وکیل کیفری - وکیل دعاوی کیفری | تهران مدافع

دوشنبه, 19 خرداد 1399 12:29
تعداد بازدید 10090 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(46 رای‌ها)

وکیل کیفری

برای مشاوره رایگان با وکیل متخصص امور کیفری کافیست با ما تماس بگیرید.

یکی از مهمترین و دشوارترین و در عین حال حساس ترین وکالت ها وکالت کیفری است که به شدت نیازمند علم و تبحر و سرعت عمل وکیل بوده و در این نوع وکالت نحوه بیان جملات حتی گاهی میتواند مرز بین اعدام و برائت باشد و تجربه وکیل کیفری در این مدل بسیار راهگشاست ولی متاسفانه دیده شده بعضی از همکاران بی توجه به حساسیت این موضوع پرونده را می پذیرند و گاهاً خسارات جبران ناپذیری به موکل وارد مینمایند.

 

البته اصولاً هر کاری را با داشتن ابزارهای کامل و مناسب آموزش ها و آگاهی های کافی می توان به خوبی انجام داد. در دست نداشتن ابزار مناسب انجام برخی کارها را چنان دشوار می کند که گاه به انصراف از انجام آن منجر می شود. نداشتن آگاهی و اطلاعات کافی هم می تواند باعث منتفی شدن اصل قضیه شود. به عبارت دیگر با داشتن اطلاعات و بدون ابزار کافی و مناسب شاید بتوان کاری را به زحمت و ناقص انجام داد اما بدون اطلاعات و دانش انجام کار میسر نیست حتی اگر ابزار کافی و کامل در اختیار باشد.

ابزار کار وکیل و از جمله وکیل کیفری کلمه و جمله و کلام است. از این جهت بین وکالت، معلمی، وعظ و خطابه و برخی مشاغل دیگر مشابهت وجود دارد. اما در وکالت نفس بیان مطلب یا ایجاد مفاهیم خاص در ذهن مخاطب یا دلالت و نصیحت هدف نیست بلکه از ابزار کلمه و کلام برای اثبات مدعی و اثبات حق یا بی حقی استفاده می کند. از این رو استفاده از این ابزارها باید توأم با علم و آگاهی کامل باشد. برخی ابزارها و آگاهی ها برای همه وکلا لازم است و بعضی دیگر مختص وکیل جنایی است. بنابراین مطلب در دو قسمت بیان می شود.

 

وکیل کیفری تهران

وکلای کیفری متخصص در تهران با توجه به پیچیدگی و گستردگی موضوع آن باید از تجربه بالایی در مواجهه به پرونده مورد نظر داشته باشند .

وکلای عضو موسسه حقوقی تهران مدافع از صفر تا صد پرونده شما را پیگیری کرده و تا انتهای کار کنار شما هستند.

برای مشاوره حقوقی رایگان با وکلای کیفری کافیست با ما تماس بگیرید.

شماره وکیل کیفری

برای تماس و مشاوره کیفری رایگان با وکیل بدون اینکه نیاز به پرداخت هزینه باشد میتوانید در ساعات اداری با شماره های ثابت موجود در سایت تماس بگیرید و در در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل نیز با شماره های 09126870023 و 09124710597 تماس بگیرید.

 

 

وکیل دعاوی کیفری

به استناد تبصره ماده 128 قانون آیین دادرسی کیفری در مواردی که موضوع جنبه محرمانه دارد حضور وکیل در مرحله تحقیق با اجازه دادگاه است. منظور از محرمانه بودن عبارتند از:

1-امور خانوادگی یا دعاوی خصوصی به درخواست طرفین

2-علنی بودن محاکمه محفل امنیت یا احساسات مذهبی باشد

3-اعمال منافی عفت و جرایمی که برخلاف اخلاق حسنه باشد

مطابق ماده 109 آیین دادرسی کیفری

بحثی از استناد جنبه محرمانه داشتن در قانون آیین دادرسی کیفی وجود ندارد

طرفین دعوی در مراجع کیفری حق انتخاب چند وکیل را دارند؟

1-در محاکم کیفری 2(پرونده های همانند سرقت و تصرف و ...) هر یک از طرفین مستنداً به تبصره ماده 346 ق.آ.د.ک حداکثر می توانند دو وکیل انتخاب نمایند.

2-در محاکم کیفری یک (پرونده های مهم همانند آدم ربایی و تجاوز به عنف و ...) هر یک از طرفین می توانند مستنداً به ماده 385ق.آ.د.ک حداکثر 3 وکیل انتخاب نمایند.

وکیل تضمینی کیفری

وکیل امور کیفری متخصص در امور کیفری است و وکلای تهران مدافع و نحوه اقداماتشان با توجه به رزومه و شناخت ما تضمین شده هستند و دلسوزی و پیگیری صفر تا صد پرونده و نحوه طرح و یا پیگیری صحیح پرونده را تضمین میکنید و این تعهد به وسیله بالاترین درجه وجدانی یک وکیل است.

کافیست با ما تماس بگیرید و با گرفتن مشاوره کیفری رایگان بهترین راهکار را بشناسید.

مرحله مقدماتی جرم

در مرحله مقدماتی متهم  صرفاً یک وکیل می تواند انتخاب نماید ولی برای شاکی محدودیتی پیش بینی نشده مگر  اینکه حکم تبصره ماده 346 ق.آیین دادرسی کیفری را که مقرر داشته در غیر جرایم موضوع صلاحیت دادگاه کیفری یک طرفین می توانند حداکثر دو وکیل در دادگاه انتخاب نمایند به شاکی در مرحله تحقیقات مقدماتی تسری می دهیم.

