مدت اعتبار چک بعد از برگشت خوردن

دوشنبه, 21 آذر 776 10:13
تعداد بازدید 77 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

مدت اعتبار چک بعد از برگشت خوردن

پرسش : آیا چک بعد از برگشت خوردن تا چه مدت برای اقدام قضایی اعتبار دارد ؟ پاسخ : با سلام، من دو سال پیش چکی صادر کردم و وصول نشده و دارنده چک بعد از گذشت دو هفته از سررسید چک را برگشت زده ولی هیچ اقدامی تا الان انجام نداده می خواهم بدانم این فرد تا چه زمان می تواند برای این چک اقدام کند و این چک آیا حقوقی است یا کیفری ؟ مدت اعتبار چک بعد از برگشت خوردن چک فوق تا ۱۰ سال دیگر هم که باشد قابل طرح در محاکم قضایی به شکل حقوقی می باشد ولی از لحاظ کیفری با توجه به این که مدت ۶ ماه از زمان برگشت چک گذشته است امکان اقدام کیفری وجود ندارد. برای مشاوره ی تخصصی با وکیل چک و متخصص در امور مطالبات با ما تماس حاصل نمائید. مدت اعتبار چک بعد از برگشت خوردن

  موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص اعم از کیفری ، حقوقی، خانواده،ثبتی،امور چک،طلاق،ملکی و… تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد.

و موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در شنبه, 11 اسفند 1397 10:13