... ...

مشاوره حقوقی حضوری با وکیل متخصص و آشنایی با وظایف آن

 • ۶ شهریور ۱۳۹۹
 • بروزرسانی: ۸ شهریور ۱۴۰۰
 • ۲ نظر
 • 7 دقیقه
 • 1354 بازدید

در دنیای مدرن امروز شکل روابط افراد و دایره تعاملات آن‌ها بسیار پیچیده‌تر و گسترده‌تر از قبل شده است. همین امر موجب به وجود آمدن احساس نیاز به افراد متخصص در زمینه‌ی مسائل حقوقی و قانونی شد و به مرور زمان نهادی به نام مشاوره حقوقی شکل گرفت.
امروزه مشاوره حقوقی به دو صورت مشاوره حقوقی حضوری و تلفنی انجام می‌پذیرد. بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها در زمینه مسائل حقوقی، قانونی و کیفری خود نیاز به مشاوره حقوقی حضوری با وکیل دارند. چه بسا در برخی ادارات و سازمان‌ها بخش مستقلی به مسائل حقوقی و قانونی اختصاص داده شده است.

بسیاری از افراد نیز ممکن است به دلیل عدم آگاهی از مسائل حقوقی و قانونی دچار مشکلات و معضلات حقوقی شوند و حتی کار و سرمایه‌ی خود را از دست بدهند. پس استفاده از خدمات مشاوره حقوقی حضوری با وکیل قبل از تصمیم‌گیری در مورد قرارداد و یا معامله‌ی کاری امری بسیار مهم و ضروری است.
هر چند که شما می‌توانید به‌راحتی از مشاوره حقوقی رایگان آنلاین یا مشاوره حقوقی تلفنی استفاده نمایید ولی توجه داشته باشید که این مشاوره‌ها به دلیل عدم توجه و دقت کافی در بررسی پرونده‌ی شما نمی‌توانند راه درستی را پیش پای شما بگذارند.

مزایای داشتن مشاوره حقوقی

مزایای داشتن مشاوره حقوقی

 • جلوگیری از اطاله دادرسی

اطاله در لغت به معنی طولانی شدن زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی و حقوقی در دادگاه‌ها و دادسراها است. همان‌طور که می‌دانید سرعت و تسهیل در پرونده‌های حقوقی و قضایی امری بسیار مهم است. گاهی اوقات فرایند دادرسی به یک پرونده‌ی حقوقی آنقدر به درازا کشیده می‌شود که حتی اگر حکم قاضی به نفع دادخواه هم صادر شده باشد ولی دیگر کار از کار گذشته و مصداق نوش دارو پس از مرگ سهراب است. پس شما با استفاده از خدمات مشاوره حقوقی حضوری می‌توانید در زمان تعیین شده به مسئله‌ی حقوقی خود رسیدگی کنید.

 • کارآمدی و صرفه جویی در وقت و هزینه

لازم است بدانید بسیاری از دعاوی مطرح شده در دادگستری‌ها بی‌پایه و اساس هستند و قابل پذیرش نخواهند بود. پس اگر شخصی بدون آگاهی از قوانین حقوقی به رسیدگی این گونه پرونده‌ها بپردازد نه تنها وقت و هزینه‌ی خود را تلف خواهد کرد بلکه ممکن است آن دعوی به ضرر او باشد. پس با داشتن یک مشاوره حقوقی حضوری با وکیل شرایط رسیدگی به پرونده آسان‌تر و هموارتر خواهد شد.

 • انجام امور دعاوی توسط مشاور

بسیاری از شرکت‌های خصوصی و اداره‌ها ممکن است در طول زمان فعالیت خود درگیر دعاوی مختلفی شوند و به عنوان خواهان یا خوانده به دادگاه احضار شوند. مطمئناً برای بررسی چنین مواردی استفاده از وکیل پایه یک دادگستری مستلزم پرداخت هزینه‌های کلان خواهد بود. اما بسیاری از این شرکت‌ها با داشتن یک یا چند مشاوره حقوقی که در تهیه و تنظیم لوایح تبحر کافی را دارند می‌توانند بسیاری از مسائل و مشکلات خود را به‌راحتی حل و فصل نمایند. لازم به ذکر است که اگر مشاور حقوقی پروانه وکالت نیز داشته باشد می‌تواند در حکم وکیل آن شرکت نیز در دادگاه حضور پیدا کند. همین امر موجب صرفه جویی در وقت و هزینه خواهد شد.

