... ...

وکیل ارث به همراه مشاوره رایگان تخصصی ارث

 • ۲۱ شهریور ۱۳۹۹
 • بروزرسانی: ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
 • ۲۲ نظر
 • 7 دقیقه
 • 1461 بازدید

ارث و میراث و قوانین مربوط به آن، همواره از مسائلی است که افراد به نحوی در طول زندگی خود با آن درگیر می شوند. اگر فرد فوت شده قبل از مرگ خود تمامی موارد را برای وارثین روشن کرده باشد، کم تر مشکلاتی به وجود خواهد آمد. اما گاهی اوقات متأسفانه بین وارثین سببی و نسبی، مشکلاتی برای ارث پدیدار می شود که نیاز به وکیل ارث در آن زمان احساس خواهد شد. از همین رو در این نوشتار برآنیم تا به بررسی مواردی مربوط به وکیل ارث، مشاوره در این زمینه و معرفی وکیل ارث در تهران، بپردازیم. پس در ادامه با ما باشید.

وکیل ارث مشاوره رایگان

وکیل ارث

همانطور که در بالا اشاره کردیم، ارث شامل مال و اموالی می شود که بعد از فوت یک فرد به بازماندگان او می رسد. ترکه که همان اموال متوفی است می تواند هم مثبت باشد و هم منفی. مثبت را مال و اموالی که بر جای گذاشته است گویند و ترکه منفی نیز بدهی هایی است که متوفی ممکن است داشته باشد. اصطلاحاتی از جمله مورث به معنای شخصی که از دنیا رفته، ترکه یا میراث که اموال به جای مانده از فرد متوفی بوده و وارث یا وراث نیز که افرادی هستند که مال برای آن ها خواهد شد، نیز ممکن است در این مبحث به گوش شما بخورد. بعد از این که شخص فوت کرد باید در ابتدا وصیت نامه او بررسی شود وگواهی انحصار وراثت صادر می شود. متأسفانه در خیلی از موارد افراد از حق و حقوق خود در این زمینه آگاهی ندارند. آن ها نمی دانند که آیا وراث هستند یا نه و یا این که سهم الارث آن ها چه مقدار خواهد بود. به همین دلیل شخصی با عنوان وکیل ارث، می تواند به شدت در این زمینه کمک کننده بوده و با مشاوره گرفتن از او حقی از شما ضایع نخواهد شد. علاوه بر این انجام مراحل اداری در طول این پروسه نیز ممکن است دشوار باشد که وکیل ارث آن ها را نیز بر عهده خواهد گرفت.

 

وکیل ارث مشاوره رایگان

در این قسمت شما را با وراث و ارث برندگان آشنا می کنیم. همان طور که پیش تر نیز گفتیم، وراث کسانی هستند که بعد از مرگ فرد ترکه او به آن ها می رسد. می توان گفت هر فردی که با متوفی رابطه خونی دارد، در دسته وراث قرار خواهد گرفت. پس خویشاوندان نسبی همگی وراث خواهند بود. علاوه بر این همسر فرد فوت شده نیز همیشه به عنوان یکی از ورثه باقی می ماند. در قوانین ارث، برای میراث طبقه بندی هایی در نظر گرفته می شود. این طبقه بندی بر اساس زیر است.

 • طبقه اول: پدر، مادر، فرزندان و نوه ها همگی در این طبقه جای می گیرند.
 • طبقه دوم: پدربزرگ، مادربزرگ، خواهران و برادران همگی در این طبقه جای می گیرند. نکته مهم این که اگر همه ی خواهران و برادران فوت شده باشند، فرزندان آن ها در این طبقه بندی خواهند بود.
 • طبقه سوم: افراد دیگر فامیل مانند خاله، عمه، عمو و دایی نیز در این طبقه هستند. اگر این افراد فوت کرده باشند، فرزندان آن ها در این طبقه حضور خواهند داشت.
مطلب مرتبط:  انواع وصیت نامه | وصیت نامه چیست؟

وکیل متخصص در ارث

نکته مهم این که همسر فرد فوت شده در هر صورت به عنوان وارث وجود خواهد داشت، حال وارثان مربوط به هر طبقه باشند. البته لازم به ذکر است که قوانین مربوط به ارث زوج با زوجه متفاوت خواهد بود. مورد دیگری که باید بدانید این است که اگر افراد یک طبقه، حتی یک نفر از آن ها زنده باشد، افراد طبقه بعدی در گروه وارثان قرار نخواهند گرفت. در مورد تقسیم ارث مادر در موردی جداگانه به آن پرداختیم که می توانید مطالعه کنید.حال که با این اصطلاحات و تعاریف تا حدودی آشنا شدید حتماً می توانید به اهمیت بیش از حد وکیل ارث پی ببرید. شما همواره می توانید در وبسایت هایی مانند مجموعه تهران مدافع، درخواست مشاوره و راهنمایی های رایگان در این زمینه بدهید تا از تمامی حق وحقوق خود آگاهی یابید.

