طلاق با داشتن حق طلاق | طلاق با وکالتنامه

یکشنبه, 18 فروردين 1398 14:46
تعداد بازدید 1268 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(9 رای‌ها)

طلاق با داشتن حق طلاق:

از جمله حقوقی که برای مرد در قانون مدنی در نظر گرفته شده است حق طلاق دادن زن میباشد که این حق را در هر زمان و به هر دلیل و یا اصلا بدون دلیل میتواند از طریق دادگاه تقاضا نماید البته در این خصوص در صورت امضا نمودن شرط تنصیف دارایی و درصورت تقاضای زن از دادگاه میبایست از یک درصد الی ۵۰ درصد اموال خویش را که در دوران زندگی مشترک به دست آورده به همسر خویش منتقل کند البته این امر تنها زمانی ایجاد میشود که مرد بدون دلیل همسر خویش را طلاق بدهد و زن نیز این درخواست را از دادگاه مبنی بر مطالبه( تنصیف) داشته باشد .

از آنجایی که حق طلاق مرد قابل انتقال نمیباشد و حق هیچگاه منتقل نمیشود در صورت توافق طرفین مرد میتواند همسر خویش یا فرد دیگری را به عنوان وکیل خویش در خصوص طلاق قرار دهد تا آن شخص با استفاده اختیاراتی که از جانب مرد به عنوان وکیل دارد  به وسیله طلاق با داشتن حق طلاق اقدام به طلاق نماید البته حتما وکیل مرد که همسر یا شخص دیگری است با اعطای وکالت به وکیل دادگستری میتواند طلاق با داشتن حق طلاق را از طریق دادگاه خانواده انجام دهد و زن  با وکالتنامه طلاق نمیتواند دادخواست طلاق را بدهد بهتر این است که زن نیز برای خود وکیل اخذ نماید زیرا مراحل رسیدگی با زمان کمتری طی شده و نتیجه مطمئنی حاصل میگردد.

طلاق با وکالتنامه:

در صورتی که شما هنوز وکالت در طلاق از همسر خویش نگرفته اید برای طلاق با داشتن حق طلاق میتوانید با مشاوره حقوقی با وکیل متخصص خانواده موسسه حقوقی تهران مدافع از شرایط و کلیه اختیاراتی که میتوانید در وکالتنامه طلاق داشته باشید مطلع شده و با خیالی آسوده در مسیر اخذ و استفاده آتی ان قدم بردارید. از جمله شرایط اساسی برای طلاق با وکالتنامه حق عزل میباشد و  در متن وکالتنامه حق طلاق در صورتی مرد حق عزل را ازخود سلب ننماید میتواند به راحتی  ودر هر زمانی با عزل شما تمامی اختیاراتی اعطای را ساقط نموده و وکالتنامه طلاق فاقد اعتبار شود پس وکالتنامه در طلاق بایستی به صورت بلاعزل اخذ شود .

همچنین در خصوص نوع طلاق با داشتن حق طلاق بایستی تمامی طلاقها از بائن مبارات خلع و رجعی ذکر گردد و در خصوص نحوه اخذ یا بذل مهریه تعیین تکلیف شود اگر مرد شرط در طلاق توافقی را بذل کل حقوق مالی مانند نفقه و مهریه و اجرت المثل قرار دهد شما صرفا میتوانید با بخشش کل این حقوق اقدام به طلاق نمایید حال اگر وکالت در طلاق بدون این شرط بوده و با قید به هر میزان و به هر طریق و شرط ذکر گردد شما میتوانید در این خصوص نسبت به میزان بذل و دریافت حقوق مالی شرط کنید و وکیل مرد که شما به عنوان وکیل به او اختیارات همسر خویش را منتقل نموده اید با قبول شروط تمامی تعهدات را به وکالت از جانب همسر شما بپذیرد .

تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی و اعاده دادرسی در وکالتنامه طلاق

نکته دیگر آنکه حق تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی و اعاده دادرسی را در وکالتنامه طلاق همسترتان از خویش سلب نماید در صورتی که فرزند مشترک دارید یا خواهید داشت نحوه تعیین حضانت و نفقه در وکاتنامه قید گردد. وکالتنامه در طلاق هم در دفتر اسناد رسمی قابل اخذ بوده و هم در شروط عقد در عقدنامه قابل درج میباشد البته در صورت قید در عقدنامه بایستی که تمامی یا حداقل ضوابطی که در جهت استفاده اینده میباشد قید گردد برای مثال صرفا این حمله قید نشود که مرد حق طلاق را به زن میدهد . سوالی که بسیار در این مورد وجود دارد این است که با داشتن حق طلاق چگونه اقدام کنم؟ شما ابتدا و حتماً باید با مراجعه به یک وکیل پایه یک دادگستری و اعطای وکالت از طرف همسرتان و به همراه ایشان به دفاتر خدمات قضایی مراجعه و دادخواست طلاق تواوفقی بدهید.

برای مشاوره حقوقی خانواده در این خصوص و اخذ طلاق توافقی با تماس با وکیل خانواده در موسسه حقوقی از کلیه حقوق خویش مطلع شوید.

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص اعم از کیفری ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، وکیل ملکی و وکیل سرقفلی و وکیل غرب تهران و وکیل شرق تهران  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد و موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل کیفری را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 18 فروردين 1398 14:46