باشد.

تحلیل وکیل پایه یک گروه وکلای تهران مدافع در مورد نمونه رای طلاق توافقی

اشاره مختصر و مفید دادگاه به مسائل نفقه و محل ملاقات فرزند و حضانت طفل شش ساله محل ملاقت وی و تعیین تکلیف مسائل مالی صحیح بوده است حضوری بودن رأی اصداری و قابلیت تجدید نظر خواهی از آن با خواسته غیرمالی ذاتی توسط هر یک از طرفین دعوا در مهلت ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ رأی در دادگاه تجدید نظر استان وفق بند ب ماده ۳۳۱ و مواد ۳۳۵ و ۳۳۶ و ۳۳۴ قانون آیین دادرسی مدنی از موجبات تکامل رأی است.

از طرفی بررسی مندرجات دادخواست به مسیر احراز علقه زوجیت فی‌مابین خواهان و خوانده وفق سند رسمی نکاحیه و تصویر مصدق تمامی صفات خواهان (زوج) و خوانده (زوجه) توافق نامه مبنی بر عدم امکان سازش فی‌مابین زوجه با خواسته جدایی ، کلیه اقدامات دادگاه قبل جلسه اول دادرسی از نظر قانون آیین دادرسی مدنی حاکم بر موضوع و شرایط طرح دعوا و سایر توافق موضوعه بلا اشکال و صحیح است.

صدور و تعیین وقت رسیدگی از طرف مدیر دفتر دادگاه و ابلاغ حضوری به زوجین و تشکیل جلسه رسیدگی وفق مقررات من جمله و ثبت و ضبط اظهارات طرفین در صورت مجلس و ارجاع امر مرکز مشاوره خانواده موضوع خواسته به جهت ایجاد صلح و سازش وفق مواد ۹ و ۱۰و ۲۵و۲۹و۲۷ و ۳۰ و تبصره های آن و ۳۱ و ضمن جمله توجیهی توسط دادگاه در وقت فوق‌العاده و گوشزد وظایف و ارشادات لازمه برابر قانون فوق شده است. از طرف مرکز مشاوره وفق ماده ۲۷ قانون فوق الذکر دادگاه مبنی بر عدم امکان سازش فی‌مابین زوجین با مضمون کلیه شروط ضمن عقد و مطالبه مندرج در اسناد ازدواج و حل و فصل مسائل مالی به امضاء زوجین و رعایت مقررات ، دادگاه وفق ماده ۳۲ اقدام به صدور گواهی عدم امکان سازش با مدت اعتبار ۳ ماهه از تاریخ ابلاغ رای قطعی مطابق ماده ۳۳ و معرفی طرفین به دفترخانه رسمی طلاق که در راستای اجرای مفاد ۳۵ قانون حمایت خانواده بوده صحیح و بلااشکال است.

طرح دادخواست با موضوعیت گواهی عدم امکان سازش طلاق توافقی از سوی طرفین خواهان زوج علیه خوانده زوجه به موجب اصل صلاحیت تبصره ۱ ماده ۱ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ صحیح بوده است ، و از سویی انجام برخی از اقدامات قضایی در خصوص اصلاح ذات البین وفق ماده۲۹ و تبصره ماده ۳۲ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ انجام گرفته لذا حکایت از رعایت دقیق ترفیعات و مقررات مقرر قانونی از سوی مرجع رسیدگی کننده بوده و فاقد هرگونه اشکال قانونی است.

سوالات متداول

هزینه های گرفتن وکیل برای طلاق توافقی چقدر است؟

هزینه های انجام صفر تا صد طلاق توافقی در تهران مدافع شش میلیون تومان است و هیچگونه هزینه اضافی پرداخت نخواهید کرد.

طلاق توافقی توسط شما طی چه مدت زمانی انجام می شود؟

ظرف بیست تا سی روز کاری انجام می شود.

گروه تهران مدافع آیا از وکلای پایه یک بهره می برد؟

بله ما با همکاری بهترین وکلای پایه یک دادگستری که در امر خانواده بیش از ده سال سابقه فعالیت دارند پرونده ها را به نحو احسن انجام میدهیم.

با داشتن وکالتنامه طلاق یا حق هم شما در مدت زمان بیست تا سی روز می توانید طلاق را انجام دهید؟

بله در این حالت دو وکیل پرونده شما را گرفته و در ظرف بیست روز کاری طلاق را انجام می دهند.

