طلاق تفاهمی

دوشنبه, 21 آذر 776 12:11
تعداد بازدید 126 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

طلاق تفاهمی

امروزه یکی از متداول ترین نوع طلاق ها طلاق تفاهمی است که به زبان حقوقی طلاق توافقی نام دارد و در این مدل طلاق طرفین به جهت جدایی و فراق با یکدیگر تفاهم دارند و اقدام به طلاق تفاهمی مینمایند و با مراجعه به به وکیل طلاق تفاهمی یا وکیل طلاق توافقی به کار خود سرعت می بخشند. پروسه طلاق توافقی در صورتی که با وکیل دادگستری پیگیری شما حداقل 2 روز و حداکثر 3 روز زمان می برد و مبلغ حق الوکاله طلاق توافقی هفتصد هزار تومان میباشد که به این مبلغ هزینه های داوری و آزمایشگاه و اجرای صیغه طلاق نیز اضافه میگردد .

طلاق تفاهمی در دوران عقد: در دوران عقد و قبل از شروع زندگی نیز می توان طلاق توافقی گرفت و البته باید توجه داشت در این مدل طلاق توافقات طرفین بسیار اهمیت دارد و حتی اگر زوجه باکره باشد میتواند به گرفتن کل مهریه توافق کند و با بخشیدن بخش ناچیزی از مهریه ، مابقی آن را مطالبه کند. البته از مزایای این دوران در صورت باکره بودن زوجه پاک نمودن نام همسر بدون دخالت دلالین و کلاهبرداران که گاها با وعده دروغین از افراد سواستفاده مینمایند میباشد .

در این خصوص اقرار زوج به باکره بودن همسر خویش تاثیر خاصی نداشته و با اخذ معرفی نامه به پزشکی قانونی مراجعه و با اخذ تایید پزشک مبنی بر گواهی سلامت پرده بکارت و درج این موضوع در رای و عنوان غیرمدخوله بودن رای صادر میگردد و نیازی به گواهی پزشکی مبنی بر عدم بارداری با عنایت به عدم دخول وجود ندارد با درج این امر در رای زوجه میتواند به اداره ثبت احوال مراجعه و ضمیمه نمودن رای در در درخواست صدور شناسنامه جدید که نام همسر سابق حذف میگردد بدون مشکل و به راحتی و کاملا قانونی اقدام به اخذ شناسنامه جدید نماید و در این خصوص در مجلس قانونی جهت حذف نام همسر حتی در صورت عدم بکارت تحت بررسی میباشد که هنوز مورد تصویب قرار نگرفته است. با حضور در موسسه حقوقی تهران مدافع و عنوان کردن توافقات خویش به صورت کاملاً مطمین اقدام به طلاق توافقی نمایید.

آخرین ویرایش در شنبه, 11 اسفند 1397 12:11