بهترین لایحه اعسار پرداخت مهریه

جمعه, 25 آذر 776 07:42
تعداد بازدید 1032 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(3 رای‌ها)

بهترین لایحه اعسار پرداخت مهریه

ریاست محترم شعبه دادگاه خانواده با سلام وعرض ادب احتراما به استحضار میرساند در خصوص دادنامه صادره از شعبه هفتم محترم دادگاه خانواده مبنی بر محکومیت آقای مهدی به پرداخت ۵۰۰ سکه تمام بهار آزادی و هزینه سفر حج عمره و کربلا مهریه موکل خانم سمیرا که پیرو صدور برگه اجرائیه جناب آقای مهدی همچون سنوات گذشته دادخواست اعسار از پرداخت محکوم به تقدیم نموده اند علیرغم یسار و تمکن پرداخت کامل و یکجا محکوم به که بنا بر صورتحساب بانک تنها از ۳ حساب بانکی و معاملات مشخص شده از ایشان که مبلغی معادل ۱۵۱۶۱۲۳۵۸۹۰ریال (یک میلیارد و پانصدوشانزده میلیون تومان)میباشد . لذا در ذیل خلاف ادعای خواهان و شهود محترم را به نظرمحترم حضرتعالی میرساند. ۱)(صورتحساب بانکی.)

در خصوص صورتحسابهای بانکی آقای مهدی تنها در ۳ حساب بانکی ایشان که موکل معرفی نموده مبلغ ۱۲۹۹۱۲۳۵۸۹۰(دوازده میلیارد و نهصد نود یک میایون ریال ) گردش مالی ثبت گردیده که قطعا در صورت ارایه سایر حسابهای بانکی ایشان مبلغ فوق بسیار بیشتر از این خواهد بود و این امر نشان دهنده تمکن مالی و یسار آقای مهدی و خلاف شهادت شهود محترم میباشد . (پیوست ۱) ۲)(مبایعه نامه فروش ملک مورخ ۲۰/۸/۱۳۹۳) مورخه۲۰/۸/۱۳۹۳ بر طبق مبایعه نامه تنظیم گردیده فی مابین جناب آقای مهدی به عنوان فروشنده و آقای مسعود خریدار مبلغ ۲۱۷۵۰۰۰۰۰۰ریال معادل دویست و هفده میلیون پانصد هزارتومان به عنوان ثمن معامله که در همان مجلس ۱۸۰۰۰۰۰۰۰۰ معادل یکصد و هشتاد میلیون تومان نقدا مستندا دریافت مینماید .مدعی اعسار در خصوص تلف حکمی و حقیقی مبلغ اخذ شده مدرکی جهت اثبات ارایه ننموده است و این امر نشان دهنده یسار بودن ایشان و خلاف واقع بودن اظهارات شهود میباشد . (پیوست ۲) ۳)(پیمانکار بودن و همکاری گسترده ایشان با بانک تجارت و شرکتهای ساختمانی بزرگ ) بنا بر تنها یک قرارداد مشخص شده خواهان با شرکت پروزه ساختمانی قراردادی مبنی بر تعهد برش وساخت ومونتاز و نصب کابینت و کمد دیواری برای تعداد ۶۲ واحد آپارتمان پروزه ساختمانی ابریشم که معادل ۲۵۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال معادل دویست و پنچاه میلیون تومان مبلغ کل قرارداد میباشد اقدام به عقد قرارداد مینماید .

و در یک مورد مشخص شده دیگر نیز اقدام به ساخت و تجهیز کامل یکی از بزرگترین شعبات بانک تجارت در ایران در چندین طبقه واقع در خیابان انقلاب نموده اند و تایید کننده این امر پاسخ بانک تجارت میباشد . این امر نیز خلاف ادعای خواهان واظهارات شهود محترم میباشد.(پیوست ۳) ۴)(پیمانکار بودن و اخذ جواز کسب و کارگاه مجهز به همراه چندین کارگر) خواهان محترم بر طبق گزارش اتحادیه درود گران و مبل سازان شهر ری دارای جواز کسب بوده و کارفرما میباشند. و برابر گزارش بازرسی اتحادیه درودگران و مبل سازان دارای کارگاه مجهز به تجهیزات برش و غیره به همراه حداقل ۵ کارگر تحت نظارت ایشان میباشند. لذا این امر خلاف اظهارات شهود محترم و خواهان مبنی بر دریافت ۷۰۰ هزار تومان حقوق میباشد .(پیوست۴) ۵)(سابقه دادخواستهای مکرر اعسار علیرغم داشتن تمکن مالی ) خواهان پس از صدور دادنامه مبنی بر محکومیت به پرداخت محکوم به در همان زمان دادخواستی مبنی بر اعسارو تقسیط علیرغم گردش مالی ۴۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال( چهل و پنچ میلیون تومان )تنها در دو حساب بانکی و در زمان مختصر ۲ ماه تقدیم مینماید .

که بنا بر ایراد موجود قرار عدم استماع دعوا صادر میگردد . هم اکنون نیز با وجود تمکن مالی بسیار بالا ایشان دادخواست اعسار ارایه نموده اند.(پیوست۵) فلذا با توجه به دلایل ابراز شده که نشان دهنده تمکن مالی و یسار خواهان جهت پرداخت کامل مهریه میباشد وبا استناد به ماده ۷ قانون نحوه محکومیتهای مالی مصوب ۱۳۹۴ دلیلی در خصوص تلف حکمی یا حقیقی اموال فوق الذکر ارایه ننموده اند و تعارض شهادت شهود با دلایل ابرازی مشخص میباشد لذا احقاق حقوق حقه موکل ومحکومیت خواهان به پرداخت کامل محکوم به مورد استدعاست. قبلا از الطاف حضرتعالی کمال امتنان وسپاس را دارم . با تجدید مراتب امتنان و سپاس

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 15 اسفند 1397 07:42