مواردی که جلسه بدون حضور وکیل متهم، ممنوع و فاقد اعتبار است تشکیل می شود.

مستنداً به ماده 348 ق.آ.د.ک ناظر به بندهای الف تا ت ماده 302 قانون مذکور جرایمی که مجازات آن سلب حیات، حبس ابد، قطع عضو، مجازات تعریزی درجه 3 و بالاتر و جنایت عمدی مستلزم پرداخت نصف دیه کامل و بیشتر است حضور وکیل انتخابی یا تسخیری متهم برای قانون بودن جلسه رسیدگی، اجباری است.

2-طبق ماده 415 قانون پیش گفته در جرایم اطفال و نوجوانان علاوه بر موارد فوق در جرایم تعزیری درجه شش و بالا تر و نیز جرایم مستلزم پرداخت دیه و ارش بیش از خمس دیه کامل، انتخاب وکیل برای متهم اجباری است.

 

 

شکایت کیفری

شکایت از شخص که مرتکب تخلفی شده و عمل او طبق قانون جرم تلقی می شود و قاضی برای آن مجازات تعیین کرده شکایت کیفری نامیده می شود.

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، شکایت از شخصی که مرتکب تخلفی شده و عمل او طبق قانون جرم تلقی می شود  و قاضی برای آن مجازات تعیین کرده شکایت کیفری نامیده می شود.

شکایت کیفری ابتدا در دادسرا مطرح می شود یعنی باید شکوائیه خطاب به دادستان نوشته و مشتکی عنه (کسی که از او شکایت دارید.) را با اسم و مشخصات و آدرس معین کنید و مشروح شکایت خود را بنویسد و مدارک و مستندات خود را به شکایت پیوست کنید.

نوشتن شکوائیه کیفری شیوه خاصی ندارد و مانند دعاوی حقوقی نیاز به فرم خاصی ندارد. اما خوب است شکایت نامه منظم و مرتب از حیث جلسه بندی و خوانا باشد.

 

 موسسه حقوقی

تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص اعم از وکیل کیفری و وکیل خیانت در امانت ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، وکیل ملکی و وکیل سرقفلی و وکیل ارث ، وکیل غرب تهران و وکیل شرق تهران  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد . موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

وکیل کیفری خوب در تهران

وکلای کیفری تهران مدافع به دلیل دارا بودن شرایط زیر از هر نظر جهت پرونده های کیفری شما مورد اعتماد هستند:

ابزار کار وکیل  کلمه، جمله و کلام است و او این ابزار را به صورت گفتار و نوشتار به کار می گیرد. بنابراین باید چیزهایی در اختیار داشته باشد که گفتار ونوشتارش را رسا، مؤثر منطقی و زیبا کند. واضح است که این (( چیزها )) باید با نظام حقوقی ای که وکیل در آن کار می کند و همین طور با ساختار اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی سرزمین محل کار وکیل سازگار باشد.

ابزار کار وکیل کیفری :

کسی که قصد کار تخصصی در دادگاه کیفری را دارد و وکیل کیفری می باشد به ابزارهای بیشتری نیازمند است که عبارتند از :

الف ) پزشکی قانونی :

اما وکیل جنایی ناچار باید با این رشته و شقوق آن آشنایی کافی داشته باشد تا در دفاع مجبور به قبول چشم بسته و (( دربست )) نظریات کارشناسی پزشکان قانونی نباشد. امروزه پزشکی قانونی در شقوق مختلف نظیر آسیب شناسی قانونی و دیرینه شناسی قانونی ( علم بررسی استخوان های به دست آمده ) و جز آن به حدی پیشرفت کرده که کار این متخصصان گاهی شبیه به شعبده بازی یا اعجاز به نظر می رسد.

ب ) اسلحه شناسی:

در کشور ما قتل با سلاح گرم چندان متداول نبوده اما اخیراً مواردی از این نوع بسیار دیده می شود. قتل با سلاح گرم بعضی اوقات سؤاات و ابهامات بسیار پیچیده ای را مطرح می کند که حل آن مستلزم آشنایی با انواع سلاح گرم، طرز کار و مشخصات و مختصات آنهاست.

پ ) پلیس علمی:

در بسیاری از پرونده های جنایی – و شاید همه آنها – آثاری از اقدامات پلیس علمی در زمینه شناسایی آثار انگشت، گرداوری آنچه در صحنه جنایت باقی مانده، کشف جعل و ... وجود دارد. ت )

مواد خواندنی:

مطالعه صفحه حوادث روزنامه – با دید نقادانه – خواندن کتاب های مشتمل بر شرح پرونده های مهم وکلای چیره دست و بالأخره کتاب های جنایی و پلیسی ( نظیر آثار آگاتاکریستی، ارل استانلی گاردنر و میکی اسپلین ) به وکلای جنایی توصیه می شود. ث ) آموزش های میدانی به وکلای جوانی که قصد ورود به کارهای جنایی – یا کیفری دیگر – را دارند توصیه می کنم هر اندازه که می توانند به عنوان تماشاچی در دادگاه های جنایی حاضر شوند و بر آنچه می گذرد ناظر باشند. علاوه بر این دیدن فیلم های مربوط به مسائل کیفری که صحنه های دادگاه در آن فراوان است می تواند مفید باشد. اگرچه این دادگاه ها – به علت حضور هیأت منصفه – شباهت چندانی با دادگاه های ما ندارد.

 بهترین وکیل کیفری تهران

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و ور واقع بهترین وکیل کیفری تهران هستند سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد و موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است

.و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل کیفری را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 19 خرداد 1399 12:29
مطالب مرتبط