سوالات شما
۵۰ دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. آرش کمانگیر

  سلام، با احترام خواستم بپرسم من که هنوز جلسه دادگاهی تشکیل نشده برم ببینم مبلغ نفقه زن و یک فرزند دخترم که جدا زندگی میکنند و از خونه بدون اجازه رفتن چند هست ماهیانه تا اونو بریزم به کارت خانومم، اخه میگن اگه نریزی زندانی داره ، من از کجا بدونم چقد باید بریزم ماهیانه در ضمن خانومم حامله هم هست و یه بچه دختر دیگه هم قراره بدنیا بیاد، ممنونم اگه جواب منو بدین ، تشکر

  1. شادی اصغری کارشناس حقوقی
   166 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   طبق مبلغ تعیین شده با نظر کارشناسی و نسبت به توان مالی شما در دادنامه باید نفقه پرداخت کنید،که در سامانه ی ثنا برای شما ابلاغ می شود،لازم به ذکر می باشد شما میتوانید دادخواست الزام به تمکین برای بازگشت همسرتان ثبت نمایید.

 2. پرنيا

  سلام من یک خانم مطلقیه هستم که بعد از فوت پدرم حقوق ماهانه ایشون بین منو مادرم از طرف دولت تقسیم شد خواستم بدونم اگر من مجددا ازدواج کنم این حقوق قطع میشه یا خیر؟

  1. شادی اصغری کارشناس حقوقی
   166 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   بله در صورت ازدواج مجدد شما حقوق قطع خواهد شد.

 3. محمود

  من و همسرم با هم توافق کردیم ک طلاق بگیریم و ی متنی هم نوشتیم و امضا و اثر انگشت زدیم ولی الان زده زیرش و میگه هرکاری بخوام میکنم توهم چون امضا کردی ک مهریتو میبخشی کاری نمیتونی بکنی. میخواستم بدونم اون برگه ارزش حقوقی داره ک بخواد ازش استفاده کنه؟

  1. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   باسلام توافقات شما درباره طلاق توافقی تنها زمانی لازم الاجراست که در رای طلاق منعکس و این رای ظرف ۳ ماه از قطعی شدن اجرا گردد در غیر اینصورت هیچ الزامی برای شما ندارد.

 4. امیر

  سلام، ممنونم واقعا کارتون خوبه خدا خیرتون بده یک مجموعه حرفه ای و همیشه در دسترس و پاسخگو بودین لازم دونستم اینجا اعلام کنم تا هموطنام برای انتخاب وکیل سردر گم نشن

  1. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام ممنونم منتی نیست این وظیفه تهران مدافع هست

 5. شقایق

  سلام طلاق توافقی یعنی چی و اینکه من قصد طلاق از همسرم رو دارم لطفا کمکم کنید با هم تفاهم نداریم ممنون از گروه حرفه ای تهران مدافع

  1. شادی اصغری کارشناس حقوقی
   166 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   در صورت توافق طرفین در خصوص حقوق مادی و طلاق میتوانید اقدام نمایید،در مواردی که زوج رضایت به طلاق ندارد اثبات شرایط عسروحرج مورد نیاز می باشد،با تشکر از شما

  2. محسن ارجمندی کارشناس حقوقی کارشناس حقوقی
   2 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   باسلام
   طلاق توافقی به این معنی هست که زوج و زوجه در مورد حق و حقوقی که دارند از جمله حق و حقوق مالی زوجه حضانت فرزندان جهیزیه توافق میکنند و طبق همون توافقات بعد از سپری کردن مراحل گواهی عدم امکان سازش صادر میشود

 6. مهدی

  سلام همسرم از من شکایت کرده که کتکش زدم درحالی که چنین چیزی نبوده ولی خودزنی کرده و گواهی پزشکی گرفته چکار باید بکنم

  1. شادی اصغری کارشناس حقوقی
   166 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   اگر شاهد و ادله ای دال بر خودزنی ایشان وجود دارد میتوانید اعتراض نمایید،جهت بهبود خدمات تماس حاصل فرمائید.

 7. مهری طبری

  سلام من ۱۰ سال ازدواج کردم و الان باردارم میخوام فوری طلاق بگیرم و با همسرم هم توافق دارم آیا راهی هست زود کارم انجام بشه و آیا بارداری من مانع این کار نیست؟

  1. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام و عرض ادب
   بله در دوران بارداری هم میتوانید جهت طلاق توافقی اقدام نمایید و در صورتی که دغدغه شما طلاق توافقی فوری هست وکلای ما در اسرع وقت صفر تا صد کار شما را انجام میدهند لطفاً با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا روند پرونده را به طور کامل خدمتتان توضیح بدهیم

 8. حسن دشتی

  سلام طلاق توافقی با وکیل چه مدت زمانی طول میبرد و چه مدارکی نیاز دارد؟ اگر ممکن هست هزینه هم بفرمایید ما خیالمون راحت شه

  1. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام وکلای تهران ممدافع طلاق توافقی را در کمترین زمان ممکن و کمترین هزینه انجام میدهد برای مطلع شدن از قیمت دقیق با ما تماس بگیرید.
   مدارک لازم برای طلاق توافقی عبارت است از: شناسنامه کارت ملی سند نکاح به اضافه توافقات حاصله