 • مشاوره حقوقی و انجام کلیه امور حقوقی مربوط به تنظیم قراردادها
مطلب مرتبط:  مشاوره حقوقی تلفنی | وکیل تلفنی

مشاوره حقوقی حضوری باید تمامی موارد حقوقی مربوط به خسارات، شرایط فسخ، ضمانت‌ها و شروط عقد در قرارداد‌ها را پیش‌بینی کند و همین طور جزئیات حقوقی مربوط به چک یا سفته که مربوط به کارفرما می‌شود را مدیریت کند.

مشاوره حقوقی حضوری باید تمامی موارد مبهم در قرار کارفرمای خود را ابهام‌ زدایی کند و نباید اجازه دهد که هنگام تنظیم قرارداد قوانین کشور نادیده گرفته شوند زیرا نادیده گرفتن این قوانین موجب بطلان هر گونه قراردادی خواهد شد.

یک مشاور حقوقی حضوری چه وظایفی دارد

یک مشاور حقوقی حضوری چه وظایفی دارد؟

 • ارائه خدمات مشاوره حقوقی حضوری به مدیران و کارفرمایان
 • انجام کلیه امور مربوط به ثبت، تغییرات در ساختار، انحلال شرکت‌ها که عمدتاً مربوط به شرکت‌های خصوصی است.
 • جمع‌آوری و بررسی اطلاعات لازم و کافی جهت تهیه اساس‌نامه‌ها، آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و قوانین
 • ارائه مشاوره حقوقی حضوری و ارائه اطلاعات لازم و انجام کلیه‌ی امور مربوط به انواع مناقصه‌ها و مزایده‌ها و… .
 • تهیه متن قراردادهای شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادها و نظارت بر روند عقد آن‌ها
 • جمع‌آوری اطلاعات و جزییات حقوقی لازم و کافی و استفاده از آن‌ها برای دفاع از سازمان و یا شرکت مربوطه در محاکم قضایی

ویژگی‌های یک مشاور حقوقی خوب و حاذق

 • قدرت سخن وری بالا و توانایی کافی جهت متقاعد کردن افراد

یکی از ویژگی‌های مشاور حقوقی خوب که آن را از دیگران مشاوران حقوقی متمایز می‌کند قدرت کلام و سخن‌وری بالا و توانایی مجاب افراد است.

 • آشنایی و تسلط کامل بر همه‌ی موارد قوانین مرتبط با مسائل حقوقی

مشاور حقوقی باید مشخصاً به تمامی قوانین مربوط به تجارت، حقوق و قوانین ناظر بر ثبت برند و علائم تجاری و طرح‌های صنعتی و شیوه اعمال آن‌ها، مقررات مربوط به ثبت شرکت آگاهی و تسلط کافی را داشته باشد.

 • مسئولیت پذیری و دلسوزی

یک مشاور حقوقی یا وکیل باید در مقابل مراجعه کننده خود مسئولیت مدنی داشته باشد و مشاور خوب فردی است که مهربان و دلسوز باشد.

 • رعایت عدالت و انصاف

عدالت، انصاف و عدم قضاوت یکطرفه هنگام مشاوره حقوقی حضوری با مراجعه کننده از ویژگی‌های یک مشاور حقوقی خوب است.

 • ساده سازی مسائل حقوقی

ساده‌سازی مسائل حقوقی هنری است که فقط یک مشاور حقوقی خوب در اثر گذر زمان و کسب تجربه در خصوص قوانین و مقررات به دست می‌آورد.

 • قدرت تصمیم گیری بالا

تصمیم‌گیری صحیح و مسمم بودن در مبانی حقوقی هنگام ارائه مشاوره حقوقی حضوری از ویژگی‌های یک مشاور خوب است.

 • جسارت و شجاعت
مطلب مرتبط:  روش های مطالبه بهای حق ریشه و نسق زراعی - وکیل متخصص حق ریشه

جسارت و شجاعت و پایبندی به اخلاقیات یکی از موارد مهم هنگام ارائه خدمات مشاوره حقوقی حضوری به مراجعه کننده است.

