شرایط چک کیفری

دوشنبه, 21 آذر 776 10:04
تعداد بازدید 436 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

شرایط چک کیفری

بر طبق ماده ۳ قانون صدور چک در صورت عدم رعایت شرایطی که در این ماده ذکر شده چک کیفری و شرایط اولیه را جهت طرح شکایت دارد. ماده ۳ قانون صدور چک (( صادر کننده چک باید در تاریخ مندرج در آن معادل مبلغ مذکور در بانک محال علیه وجه نقد داشته باشد، و نباید تمام یا قسمتی از وجهی را که به اعتبار آن چک صادر کننده به صورتی از بانک خارج نماید، یا دستور عدم پرداخت وجه چک را بدهد، و نیز نباید چک را به صورتی تنظیم نماید که بانک به عللی از قبیل عدم مطابقت امضا یا خط خوردگی در متن چک یا اختلاف در مندرجات چک و امثال آن، از پرداخت وجه چک خودداری نماید. )) همچنین در ماده ۱۰ قانون صدور چک یکی از مواردی که موجب کیفری شدن چک می باشد این است که (( هر کسی با علم بسته بودن حساب بانکی خود مبادرت به صادرکردن چک نماید،

عمل وی در حکم صدور چک بی محل خواهد بود و به حداکثر مجازات مندرج در ماده ۷ محکوم خواهد شد و مجازات تعیین شده غیر قابل تعلیق است )). از جمله موارد شایع در بحث شرایط چک کیفری  در کشور ما عدم وجود مبلغ در حساب و یا عدم کفایت مبلغ می باشد که این دلایل با یکدیگر فرقی نداشته و موجب کیفری شدن چک می شود. مورد دیگر این است که فرد در زمان صدور چک در حساب خویش مبلغ کافی جهت تأدیه وجه چک را داشته ولیکن پیش از زمان مراجعه به بانک توسط دارنده نسبت به برداشت حساب به نحوی اقدام کند. این توضیحات یکی از وکلای پایه یک دادگستری در مورد شرایط چک کیفری بود.اگر به پاسخ خود نرسیده اید با ما تماس بگیرید.

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص اعم از کیفری ، حقوقی، خانواده،ثبتی،امور چک،طلاق توافقی،ملکی و سرقفلی و… تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد.

و موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در شنبه, 11 اسفند 1397 10:04