 9. مریم

  سلام
  من حدود ۲ماه است طلاق توافقی گرفتم آیا میتوانم ازدواج مجددانجام دهم یامحرمیت ؟

  1. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام
   مدت عده طلاق سه ماه ده روز پس از ثبت طلاق است

 10. معصومه فرخی

  سلام وقت بخیر.من۳سال هست ک ازمن همسرم بصورت توافقی جدا شدم همراه با دوفرزندم زندگی میکنم توافق براین شد ایشون ماهی یک ربع سکه همراه نفقه فرزندان بمن بدهد اما ایشون ازهمون ابتدا جای ربع سکه مبلغی پول ک کمترازمبلغ ربع سکه بود بمن پرداخت میکردن اما الان بااین شرایط اقتصادی توانایی گذراندن بامبغلی ک ایشون پرداخت میکنن ندارم میخواستم بدونم آیا شکایت کنم ایشون مکلف هستن ربع سکه پرداخت کنن؟

  1. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام شما میتوانید از شعبه ای که رای طلاق را صادر نموده درخواست صدور اجراییه نموده و مابقی طلب را مطالبه نمایید.

 11. معصومه فرخی

  سلام وقت بخیر.من۳سال هست ک ازمن همسرم بصورت توافقی جدا شدم همراه با دوفرزندم زندگی میکنم توافق براین شد ایشون ماهی یک ربع سکه همراه نفقه فرزندان بمن بدهد اما ایشون ازهمون ابتدا جای ربع سکه مبلغی پول ک کمترازمبلغ ربع سکه بود بمن پرداخت میکردن اما الان بااین شرایط اقتصادی توانایی گذراندن بامبغلی ک ایشون پرداخت میکنن ندارم میخواستم بدونم آیا شکایت کنم ایشون مکلف هستن ربع سکه پرداخت کنن

  1. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام شما میتوانید از شعبه ای که رای طلاق را صادر کرده تقاضای صدور اجراییه نمایید و مابقی طلب را مطالبه نمایید.

  1. شادی اصغری کارشناس حقوقی
   166 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   متشکریم،برای بهبود خدمات تماس حاصل نمایید.

 12. rezazahedan250@gmail.com

  با سلام
  احتراما در خصوص طلاق توافقی به این صورت که خانم هیچ گونه مطالبه ای از طرف آقا، حتی نفقه و اموال خانه و هیچ چیز دیگر نداشته باشد ، حتی سه فرزند به سن های ۴ و ۹ و ۱۴ ، ! فقط طلاق و ترک خانه ( فقط دیدن بچه ها ، آن هم هفته ای یک بار ) را بخواهد چه باید کند؟
  با تشکر

  1. زهرا افراس وکیل پایه یک دادگستری
   141 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   در چنین مواردی میتوانید برای طلاق توافقی اقدام نمایید و اگر توافق ندارید بدون دلایل مقرر در قانون امکان طلاق از ناحیه زوجه وجد ندارد.

 13. .بهار

  سلام وقتتون بخیر
  من و همسرم یک سال عقد و سه ساله عروسی کردیم. این آقا خیلی عصبانیه و همش دنبال دعوا میگرده. دست بزن هم دارن ایشون و هر دفعه گفتن دیگه تکرار نمیکنم و تکرار کرده. پارسال که با چاقو منو زخمی کرد من پزشکی قانونی رفتم و نامه پزشکی قانونی رو گرفتم ولی اون پاره کرد. الان چجوری میتونم به دادگاه ثابت کنم که ایشون دست بزن دارن!؟

  1. سروش حسن منفرد وکیل مدنی روابط کار
   316 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   گزارش شهود و صورتجلسه ۱۱۰ و گزارش پزشکی قانونی میتواند از ادله شما محسوب گردد.به همین جهت در صورت وقوع مجدد حتما با پلیس تماس گرفته گزارش تهیه نمایید و پس از اخذ نامه از کلانتری به پزشکی قانونی مراجعه نمایید و سپس نشلت به طرح دعوی کیفری یا خانواده اقدام فرمایید

 14. زهرا جعفری

  سلام و خسته نباشید من و همسرم ۹ماه است عقد کردیم و ۵ماه اول با من خیلی خوب بود ولی الان باهام سرد شده بهم تهمت الکی و دعوا کردیم میخوام ازش جدا شم توافقی میشه کمکم کنید و اینکه باید وکیل بگیرم؟؟

