شرایط گرفتن مهریه از پدر شوهر

چهارشنبه, 23 آذر 776 07:45
تعداد بازدید 133 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

شرایط گرفتن مهریه از پدر شوهر

در شرایطی که در عقد نامه پدر زوج تعهدی اعم از پرداخت پول یا سکه و یا تعهد به انتقال ملک غیرمنقول داده باشد امکان مطالبه هر آنچه که شخص ( پدر شوهر ) تعهد کرده باشد وجود دارد.

شرایط گرفتن مهریه از پدر شوهر

در چه شرایطی مهریه به زن تعلق نمیگیرد؟ در هیچ شرایطی اعم از اثبات خیانت و رابطه نامشروع و سایر موارد حق اخذ مهریه از زوجه ساقط نخواهد شد. مگر شرایط لازم مبنی بر فسخ نکاح در این صورت مهریه به زن تعلق نخواهد گرفت. سوال حقوقی : سلام. خانم بنده دادخواست مهریه داده و با توجه به اینکه من کارگر یک شرکت خصوصی هستم که حقوق من با ۳ ماه تاخیر پرداخت میشه در ضمن بنده حقوق اداره کار با عیدی و سنوات به مبلغ ۱/۴۰۰/۰۰۰ دریافت میکنم که ۱/۱۰۰/۰۰۰ قسط میدهم و ۳۰۰/۰۰۰ هم اجاره. ۱ میخاستم ببینم در صورت حضور در دادگاه اقساط مهریه ام به چه صورتی خواهد بود(چند ماه یکبار)؟؟ ۲ آیا پیش قسط تعلق میگیرد؟ پاسخ : نامه اگر به شرکت خصوصی زده بشه تا یک چهارم پیش قسط هم تعلق میگیره سوال : سلام در دوران عقد با خانمم به مشکل برخوردیم و با توجه به اینکه پدر بنده و خود بنده حدود ۱۰ میلیون تومان طلا به خانمم دادیم و شرط کردیم ک در صورت نیاز باید بفروشم.

حال با توجه به اینکه طلاها و فاکتورهای آن نزد خانم بنده هست آیا میتوان با وجود تعدادی شاهد و وجود فیلم مراسمات تحویل طلاها آنها را استرداد کرد؟ پاسخ : بله امکان دارد ولیکن قابلیت استرداد بسیار مشکل است.  

آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 اسفند 1397 07:45