... ...

وکیل رابطه نامشروع و پاسخ سوالات متداول شما

  • 27 شهریور 1399
  • بدون نظر
  • 7 دقیقه
  • 2224 بازدید

وکیل رابطه نامشروع به طور اختصاصی در زمینه رابطه نامشروع و راه های اثبات آن به دادگاه مشاوره می دهد. روابط نامشروع و مصداق آن در جوامع جدید به وفور دیده می شود. به همین دلیل نحوه شکایت در دادگاه و پیگیری آن از مسائل پر اهمیت برای افراد محسوب می شود. در اینجا قصد داریم با مفهوم رابطه نامشروع در قانون بیشتر آشنا شویم. همچنین نحوه اثبات رابطه نامشروع پیامکی و اثبات رابطه نامشروع با پرینت مکالمات را تشریح کنیم.

مفهوم رابطه نامشروع در قانون چیست؟

بر طبق قوانین کشور و تجربیات پرونده های وکیل رابطه نامشروع، در قانون، روابط نامشروع از زنا جدا است. به این معنا که روابط نامشروع در قانون، در حکم یک جرم تعزیری انگاشته می شود و به آن رابطه نامشروع دون زنا گفته می شود. برطبق ماده ۶۳۷ قانون مدنی، در صورتی که علقه زوجیت بین مرد و زن وجود نداشته باشد و این دو مرتکب اعمال منافی عفت یا رابطه نامشروع غیر از زنا شوند؛ مجرم محسوب می شوند.

وکیل رابطه نامشروع

در اینجا منظور از روابط نامشروع یا اعمال منافی عفت، اعمالی مانند در آغوش گرفتن، بوسیدن، روابط نامشروع تلفنی یا پیامکی و روابطی غیر از زنا است. معنی اصلی این قانون به این شرح است که زن و مرد به نکاح یکدیگر در نیامده اند و مرتکب اعمال منافی عفت در عرف جامعه شده باشند که در قانون به آن روابط نامشروع می گویند. روابطی که منجر به عمل زنا شده باشند؛ خارج از این بحث هستند. اثبات رابطه نامشروع پیامکی یا اثبات رابطه نامشروع با پرینت مکالمات می تواند در صدور حکم قاضی، نقش مهمی را ایفا کند.

مجازات روابط نامشروع در قانون چیست؟

در صورتی که بین مرد و زن، علقه زوجیت نباشد و رابطه نامشروع اثبات شود؛ برطبق قانون، مجازات این جرم از ۱ تا ۹۹ ضربه شلاق تعزیری است. در صورتی که عمل با اکراه و عنف باشد؛ شخص اکراه کننده تعزیر خواهد شد. همچنین؛ ممکن است در مواردی قاضی، امکان تبدیل کردن مجازات شلاق به پرداخت جریمه نقدی را تحت شرایطی صادر نماید. یک وکیل رابطه نامشروع می تواند در این زمینه کمک های فراوانی انجام دهد.

وکیل رابطه نامشروع کیست؟

وکیل رابطه نامشروع با تکیه بر دانش و تجربه خود در حوزه مسائل حقوقی به ویژه مسائل مربوط به روابط نامشروع با کلیه مصادیق این نوع روابط و قوانین حاکم بر آن، آشنایی کامل دارد. اعمال منافی عفت و اثبات آن به سادگی انجام نمی شود. همین امر ضرورت وجود وکیل رابطه نامشروع را آشکار می سازد. وکیل روابط نامشروع،  با مطالعه پرونده های گوناگون در این زمینه، اطلاعات جامع و کاملی داشته و می تواند بسیار یاری رسان باشند. به همین دلیل برای اثبات جرم در این زمینه، استفاده از آگاهی و دانش این افراد می تواند بسیار مؤثر واقع شود. وکیل می تواند با اثبات رابطه نامشروع پیامکی یا اثبات رابطه نامشروع با پرینت مکالمات در این زمینه راهکارهای مؤثری در اختیار افراد قرار دهد. در ادامه نحوه اثبات این روابط در دادگاه را شرح می دهیم. برای آشنایی با حکم رابطه نامشروع و سقط جنین میتوانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

مطلب مرتبط:  مجازات کشت خشخاش برای مواد مخدر

نحوه اثبات رابطه نامشروع به چه صورت است؟

بر طبق تجربیات وکیل رابطه نامشروع در صورتی که دو طرف رابطه اقرار به داشتن رابطه نامشروع نمایند؛ هر دو نفر محکوم به مجازات می شوند. شهادت شهادین در این زمینه نیز می توانند مؤثر واقع شود؛ اما هر نوع شهادتی در این زمینه مورد قبول دادگاه نیست. دادگاه در این زمینه بررسی های دقیق تری انجام می دهد تا شهادت شهادین را قبول نمی آید. در این بین اثبات رابطه نامشروع پیامکی و اثبات رابطه نامشروع با پرینت مکالمات دو روش مورد قبول دادگاه هستند. این دو روش به خوبی می توانند به قاضی کمک کنند تا حکم عادلانه ایی در این خصوص صادر کند. بررسی پیامک ها و مکالمات افراد تنها با دستور مقام قضایی امکان پذیر است و افراد عادی نمی توانند در این زمینه اقدام کنند.