  1. سروش حسن منفرد وکیل مدنی روابط کار
   316 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   طلاق از ناحیه زوجه نیاز به دلیل موجه دارد و مواردی که ذکر کردید نیازمند اثبات است.در صورت اثبات قابل پیگیری است
   لکن طلاق توافقی گزینه بهتری است هر چند طلاق آخرین راه است و بدوا به مشاور خانواده رجوع نمایید

 15. محمد

  سلام و درود من با زنم به مشکل برخوردیم و میخوایم توافقی جدا شیم زنم تعادل روانی نداره با بچه رفتار خوبی نداره با بچه که چه عرض کنم کلا با من و خانوادم هم این طوریه من چیکار باید بکنم ؟

  1. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام در طلاق توافقی همه چیز بر اساس توافقات شما خواهد بود و میتونید پس از توافق دادخواست طلاق توافقی بدین حتما قبل از اقدام با ما جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

  2. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام در خصوص طلاق اخذ وکیل برای ایشان حداقل بهترین اقدام از سوی شما خواهد بود

 16. محمد

  سلام میخواستم بدونم در طلاق توافقی اگر مادر بچه با بچه بد رفتاری کند ,پدر چه کاری می تواند انجام بده.
  مادر اگر شرایط نگهداری بچه را نداشته باشد چه باید کرد .

  1. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام در صورتی که مادر صلاحیت حضانت رو نداره از طریق دادگاه میتونید عدم صلاحیت وی را اثبات و خودتون حضانت رو بگیرید

  2. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام امکان درخواست سلب حضانت وود دارد

 17. محمد علی

  سلام وقت بخیر
  من و همسرم قبل از شروع مراحل توافقی نسبت به عدم دریافت مهریه توافق کرده بودیم ولی ثبت نکرده بودیم ، الان که وارد مراحل شدیم همسرم ضمنی گفته که مهریه اش رو میخاد من چجوری میتونم ثابت کنم ؟ و در ضمن من میتونم توی این مرحله توافق نکنم ؟

  1. زهرا افراس وکیل پایه یک دادگستری
   141 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام قطعا در صورت عدم توافق شما در مراحل مختلف رسیدگی به طلاق توافقی حتی بعد از صدور گواهی عدم امکان سازش امکان انصراف از اجرای حکم وجد دارد

   1. محمد علی

    سلام مجدد
    اگر طلاق توافقی انجام نشه ، روند پرونده به چه شکلی خواهد بود ؟

    1. سروش حسن منفرد وکیل مدنی روابط کار
     316 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

     با سلام
     این موضوع بستگی به این دارد که طلاق از ناحیه زوج باشد یا زوجه.تبعات طلاق از ناحیه زوج بستگی به جزئیات امضای عقد نامه داشته و طلاق از ناحیه زوجه نیز منوط به اثبات عسرو حرج میباشد

 18. مرضیه نیک کار

  سلام، هزینه طلاق توافقی چقدره

  1. بهزاد گروسی وکیل پایه یک دادگستری
   195 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام لطفاً با شماره داخل سایت جهت هزینه طلاق توافقی تماس بگیرید

 19. سلماز رضاییان

  سلام . من و شوهرم چند ماه پیش اسباب کشی کردیم به طبقه دوم خونه بابام و بعد از یه هفته اختلاف ،شوهرم وسایلاشو که چند تیکه بود اومد بُرد . الان رفته درخواست استرداد منقول کرده . و فکر نمیکنم از هیچکدوم از وسایلاش مدرک داشته باشه .و فقط شاهد معرفی کرده حالا من باید چیکار کنم همچین کلکی سرم پیاده کرده؟

  1. شادی اصغری کارشناس حقوقی
   166 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   با توجه به اینکه شما نقل مکان کردید و اصل بر این می باشد که تمامی اسباب در منزل پدری،نزد شما هست وایشون هم هیچ فاکتوری ارائه ندادن حال اگر شما شاهدی دارید که اسباب خودش رو از منزل خارج کرده به دادگاه ارائه بدید.

 20. فرشته

  سلام من ۱۸ سالمه
  و پدر مادرم از هم توافقی جدا شدن
  قیم من مادرم هست
  و پدرم ت این چند سال ی هزار تومنی ب من نداد
  من باید چیکار کنم برای گرفتن حق و حقوقم

  1. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام شما می توانید به طرفیت پدرتون دادخواست مطالبه نفقه بدهید

 21. سعیده

  سلام اگرمهلت سه ماهه ثبت طلاق رجعی بخاطرتعلل دفترخانه یابیماری سردفتر طلاق یاعلت دیگری بگذرد بایدازدیوان مجددا مهلت بگیریم یا چه؟

  1. سجاد روزبهانی وکیل پایه یک دادگستری
   234 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام متاسفانه در چنین شرایطی رای بی اعتبار می شود و باید همه مراحل را از ابتدا طی نمایید

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312