دادخواست تجدید نظرخواهی حقوقی

چهارشنبه, 07 دی 776 09:21
تعداد بازدید 11201 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(2 رای‌ها)

دادخواست تجدید نظرخواهی حقوقی

نمونه لایحه تجدید نظرخواهی حقوقی سند عادی ریاست محترم و قضات والامقام دادگاه تجدیدنظر استان تهران با سلام و عرض ادب احتراماً اینجانب با وکالت از آقای جواد علی ، موارد ذیل را به جهت تجدید نظر خواهی از رای شماره 9609972161700786 صادره از شعبه 81 دادگاه عمومی حقوقی تهران به جهت احقاق حقوق موکل به استحضار می رساند و پیشاپیش از حسن توجه عالی مقامان کمال تشکر را دارم. خلاصه عرایض

  • صدور رای بدوی بدون در نظر گرفتن همه ی جوانب و لوایح تحت تاثیر شخصیت قدرتمند وکیل طرف مقابل و نه تاثیر دفاعیات ایشان
  • محکومیت فروشنده یعنی اکبر اصغری به تنهایی بدون توجه به این نکته که در این پرونده آقای جعفر احمدی ریاست و صاحب امتیاز فروشگاه نیک انجام است و پس از همه این موارد فروشنده بینوا اخراج گردیده با کوله باری از بدهی های فروشگاه که به جیب آقای جعفر احمدی رفته فروشنده که کاملاً معسر است محکوم شده و و باید پاسخگوی بدهی جعفر احمدی باشد .

شرح ماوقع : موکل بنده یعنی آقای جواد علی دارای فروشگاه تاسیساتی می باشد و حسب اعتمادی که به مرور زمان بین موکل و همکاران به وجود می آید گاهی اوقات حسب درخواست کتبی همکاران اجناس مختلف را ارسال میدارد و هزینه آن را یا همان روز یا نهایتاً چند روز بعد دریافت میدارد. در تاریخ 26 /08 /95 فروشگاه............... که نمایندگی فروش محصولات ایران رادیاتور را به عهده دارد با نامه ای ممهور به مهر فروشگاه نیک انجام به صورت کتبی تعداد 1000 پره ایران رادیاتور مدل ترمو و 1500 دست شیر و زانو گرما در خواست میکند و ذیل این درخواست را نماینده فروشگاه امضاء می نماید و برای موکل ارسال میدارد. موکل نیز حسب شناخت و همچنین اعتمادی که به فروشگاه نیک انجام داشته همه ی موارد درخواستی را به اضافه 500 پره ایران رادیاتور مدل ترمو اضافی که حسب تماس فروشگاه و درخواست شفاهی ایشان ابراز شده بود را به فروشگاه ارسال میکند و نماینده فروشگاه (که وکیل آقای جعفر احمدی در لایحه ای که به دادگاه کیفری میدهد ایشان را جزء 4 نفری میداند که امضاء وی برای فروشگاه ایجاد مسئولیت میکند)  نیز پس از دریافت کالا در داخل فروشگاه ذیل آن را گواهی نموده و مهر فروشگاه را پای برگه میزند.

متن دادخواست تجدید نظرخواهی حقوقی

پس از این موکل علیرغم مراجعات مکرر به فروشگاه، نماینده هایی  که ذیل رسید را امضا نمودند و مدیریت فروشگاه ،  نمی تواند طلب خود را وصول کند و هیچکدام مسئولیت پرداخت مبلغ را به عهده نگرفته و با بهانه های واهی از پرداخت مبلغ شانه خالی میکنند. فی الحال موکل  که به خیال خود دارد با نمایندگی معتبر ایران راد یاتور معامله میکند پس از صدور رای تنها طلب خود را از فروشنده ای معسر و بینوا باید وصول کند که با دادنامه های صادره این چنین بارها محکوم شده و پس از محکومیت اخراج گردیده است.

قضات محترم و عادل همانطور که استحضار دارید وفق بند 1 ماده 1 و ماده 4 قانون مسئولیت مدنی شرایط و اعتبار فروشگاهی که مدیر و ریاست آن جعفر احمدی است موکل اقدام به معامله به اعتبار کرده و لوازم را فروشنده در داخل فروشگاه تحویل گرفته است و آیا این باعث مسئولیت تضامنی ایشان نیست؟ چطور می شود که فروشگاهی فروشنده ای را بگمارد وی جنسی را داخل فروشگاه تحویل بگیرد و ذیل آنرا گواهی کند و به انبار ببرند و انکار کنند چیزی تحویل گرفته اند؟ چگونه اسناد و مدارک ابرازی اینجانب در دادگاه بدون نظری کارشناسانه رد شده و تنها ادعای وکیل طرف مقابل !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مبنای رای صادره گردیده؟ فی الحال حسب موارد معروضه و رسید های ارائه شده وفق ماده 198 قانون آیین دادرسی مدنی وماده 1 و مواد 1284و 1289و1301 قانون مدنی و با توجه به مسئولیت مدنی خواندگان محترم به جهت وارد آمدن خسارت به موکل وفق مواد 1 و بند 3 ماده 4 قانون مسئولیت مدنی تقاضای صدور حکم برمحکومیت آقای جعفر احمدی به عنوان صاحب امتیاز و اکبر اصغری به عنوان فروشنده به صورت تضامنی به پرداخت مبلغ خواسته با احتساب کلیه خسارات قانونی وفق ماده 519 قانون آیین دادرسی مدنی مورد استدعاست. قبلاً از الطاف بزرگواران کمال امتنان و سپاس را دارم. با تجدید مراتب احترام ................. با وکالت از جواد حاجی   برای مشاوره حقوقی رایگان می توانید به راحتی با متخصصان حقوقی موسسه حقوقی تهران مدافع در هر بخش صحبت کنید

آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 اسفند 1397 09:23