وکیل متخصص در ارث

پیش تر هم ذکر کردیم که بعد از خواندن وصیت اولین اقدامی که باید انجام شود انحصار ورثه است. این عمل برای تقسیم ارث، ضروری خواهد بود. بعد از انحصار وراثت است که مشخص می شود هر یک از وراث، چه سهم الارثی خواهد داشت. دقیقاً در همین قسمت است که وجود یک وکیل متخصص در ارث، ضروری و واجب است. وراث به این وکیل مراجعه کرده و از او می خواهند که اقدامات مربوط به انحصار وراثت را انجام دهد. این که خود وراث بدون کمک گرفتن از وکیل ارث، بخواهند این امور را انجام دهند خیلی منطقی نیست. پروسه های اداری زیاد و خسته کننده بوده و حتماً لازم است که یک فرد متخصص اقدام به انجام آن ها کند تا این گونه امور خیلی بهتر و درست پیش روند. از جمله دیگر کسانی که می توانند برای انحصار وراثت اقدام کنند، طلبکاران متوفی هستند. حتی این افراد نیز به وکیل متخصص در ارث نیاز خواهند داشت تا بتوانند طلب خود را از ترکه به دست بیاورند. با مراجعه به مراکز مشاوره و راهنمایی، می توانید از خدمات آن ها در این زمینه بهره بگیرید.

مطلب مرتبط:  تقسیم ترکه

وکیل ارث در تهران

وکیل ارث در تهران

پیش تر هم ذکر کردیم که برای پیگیری امور مربوط به ارث و میراث، بهتر است که به وکیل ارث مراجعه کنید تا با علم و تجربه ای که دارد بتواند به راحتی پروسه را طی کرده و خیلی زودتر به نتیجه برسید. اگر به دنبال وکیل ارث در تهران هستید، وبسایت تهران مدافع می تواند بهترین کارشناسان را با تجربه فراوان به شما معرفی کند. یادتان باشد این گونه هم در زمان و هم در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

آن چه در این جا بدان پرداختیم بررسی اهمیت حضور وکیل ارث در موارد مربوط به میراث بود. این وکیل متخصص می تواند به افراد کمک کند تا پروسه مربوط به ترکه و وراثت اموال را در کوتاه ترین زمان انجام دهند. وبسایت تهران مدافع نیز به عنوان مشاوره حقوقی انحصار وراثت در این زمینه با متخصصینی زبده در کنار شما خواهد بود.

سؤالات متداول:

 • آیا فرزند خوانده سهمی از ارث دارد؟

فرزند خوانده از پدر و مادر حکمی خود ارثی نخواهد برد. البته پدر و مادر در زمان حیات می توانند یک سوم مال خود را وصیت کرده و به او ببخشند. در زمان زنده بودن نیز می توانند مال و اموالی که دارند را به اسم او کنند. اما طبق قانون نه فرزند خوانده از پدر و مادر حکمی ارث می برد و نه آن ها از او بعد از فوتش چیزی دریافت خواهند کرد.

 • دولت از ارث فرد متوفی چقدر سهم خواهد داشت؟

سهمی که دولت از ترکه می برد را مالیات ارث گویند. این که چه مقدار است، بستگی به مقدار ارث دارد. به هر یک از وارثان نیز مالیاتی بر ارث تعلق می گیرد که مقدار آن نیز بستگی به مقدار ارث آن ها خواهد داشت.

 • آیا وجود انحصار ورثه برای تقسیم ارث، واجب است؟

می توان گفت بهتر است که برای انحصار ورثه حتماً توسط وکیل ارث، اقدام شود. هر چند که اگر تمام وراث بالغ باشند می توانند خودشان به توافق برسند. اما ممکن است شخص فوت شده بدهی داشته باشد و یا مشکلاتی در ارث باشد که بهتر است از طریق انحصار وراثت انجام بشود.

