... ...

مشاوره حقوقی از طریق واتساپ و مزایای استفاده از آن

 • 15 شهریور 1400
 • بروزرسانی: ۳۰ مرداد ۱۴۰۲
 • ۲ نظر
 • 6 دقیقه
 • 4714 بازدید

عصری که در آن زندگی می کنیم ناخودآگاه ما را به سمت و سوی رایانه ای شدن کارها پیش برده است. همانطور که می دانید این روزها اکثر امور از جلسات و مشاوره های روانشناسی گرفته تا کلاس های درس و آموزشی به صورت اینترنتی برگزار شده و افراد می توانند بدون نیاز به حضور در مکانی خاص به صورت آنلاین از خدمات مورد نظر بهره مند شوند. مشاوره های حقوقی نیز از این امر مستثنی نیستند و شاید بدانید که مشاوره حقوقی از طریق واتساپ امری پرطرفدار شناخته می شود.

مشاوره حقوقی از طریق واتساپ

در این متن از تهران مدافع قرار است به موضوع مشاوره های حقوقی آنلاین و از طریق واتساپ پرداخته و چگونگی و مزایای آن را مورد بررسی قرار دهیم.

مشاوره حقوقی از طریق واتساپ چیست؟

مشاوره های حقوقی که از طریق شبکه های پیام رسان اجتماعی همچون واتساپ انجام می شوند، معمولاً در دسترس ترین مشاوره ها هستند که افراد به دلیل مشغله یا مشکلاتی که دارند ترجیح می دهند بدون حضور در دفتر وکیل در ازای پرداخت آنلاین حق مشاوره، مشکل خود را در واتساپ با وکلای مورد نظر خود در میان بگذارند و مؤثرترین راه حل آن را دریافت کنند.

شما جهت مشاوره حقوقی رایگان در واتساپ می توانید با شماره   ۰۹۳۶۹۳۵۷۱۰۴و ۰۹۱۰۴۷۵۹۹۹۲ و  ۰۹۰۵۶۵۵۱۲۷۷ و ۰۹۱۰۴۷۶۸۸۸۴  ارتباط بگیرید.

تفاوت مشاوره حقوقی واتساپ با مشاوره حقوقی از طریق بلاگ

مشاوره های حقوقی که به صورت آنلاین انجام می شوند، انواع مختلفی دارند. برای مثال برخی از مشاوره های حقوقی از طریق طرح پرسش در وبلاگ وکلا صورت می گیرند که مشکلاتی از قبیل در دید عموم قرار گرفتن پرسش ها، تأخیر در پاسخ دهی، خلاصه بودن و کافی نبودن پاسخ وکیل در برخی از موارد، سوء تعبیر و سوء برداشت از سوال متقاضی یا پاسخ وکیل و … را دارند.

مشاوره های حقوقی که از طریق پیام رسان واتساپ انجام می شوند، به این صورت هستند که افراد با پرداخت حق مشاوره، باید در ساعتی معین شروع به مکالمه با وکیل مورد نظر خود کرده و جلسه مشاوره آنلاین را برگزار کنند. این مشاوره با توافق طرفین ممکن است به صورت مکالمه نوشتاری، مکالمه با ضبط صدا یا مکالمه به صورت تماس تصویری و صوتی در واتساپ باشد. در این جلسات همانند جلسه مشاوره حضوری مشکل افراد مورد بررسی قرار گرفته و راه حلی متناسب با آن مشکل ارائه می شود.

مطلب مرتبط:  صفر تا 100 جرایم قابل گذشت و غیر قابل گذشت با استناد به مواد قانونی آن

چه نوع مشاوره هایی از طریق واتساپ انجام پذیر هستند؟

در انجام مشاوره معمولاً موضوع مورد بحث اهمیت خاصی ندارد. در نتیجه این نوع مشاوره ممکن است در هر زمینه حقوقی و با وکلایی از قبیل وکیل خانواده، وکیل امور ملکی، وکیل امور کیفری، وکیل قراردادها و … انجام شود.

چه نوع مشاوره هایی از طریق واتساپ انجام پذیر هستند؟

مزایای استفاده از مشاوره حقوقی از طرق واتساپ

همان طور که گفته شد، مشغله افراد و گاهی بعد مسافت باعث می شود که افراد برای حضور در دفتر وکیل خصوصاً به صورت مکرر و در ساعاتی معین دچار مشکل شوند. این روزها پاندمی کرونا نیز باعث شده است که بسیاری از مردم به جای رفت و آمد در مکان های عمومی و سطح شهر، ترجیح بدهند که اکثر کارهای خود را به صورت آنلاین و بدون نیاز به خروج از منزل انجام دهند. به همین دلیل مشاوره حقوقی از طریق واتساپ به راحتی یکی از نیازهای مهم افراد را برطرف کرده و باعث می شود که به سادگی و هرچه سریع تر مشکلات خود را حل و فصل کنند. در ادامه به دیگر مزایای استفاده از این خدمت می پردازیم.

