چگونه جلوی چک را ببندیم؟

دوشنبه, 21 آذر 776 10:01
تعداد بازدید 326 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

چگونه جلوی چک را ببندیم؟

  بر اساس ماده ۱۴ قانون صدور چک صادر کننده چک یا ذینفع یا قائم مقام قانونی آنها، با تصریح به اینکه چک مفقود یا سرقت یا جعل شده و یا از طریق کلاهبرداری یا خیانت در امانت با جرائم دیگری تحصیل گردیده، می توان کتباً دستور عدم پرداخت وجه چک را به بانک بدهد. بانک، پس از احراز هویت دستور دهنده از پرداخت وجه آن خودداری خواهد کرد و در صورت ارائه چک، بانک گواهی عدم پرداخت را با ذکر علت اعلام شده صادر و تسلیم می نماید. چگونه جلوی چک را ببندیم؟ دارنده چک می توان علیه کسی که دستور عدم پرداخت داده شکایت کند و هرگاه خلاف ادعایی که موجب عدم پرداخت شده ثابت گردد دستور دهنده، علاوه بر مجازات مقرر در ماده ۷ این قانون، به پرداخت کلیه خسارات وارده به دارنده چک محکوم می شود. تنظیم چک به شکل نامناسب و غیر سالم عدم مطابقت امضا در این خصوص طبق نظر وکیل چک کیفری شرایط خاص قابل پیش بینی است.

برای مثال چک هایی که دارای ۲ امضا به همراه با مهر بوده ولیکن بدون امضای دیگر با مهر صادر شده که در این خصوص مشاوره با وکیل کیفری جهت حل موضوع شما را بسیار یاری می نماید. اختلافات در مندرجات برای مثال زمانی که مبلغ حروفی و عددی با یکدیگر فرق داشته باشند از موارد بسیار مهم دیگر صدور چک از حساب مسدود می باشد. در صورت آگاهی فرد نسبت به این موضوع مجازات وی به حداکثر تعیینی در قانون می تواند طبق نظر قاضی برسد. چگونه جلوی چک را ببندیم؟

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص اعم از کیفری ، حقوقی، خانواده،ثبتی،امور چک،طلاق توافقی،ملکی و سرقفلی و… تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

و موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

 “موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در شنبه, 11 اسفند 1397 10:01
محتوای بیشتر در این بخش: « شرایط چک کیفری وکیل ثبتی »