 • اگر متوفی فرزند حاصل از ازدواج موقت داشته باشد، آیا او هم از پدر ارث می برد؟

در قوانین مربوط به ارث زوجه، زن و یا مردی که ازدواج موقت کرده اند نمی توانند از یکدیگر ارث ببرند. اما فرزند حاصل از ازدواج موقت از نظر وارث بودن هیچ فرقی با فرزند واقعی نخواهد داشت. این فرزند از پدر و مادر ارث می تواند ببرد و آن ها نیز می توانند وارث فرزند خود باشند.

سوالات شما
۲۲ دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. علیرصا ممشلی

  سلام،خسته نباشید،دوبرابر سهم بردن پسر از دختر چگونه هست،مثلا یه ملک یک میلیاردی بین یک پسر و دو دختر چطور تقسیم میشود،ممنون

  1. شادی اصغری کارشناس حقوقی
   166 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   یعنی در هر صورت سهم پسران دو برابر سهم دختران است.

 2. ماندانا مصدق

  سلام.خدا قوت.میخواستم سوالی بپرسم.من و خواهرم فرزندان پدرم از ازدواج اول ایشان هستیم.پدرم از ازدواج دوم یک دختر دارد.بعد از فوت پدرم معلوم شد که همه اموالش را در وصیتنامه محشری به نام زن و فرزندش که از ازدواج دوم داشت نموده.ایا ما در این مورد حقی داریم؟وایا همچین وصیتنامه ای قانونی هست و ما نمی‌توانیم در مورد ارث ادعایی داشته باشیم؟

  1. شادی اصغری کارشناس حقوقی
   166 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   وصیت نسبت به یک سوم نافذ می باشد،جهت بررسی اسناد تماس بگیرید.

 3. آرش موسوی

  سلام. یه سوال در خصوص مبحث ارث داشتم.
  اینکه اگر شخصی فوت کنه وقبل از فوت ملکش رو بصورت قولنامه ای در بنگاه معاملاتی بصورت مشاعی انتقال بده به نام سه نفر از وراث ذکور‌.آیا ورثه دیگر ایشان میتوانند اقدامی علیه چنین انتقالی انجام بدن؟
  ابهاماتی که به ذهن بنده خطور میکنه رو خدمتتون عرض میکنم شاید کمکی در پاسخگویی شما کنه

  اولا انعقاد چنین قرارداد انتقالی در بنگاه معاملاتی اون هم بدون عوض، ظن صوری بودن معامله رو قوی میکنه. که در نتیجه خودش اماره ای دال بر بطلان چنین معامله ای هست .

  دوما شخص مورث اگر قصد انتقال رایگان رو داشته می بایست از طریق دفاتر اسناد رسمی واون هم در قالب عقد هبه یا صلح اقدام میکرده که چنین نیست و از طرفی هم بنگاه معاملاتی مرجع صلاحیتدار جهت تنطیم چنین عقودی نیست…اختیارات مشاورین املاک به استناد ماده یک آیین نامه مربوطه صرفا خرید وفروش و اجاره و رهن و بعضا مشاوره وتهیه مقدمات معاملات املاک مسکونی و تجاری در همان چارچوب مذکور در ماده هست .

  ضمنا ملک بجامانده از مورث سند رسمی نداره وصرفا قولنامه ای هست.

  نهایتا خواستم بیینم آیا میشه بطلان چنین معامله ای رو پیگیری کرد یا خیر؟ ؟

  ممنون از پاسخگویی شما

  واینکه وراث جمعا ۸ نفر هستند و انتقالی که خدمتتان عرض کردم به سه نفر از فرزند پسر از جمع بالا انتقال یافته و هیچکدام از وراث دیگر زیر قرار داد رو امضا نکردن

  1. بهزاد گروسی وکیل پایه یک دادگستری
   195 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام ازش شرو لازم جهت صحت عقد معین بودن ثمن معامله می باشد که در مورد موضوع شما اگر ثمن معامله مشخص و معین نبوده باشد امکان اقدام قضایی در این خصوص وجود دارد

 4. سعید تقوایی

  سلام روزتون بخیر. دو روز پیش سوالی پرسیدم اما الان تو کامنت ها نیست .دوباره سوالم رو براتون کامنت کنم؟مرسی

  1. سروش حسن منفرد وکیل مدنی روابط کار
   316 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   بله دوباره بفرمایید

