مشاوره طلاق توافقی

سه شنبه, 20 -2667 09:08
تعداد بازدید 217 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(2 رای‌ها)
 • مشاوره طلاق توافقی

 • طلاق توافقی که در بین عامه مردم با این نام با توجه به ویژگی های آن مورد معرفی قرار گرفته در واقع در قانون و در شرع به این نام نبوده و به نام طلاق خلع و ... ذکر گردیده ولیکن با توجه به شرایط این نوع طلاق که زوجین با یکدیگر جهت امور مالی و حضانت و سایر موارد توافق نموده بدین نام مشهور می باشد.
 • امروزه با توجه به سهولت و عدم درگیری زوجین با یکدیگر در صورت توافق بیشترین نوع طلاق های صادره در دادگاه می باشد. البته در مشاوره طلاق توافقی باید دانست پشت اکثر توافقات زمینه های گوناگون زوجین را به این مسیر سوق داده از جمله خیانت، رابطه نامشروع، اعتیاد، سحو معاشرت،... لذا آخرین مرحله در زندگی مشترک افراد طلاق بوده. برای آشنایی شما با طلاق توافقی مطالبی مختصر توسط مشاوره طلاق توافقی تقدیم حضورتان می گردد.
 • در مشاوره طلاق توافقی باید گفت زن می تواند یا کل مهریه خویش را بخشیده یا قسمتی از آن را در قبال صیغه طلاق بذل نماید و برخلاف برخی اطلاعات نادرست صرفاً نمی بایست کل مهریه بخشیده شود. حتی زن می تواند کل مهریه را که قبلاً دریافت نموده یا دریافت می نماید را اعلام کند و از طریق بخشش حتی ۱۰ هزار تومان از اموال خود را به شوهر و قبول همسرش صیغه طلاق را جاری نماید. مهریه حق زن بوده و حتی در صورت اثبات خیانتش این حق قابل دریافت می باشد.
 • نازایی و سایر موارد هم دلیلی برای عدم استحقاق زن برای دریافت مهریه نمی باشد. در مشاوره طلاق توافقی همان گونه که اسم این نوع طلاق بر می آید تمامی تصمیمات در خصوص امور مالی از قبیل جهیزیه – هدایا – مهریه – اجرت المثل – نفقه – حضانت توسط شخص به زوجین به وکلا اعلام شده و همانند همان تصمیمات توسط وکلا در جلسه مشاوره صورتجلسه تنظیم می شود. سؤالاتی در خصوص طلاق توافقی که عمومیت دارد بین اشخاص در ذیل به مختصر طرح و پاسخ داده می شود.
 • سؤال : آیا برای طلاق توافقی حتماً باید به دادگاه مراجعه کرد ؟ پاسخ : بله، باید از طریق دادگاه اقدام نموده و با اخذ گواهی عدم امکان سازش که در آن شرح توافقات ذکر گردیده به دفاتر ثبت طلاق مراجعه و نسبت به ثبت واقعه طلاق و جاری شدن صیغه طلاق اقدام صورت پذیرد. در این خصوص می توانید از مشاوره طلاق توافقی توسط وکیل با تجربه خانواده در مؤسسه حقوقی تهران مدافع استفاده نمائید.
 • سؤال : آیا در طلاق تفاهمی زوج باید نصف اموال خودش را به همسرش بدهد ؟ پاسخ : این امر به توافق شما با همسرتان بستگی دارد و اجباری در این خصوص وجود ندارد. سؤال : آیا در طلاق توافقی می توان درخواست اعسار و قسط بندی از پرداخت مهریه را دارد؟ پاسخ : خیر، امکان ارائه دادخواست اعسار در طلاق توافقی وجود ندارد ولیکن در صورت تمایل و توافق با همسرتان می توانید هر اندازه از مهریه را تقسیط نمائید و در گواهی عدم امکان سازش درج گردد.
 • سؤال : آیا در طلاق توافقی یک نفر نیاید حکم گواهی عدم امکان سازش صادر می گردد؟ پاسخ : خیر، همان گونه که در نام طلاق توافقی این امر پیدا می باشد صرفاً با حضور طرفین یا وکیل هر دو نفر که وکالت از ایشان دارد امکان اخذ گواهی عدم امکان سازش وجود دارد. برای وصول نتیجه مهریه در صورت امکان با دو وکیل متخصص این امر انجام می گیرد. می توانید برای مشاوره طلاق توافقی با ما تماس حاصل نمائید.
 • سؤال : اگر مهریه در قبال طلاق توافقی بذل گردد می توان به آن رجوع کرد ؟ پاسخ به جهت مشاوره طلاق توافقی: در صورتی که حق رجوع به مابذل را در صورتجلسه از خود سلب و ساقط نکرده باشید این امکان برای شما در زمان عده فراهم می باشد ولیکن پس از آن خیر. رجوع شما باعث برگشت عقد نمی گردد و در صورت رجوع همسر شما می تواند رجوع را ثبت نماید.
 • سؤال : آیا با پشیمان شدن زوج از انجام طلاق امکان اجرای طلاق می باشد ؟ پاسخ : تا قبل از اجرای صیغه طلاق در صورت پشیمان شدن همسرتان امکان اجرای حکم طلاق وجود ندارد. این سؤالات و سؤال های دیگر که در ذیل به مختصر ذکر می شود سؤال شما باشد می توانید با مشاوره طلاق توافقی که توسط وکلای متخصص ما انجام می شود باعث آگاهی شما به حقوقتان باشد.
 • موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص اعم از کیفری ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، ملکی و  سرقفلی و… تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد و موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل کیفری را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد.
 • تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 
 • “موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”
آخرین ویرایش در شنبه, 11 اسفند 1397 09:57
محتوای بیشتر در این بخش: « وکیل ملکی مشاوره حقوقی 24 ساعته »