زنا با زن شوهر دار

دوشنبه, 21 آذر 776 12:01
تعداد بازدید 64 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

زنا چیست 

دخول آلت تناسلی مرد در آلت زن (جلو یا عقب) به اندازه حشفه (ختنه گاه) بدون ازدواج، یا شبهه آن را زنا گویند. زنا با زن شوهر دار موجب حرمت ابدی است. بنابراین پس از انحلال نکاح به یکی از علل قانونی، مانند طلاق و فوت نیز زن نمی تواند با زانی ازدواج کند، اعم از اینکه مرد در حال زنا عالم به شوهر داشتن زن باشد یا نه و اعم از اینکه زن نیز زناکار محسوب شود یا عمل او ناشی از اشتباه یا اکراه باشد، مدخوله به وسیله شوهر باشد یا غیر مدخوله. اگر زن به زانیه و مرد واطی به شبهه باشد چنانکه از ماده 1054 بر می آید، حرمت ابدی حاصل نخواهد شد.

اگر مرد مکره ( مجبور ) به زنا با زن شوهر دار شود آیا حرمت ابدی پدید خواهد آمد؟"وکیل پایه یک دادگستری"]در پاسخ می توان گفت عملی که با اکراه انجام شده باشد زنا محسوب نمی شود و بر فرض اینکه زنا بر آن اطلاق شود، ماده 1054 آن را در بر نمیگرد. زیرا ماده منصرف به عملی است که با اختیار شخص انجام شده و جرم و قابل مجازات است و در صورت اکراه، عمل مرد جرم تلقی نخواهد شد.

جرم زنا با زن شوهر دار

زنای غیر محصنه به زنایی گفته می‌شود که شخص زناکار (زن یا مرد) فاقد همسر و مجرد باشد و به اختیار خود زنا کرده باشد. به زبان ساده تر به زنای شخص مجرد، زنای غیر محصنه گفته می‌شود.

مجازات زنای غیر محصنه: در این نوع از زنا، کیفر شخص زناکار درمرتبه اول یکصد ضربه شلاق است و اگر سه مرتبه زنا کند و در هر مرتبه حد خورده باشد، کیفر او در مرتبه چهارم اعدام است. مرد را در حالی شلاق می‌زنند که ایستاده باشد، و نباید ضربات شلاق بر سر و صورت و عورت او وارد شود.

اگر مردى به اشتباه با زنى آمیزش کند، زن باید عدّه نگه دارد و اگر شوهر داشته باشد، شوهرش در زمان عدّه نمی‏تواند با او هم بستر شود. در جواز دیگر بهره ‏هاى جنسی اختلاف است. در هر صورت در مدت عدّه، نفقه زن بر عهده شوهر است.

[مشاوره حقوقی"]با بهترین وکیل در موضوع مربوطه مشاوره بگیرید. امکان رزرو مشاوره حقوقی بصورت تلفنی، حضوری و آنلاین می باشد. اشخاصی که توان مالی در جهت انتخاب و اعطای وکالت به وکیل دادگستری برای پیگری پرونده خود را ندارند می توانند با مشاوره حقوقی مورد به مورد و مرحله به مرحله از مشاوره حقوقی و راهنمایی که توسط وکیل دادگستری ارائه می شود استفاده نمایند و عدم توانایی گرفتن وکیل در پیگیری پرونده را تا حدی به این نحو جبران نمایند .

مشاوره با وکیل یکی از خدماتی می باشد که تهران مدافع به شما عزیزان جهت حل مشکل ارائه می دهد.

آخرین ویرایش در شنبه, 11 اسفند 1397 12:01
محتوای بیشتر در این بخش: « تقسیم ترکه اثبات نسب مادری »