 5. مهین

  سلام، ۷ نفرهستیم و یک ملک موروثی ، سه نفرخواهان گرفتن سهممان هستیم اما چهار نفر. دیگر نه مایل به خرید هستند نه مایل به فروش ، سند خانه و شناسنامه پدر. و مادرمان هم دست یکی ا ز انهاست مه به هیچ عنوان حاضر نیست برای انحصار. وراثت ووووو بدهد ، چطور. میتوانم سهمم را بگیرم؟

  1. سروش حسن منفرد وکیل مدنی روابط کار
   316 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   بله راسا درخواست انحصار وراثت بدهید و‌بعد از مشخص شدن سهم نسب به فروش میتوانید اقدام کنید

 6. رضا مهاجر

  سلام
  ماشینی بعد از فوت پدر به ارث رسیده که یکی از وراث آن را تملیک کرده و حاضر نیست تعیین تکلیف کند چکار بکنیم؟

  1. زهرا افراس وکیل پایه یک دادگستری
   141 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام دادخواست تقسیم ترکه و مهرو موم ترکه باید بدهید.

 7. شهرام سیاهپوش

  سلام خدمت شما اول نیار به یک وکیل و مشاور عالی دارم برا حل مشکل ارث ویک مشک دیگه وکالت دادم بدون اطلاع مال که به نام من بوده فروخته بدون این که اطلاع بدن از فروش حدود ۴ سال من در گیر مشکلات کرده که دنبال نگیرم تلفن من هم ۰۹۰۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰ هستش لطفا اطلاع بدین متشکر میشم

  1. زهرا افراس وکیل پایه یک دادگستری
   141 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید در خدمت هستیم

 8. سیما غفاری

  در خصوص مهریه بعد از مرگ شوهر سوال داشتم اگر امکان دارد راهنمایی بفرمائید

  1. زهرا افراس وکیل پایه یک دادگستری
   141 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام در مورد مهریه پس از مرگ شوهر باید بدانید امکان گرفتن مهریه از اموال متوفی وجود دارد و جزء دیون ممتاز بوده و در مرحله اول باید پرداخت شود و در صورتی که متوفی هیچ مالی ندارد امکان اخذ مهریه وجود ندارد

 9. الناز حاجیلری

  سلام حدود ۳۰ سال پیش پدرم زمینی را بصورت قولنامه ای خریداری میکند وبعد از دنیا میرود و بعد با کمک فامیلهای پدرم مادرم خانه رامی سازد وب اداشتن اشنا در ثبت اسناد سندی را بنام خودش میگیرد و حالا مادرم ان خانه ک دراصل زمینش مال پدرم بوده را سندش را بنام برادرم زده و م ادوخواهر را از ارث بی دلیل محروم کرده می خواستم بدونم ایا کار مادرم قانونی بوده اگر نه ماچگونه میتوانیم حق خود را بگیریم

  1. زهرا افراس وکیل پایه یک دادگستری
   141 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   قطعا در صورتی که شما دسترسی به ان قولنامه داشته باشید میتوانید ابطال سند را از دادگاه درخواست نمایید

 10. سرزنده

  باسلام یه سوال داشتم از خدمتتون بنده مادرم بایه اقایی عقد کرده بودن حالا ۲۰ روزی میشه این اقا فوت کرده ومادرم ۲ سال نتونست پیش این اقا بره حالا اونا لج کردن و میگن فوت نامه بهت نمیدیم و حصر وراثت حالا مادرم میخواد بره حقوقش رو برقرا کنه نمیتونه میشه راهنمایی کنید باید چیکار کنه اون حاج اقا توی رودبار فوت کرده و مادرم کرج زندگی میکنه با تشکر

  1. بهزاد گروسی وکیل پایه یک دادگستری
   195 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   سلام اخذ گواهی فوت همسر ایشان از اداره ثبت احوال و اخذ استشهادیه انحصار وراثت و ارایه دادخواست گواهی انحصار وراثت از طریق دفاتر خدمات قضایی و پس از آن دادخواست تقسیم ترکه علیه وراث در صورت عدم توافق

 11. زهرا بروجردی

  س.خسته نباشید
  سوال داشتم درمورد ارث پدری
  میخواستم بدونم سهمه پسر ودختر چقدر هست

  1. شادی اصغری کارشناس حقوقی
   166 سوال توسط این کاربر به پاسخ رسیده است

   با سلام
   برای تقسیم سهم الارث فرزندان ذکور دو برابر فرزندان اناث ارث می برند.

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312