... ...

نمونه لایحه مزایده

  • 6 مهر 1399
  • بدون نظر
  • 2 دقیقه
  • 2563 بازدید

نمونه لایحه مزایده

لایحه بهترین وکیل دادگستری بسمه تعالی ریاست محترم با سلام و عرض ادب احتراماً در خصوص پرونده کلاسه مطروحه در شعبه حضرتعالی به وکالت از خانم فاطمه ………….محکوم له پرونده به استحضار میرساند ایشان دادخواستی با موضوع مطالبه مهریه مطرح میکند که در تاریخ ۸/۷/۹۴ شعبه ۲۳۰۹ شورای حل اختلاف شماره ۲۴ مجتمع شهید باهنر به دعوی رسیدگی مینماید و در آخر رای به محکومیت خوانده به پرداخت عین مهریه به میزان ۷۲ سکه تمام بهار آزادی و هزینه یک سفر حج در حق موکل صادر می نماید. محکوم علیه پس از ابلاغ رای دادخواستی مبنی بر اعسار خویش ارائه می نماید که شعبه مذکور در تاریخ ۲/۹/۹۴ به موضوع رسیدگی و با تایید ادعای وی حکم به تقسیط محکوم به مینماید و در انتهای دادنامه قید می نماید استصحاب حکم مذکور تا زمان اعسار است و در صورتیکه اموالی از محکوم علیه شناسایی گردد که متضمن ایسار وی باشد اجرای حکم اعسار متوقف می گردد .

نمونه لایحه مزایده

لایحه اعتراض به مزایده

مدتی پس از ابلاغ دادنامه اعسار ،پدر محکوم علیه فوت می نماید و وفق نامه رسمی اداره ثبت اسناد و املاک شرق ۶/۳ سهم از ۱۴ سهم از سند مالکیت یک دستگاه آپارتمان واقع در بخش هفت تهران به وی رسماً منتقل میگردد که رونوشت و اصل نامه مذکور به پیوست ضمیمه میگردد. فی الحال نیز ایشان مدعی گردیده که ملک از مستثنیات دین می باشد در حالی که خود ایشان در ملک توقیف شده ساکن نیستند و مادر ایشان در این ملک ساکن هستند و اقرار و اظهارات خود ایشان موید این موضوع می باشد که وفق بند الف ماده ۲۴ قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی این ملک شامل مستثنیات دین نمی گردد.

مطلب مرتبط:  آیا عدم پرداخت سفته زندان دارد؟ آشنایی با راهکارهایی برای وصول آن

لایحه اعتراض به مزایده

وکیل دادگستری علی ایها الحال با توجه به موارد معروضه مستدعی است با توجه به اینکه وضعیت فعلی محکوم علیه ایسار می باشد و توانایی پرداخت یک جای مهریه را دارد و با توجه به اینکه ملک مذکور محل سکونت وی نمی باشد بلکه از اموال علی حده ایشان میباشد و با توجه به اینکه موکل در شرایط مطلوبی به سر نمی برد و جز مهریه هیچ مال دیگری جهت معیشت خود ندارد مستدعی است دستورات و اقدامات لازم را به جهت مزایده ملک مذکور و استیفاء محکوم به از آن را به جهت جلوگیری از تضییع حقوق مسلم موکل مبذول فرمایید. قبلاً از الطاف حضرتعالی کمال امتنان و سپاس را دارم. با تجدید مراتب احترام

4.5/5 - (2 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312