مجازات روابط نامشروع

نحوه اثبات رابطه نامشروع پیامکی چگونه است؟

از نظر وکیل رابطه نامشروع، یکی از راه های اثبات رابطه نامشروع پیامکی، ارائه پرینت پیامک ها از طریق مخابرات است. شرکت مخابرات پیامک های صوتی و متنی را به مدت شش ماه بایگانی می کنند. بنابراین در صورت دستور مقام قضایی، شرکت مخابرات موظف به ارائه متن پیامک های رد و بدل شده بین طرفین است. با ارائه پرینت رابطه نامشروع پیامکی، قاضی می تواند حکم را صادر کند. در ادامه نحوه اثبات رابطه نامشروع با پرینت مکالمات را بررسی می کنیم.

نحوه اثبات رابطه نامشروع با پرینت مکالمات چگونه است؟

بنا بر تجربیات وکیل رابطه نامشروع، علاوه بر اثبات رابطه نامشروع پیامکی، روش دوم برای اثبات روابط نامشروع، بررسی پرینت مکالمات است. بر طبق ماده ۱۰۴ آیین دادرسی، قاضی می تواند برای اثبات موضوع، از مراجع ذی صلاح، درخواست ارائه پرینت مکالمات یا پیامک ها از طرفین رابطه نماید. بنابراین فرآیند اثبات رابطه نامشروع با شک به همسر و گرفتن پرینت مکالمات از شش ماه قبل و یا بنا به درخواست قاضی از تا مدت زمان مشخص شده؛ قابل انجام است.

لازم به ذکر است که قاضی در همه موارد اقدام به صدور این درخواست نمی کند؛ بلکه فقط در مواردی که فقط از طریق بررسی پرینت مکالمات، امکان صدور حکم و تشخیص رابطه نامشروع باشد؛ اقدام به درخواست ارائه پرینت مکالمات می کند.

نکته مهم دیگر در زمینه اثبات رابطه نامشروع با پرینت مکالمات این است که در صورتی که نحوه برقراری ارتباط و رد و بدل پیام از طریق پیام رسان های اجتماعی صورت گرفته باشد؛ امکان دسترسی به پرینت مکالمات یا پیام ها وجود ندارد.

مطلب مرتبط:  تفاوت قتل عمدی و غیرعمدی از زبان بهترین وکلای کیفری در تهران

با وجود یک وکیل رابطه نامشروع می توانید روند اثبات رابطه نامشروع پیامکی و اثبات رابطه نامشروع با پرینت مکالمات را به طور سریع تر و موثرتری پیش ببرید. بنابراین توصیه می شود در صورت طرح دعوی مبنی بر این موضوع، حتما از تجربیات یک وکیل خبره استفاده نمایید.

اثبات رابطه نامشروع با پرینت مکالمات

در این مقاله سعی شد مفاهیم وکیل رابطه نامشروع، اثبات رابطه نامشروع پیامکی و اثبات رابطه نامشروع با پرینت مکالمات به طور مفصل بررسی شود. در صورت وجود هر گونه سؤال یا ابهام در زمینه روابط نامشروع می توانید با کارشناسان مجموعه تهران مدافع، تماس حاصل فرمایید. مشاوره حقوقی رابطه نامشروع این مجموعه می توانند هر گونه راهنمایی لازم در زمینه روابط نامشروع و اثبات آن را در اختیار افراد قرار دهند. علاوه بر این؛ توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در سایر مسائل حقوقی از قبیل اثبات خیانت و دریافت مهریه، مجازات رابطه با مرد متاهل و مسائلی از این دست با سایت تهران مدافع همراه باشید.

سؤالات متداول:

  • در صورت اثبات رابطه نامشروع، آیا زن می تواند از همسر خود مهریه اش را طلب نماید؟

بله، با وجود اثبات رابطه نامشروع، همچنان زن می تواند مهریه خود را از همسرش طلب کند.

  • در صورتی که رابطه نامشروع زن اثبات شود؛ آیا زن می تواند حضانت فرزند خود را بگیرد؟

حکم قاضی در این خصوص متفاوت و وابسته به میزان تاثیر رابطه نامشروع بر فرزند است. اما اگر زن به فساد اخلاقی شهرت داشته باشد؛ حضانت فرزند به او تعلق نمی گیرد.

  • در صورت تبدیل مجازات شلاق به جریمه نقدی، به ازای هر شلاق چه مقدار جریمه نقدی باید پرداخت شود؟

به ازای هر سه ضربه شلاق، مبلغ ۴۰۰۰۰۰ ریال جریمه نقدی در نظر گرفته شده است.

  • در صورتی که فردی به اجبار به رابطه نامشروع تن داده باشد؛ آیا مشمول مجازات می شود؟

خیر، افرادی که به اجبار به رابطه نامشروع تن داده باشند و حتی مورد تعرض جنسی قرار گرفته باشند؛ مجازات نخواهند شد و می توانند طرح دعوی کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312