نمونه لایحه دفاعیه ممانعت از حق حقوقی

شنبه, 24 -2667 09:39
تعداد بازدید 748 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(3 رای‌ها)

نمونه لایحه دفاعیه ممانعت از حق حقوقی

بسمه تعالی ریاست محترم شعبه         دادگاه عمومی حقوقی تهران با سلام و عرض ادب احتراماً با وکالت از محمد رضا نژاد کریم موارد ذیل را به جهت احقاق حقوق موکل به استحضار میرساند: 1-  در تاریخ21/08/93 طی یک مبایعه نامه قرارداد مشارکتی بین موکل و آقای حجت  افشان (خوانده) مقرر میگردد ملک مذکور توسط موکل به صورت یک ساختمان 5 طبقه مسکونی و تجاری به صورت سفره خانه سنتی یا رستوران یا تالار راه اندازی شود و در آخر ملک مذکور به صورت سه دانگ سه دانگ مساوی از عرصه و اعیان تقسیم شود و به این منظور خوانده محترم  به موکل وکالت نامه ای برای این انتقال میدهد تا بتواند سهم خود را منتقل کند که رونوشت مصدق وکالتنامه به حضور عرضه میگردد.

2- مستنداً به مبایعه نامه مورخ25/08/93موکل سه دانگ از شش دانگ ملک مذکور را در ازای مبلغ پانصد میلیون تومان به آقای جعفر عسگری  منتقل میکند تا  پس از تکمیل ملک از سهم خود در ملک استفاده نماید ولیکن مع الاسف پس از تکمیل و ساخت ملک پس از مراجعه خوانده محترم به بهانه های واهی از ورود ایشان جلوگیری می کند که باعث می گردد ایشان از این موضوع آزرده و به موکل مراجعه و تقاضا کنند در ازای گرفتن مبلغ ملک را مجدداً به نام موکل منتقل نموده و مبلغ پرداختی را مسترد نماید. 3- در تاریخ 20/01/94 با انعقاد یک قرارداد مجدداً سه دانگ ملک مذکور در ازای پانصد و پنجاه میلیون تومان به موکل منتقل میگردد و ایشان نیز پس از مراجعه به ملک متوجه میشود نگهبانشان اخراج و به عدوان ملک تصرف شده و از حضور ایشان ممانعت به عمل می آید.

4- بر این اساس قابل توجه است که موکل علیه آقای حجت  افشان شکایت فروش مال غیر نیز مطرح کرده که با اظهارات و اقاریر ایشان مبنی بر مالکیتشان نسبت به ملک موجب صدور قرار منع تعقیب گردیده است که میتواند اماره ای بر مالکیت ایشان باشد. فی الحال با توجه به موارد معروضه و اینکه موکل هزینه های زیادی در ملک مذکور نموده است و خوانده به هیچ عنوان قصد همکاری ندارد و اینکه ملک و حقوق متعلق به موکل در این ملک به شدت در معرض تضییع به سبب استفاده نادرست از ملک و تغییر کاربری آن می تقاضای صدور رای مبنی بر رفع ممانعت از حق و رفع تصرف عدوانی موکل مورد استدعاست. پیشاپیش از بذل عنایات خاصه حضرتعالی کمال امتنان و سپاس دارم. با تجدید مراتب احترام   با وکالت از  

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 15 اسفند 1397 09:42