 • صداقت و تعهد

پایبندی به قوانین و درستکاری یکی از موارد مهم درانتخاب دفتر وکالت در تهران برای مشاوره حقوقی حضوری با وکیل دادگستری است.

 • مجرب و حاذق بودن

یک مشاور حقوقی خوب باید در مبانی و قوانین و مقررات حقوقی، تجربه و مهارت کافی را داشته باشد.

 • قابل اعتماد بودن

قابلیت اعتماد و باور پذیری یک مسأله‌ی بسیار مهم است که فقط یک مشاور خوب می‌تواند آن را هنگام ارائه‌ی مشاوره حقوقی حضوری به موکل یا مراجعه کننده‌ی خود سرلوحه‌ی کار خود قرار دهد.

کلام پایانی

مسائل حقوقی و قوانین کیفری دارای جزئیات و پیجیدگی‌های فراوانی هستند که در اکثر مواقع عدم آگاهی نسبت به آن‌ها موجب پایمال شدن حقوق فردی یا جمعی شده است.

اگر برای شما هم یک مسئله‌ی حقوقی یا قانونی حتی کوچک پیش بیاید و یا بخواهید در مورد قرار داد یا امور مربوط به شرکت خود تصمیم مهمی اخذ نمایید پیشنهاد می‌کنیم حتماً از خدمات مشاوره حقوقی حضوری با وکیل استفاده کنید. با حضور شما در دفتر ارائه خدمات مشاوره حقوقی حضوری تمامی مدارک و اوراق شما به دقت بررسی خواهد شد و شما می‌توانید با بهترین تصمیم و اطمینان خاطر به انجام کار خود بپردازید.

سؤالات متداول

 • مشاوره حقوقی حضوری چه مزایایی نسبت به مشاوره آنلاین دارد؟

هنگامی که شما از خدمات مشاوره حقوقی حضوری استفاده کنید مدارک و اوراق پرونده‌ی شما به درستی و با دقت کافی توسط مشاوران و وکلا بررسی خواهد شد و همین امر باعث می‌شود شما هنگام گمراه نشوید و بهترین تصمیم را بگیرد.

 • اگر از نظر مالی در مضیقه هستید بهترین راه حل چیست؟

اگر شما به خاطر داشتن مشکل مالی نمی‌توانید از خدمات مشاوره حقوقی حضوری استفاده کنید، هیچ نگران نباشید چرا که بعضی از مؤسسات حقوقی دارای خدمات رایگان برای افرادی هستند که توانایی پرداخت حق‌المشاوره را ندارند.

 • سلسه مراتب کاری بعد از مراجعه به دفتر مشاوره حقوقی چیست؟

پس از مراجعه به مؤسسه مشاوره حقوقی حضوری و تنظیم قرارداد وکالت یا ارائه مشاوره حقوقی، اسناد و مدارک شما توسط یک کمیسیون ویژه ۶ نفره بررسی می‌شود و بعد از اخذ تصمیم پرونده به وکیل متخصص ارجاع داده می‌شود و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه خواهد داشت.

 • آیا بعد از عقد قرارداد با موسسه مشاوره حقوقی حضور موکل الزامی است؟

با توجه به اینکه کلیه‌ی امور تا انتها توسط وکیل پیگیری خواهد شد شما می‌توانید با داشتن شماره مؤسسه یا وکیل خود هرگونه ابهام یا سوال در مورد روند پرونده را تنها با تماس تلفنی برطرف سازید.

سوالات شما
۲ دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. میلادبراجعه

  سلام خسته نباشد من نمیخوام خانمم طلاق بدم خانوادش باخانوادم بزور میخوان وادارم کنن طلاقش بدم ولی من هیچ مشکلی ندارم شرایط دوازده گانه رو ندارم فقط وضعیت مالیم ضعیفه بخاطر وضعیت مالیم میخوان خانمم طلاق بدم تو مخ خانمم هم خوندن که برای طلاق موافقت کنه ولی من قبول ندارم نمیدونم چکار کنم چند روز دیگه جلسه داریم خیلی ناراحتم کسی هست کمکم گنه

  1. سروش حسن منفرد وکیل مدنی روابط کار
   316 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   طلاق از ناحیه زوجه نیازمند دلیل موجه است
   نظیر وجود اعتیاد در زوج،ترک زندگی،محکومیت کیفری و…
   در غیر این صورت صدور رای طلاق انجام‌نخواهد شد

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312