یکی دیگر از مزایایی که مشاوره واتساپی داشته و تهران مدافع امکان استفاده از آن را برای شما فراهم کرده، این است که برقراری تماس و درخواست مشاوره در ابتدا به صورت کاملا رایگان بوده و شما می توانید مشکلات خود را از طریق واتساپ مطرح کرده و وکلا در صورت لزوم، استفاده از جلسات مشاوره بیشتر یا راه حل مشکلتان را به شما پیشنهاد می دهند.

 • سرعت بالای انجام شدن کارها

سرعت بالا در انجام شدن کارها از طریق مشاوره حقوقی واتساپی نیز یکی از دلایلی است که افراد را به استفاده از این نوع مشاوره تشویق می کند. با مشاوره حقوقی از طریق واتساپ شما به راحتی می توانید عکس مدارک خود را برای وکیل بفرستید و او به سرعت آن ها را بررسی کرده و با این اوصاف از شر مشکلی همچون جا گذاشتن مدارک خلاص شوید. همچنین به دلیل الکترونیکی شدن رسیدگی های قضایی، وکیل شما می تواند با مدارکی که از طریق واتساپ از شما دریافت می کند، در اولین فرصت رسیدگی به پرونده شما را آغاز کند.

 • عدم محدودیت به زمان

شما می توانید در صورت تمایل وعدم وجود محدودیت از سمت وکیل، در ساعاتی غیر از ساعات اداری نیز درخواست مشاوره واتساپی داشته باشید و به مشکلات حقوقی خود رسیدگی کنید.

مطلب مرتبط:  مجازات رانندگی در حالت مستی چیست؟

مشاوره حقوقی از طریق واتساپ

در این متن به مشاوره حقوقی از طریق واتساپ که به عنوان یک خدمت جدید و کارگشا از سوی وکلای تهران مدافع  مطرح شده است، پرداختیم. با توجه به این که با این نوع مشاوره می توانید در زمان و انرژی خود صرفه جویی کرده و از خدماتی که در اختیارتان قرار دارد، حداکثر استفاده را ببرید، ما امتحان کردن مشاوره از طریق واتساپ را در صورت تمایل به شما پیشنهاد می کنیم.

سؤالات متداول:

 • آیا مشاوره حقوقی از طریق واتساپ شامل هزینه است؟

این مشاوره در ابتدا به صورت کاملاً رایگان انجام شده و راهنمایی های لازم به شما داده می شود. در صورت نیاز به جلسات مشاوره بیشتر از طریق واتساپ، جلسات بعدی شامل هزینه مشاوره خواهند بود.

 • مشاوره حقوقی از طریق واتساپ چه مزایایی دارد؟

با انجام مشاوره حقوقی به وسیله واتساپ، نه تنها در هزینه و وقت شما صرفه جویی شده و کارهای شما با سرعت بالاتری انجام می شوند، بلکه به دلیل محدود نبودن این نوع مشاوره به مکان و زمان، می توانید در هرجا و هر شرایطی که هستید، از مشاوره حقوقی توسط وکلای برجسته تهران مدافع بهره مند شوید.

 • مشاوره حقوقی از طریق واتساپ مناسب چه افرادی است؟

همه افرادی که با مشکلات حقوقی درگیر هستند و به هر دلیلی ترجیح می دهند که مسائل خود را بدون حضور در مکانی مشخص حل کنند، می توانند این نوع مشاوره حقوقی را درخواست دهند.

 • مشاوره حقوقی از طریق واتساپ به چه صورت است؟

مشاوره حقوقی از طریق واتساپ با توافق طرفین و با توجه به شرایط متقاضیان مشاوره صورت می گیرد، اما مکالمه نوشتاری، مکالمه از طریق ارسال صدا، تماس صوتی و تصویری در واتساپ به همراه ارسال عکس مدارک امکان پذیر خواهد بود.

2.3/5 - (3 امتیاز)
سوالات شما
۲ دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مهدی نوروزی

  من وقتی ۱۶ سالم بود پدرم فوت کرد بعد خانواده منرا بردن محضر از من امضا گرفتن به زور که سهم از ارثی همه اسم مادرم بکنم ۱۶ سالم بود الان من ۲۲ سالمه خواستم ببینم میتونم الان ارثیه ما از اینا بگیرم یا نه امضا دادم دیگه نمیتونم کاری بکنم چون اون موقع از من به زور گرفتن با کتک اینا الان منو میخوان بندازن بیرون

  1. تهران مدافع وکیل پایه یک دادگستری

   سلام در صورت اثبات اجبار و عدم رشد در ان دوران بله

... ...
مشاوره تلفنی رایگان
(فقط استان تهران و البرز)
فقط استان تهران و البرز - ۰۹۱۰۴۷۶۸۸۸۴ وکیل اداره کار - ۰۹۲۱۰۸۳۳۸۰۵