جدا شدن یا طلاق در ازدواج موقت - مهریه در ازدواج موقت | تهران مدافع

دوشنبه, 13 مرداد 1399 12:19
تعداد بازدید 8540 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(4 رای‌ها)

جدا شدن یا طلاق در ازدواج موقت

در ابتدا این را باید مشخص و توضیح داد که طلاق مخصوص ازدواج دائم است و در ازدواج موقت وجود ندارد.

ازدواج موقت با شرایط ذیل از بین می رود:

1- فوت زن یا مرد

2- فسخ ازدواج،

3-  بخشیدن مدت باقی مانده توسط مرد

4-  انقضای مدت تعیین شده در صیغه 

موارد فسخ در قانون ذکر شده که به عیوب مرد و زن کاملاً اشاره شده است مانند جنون و نا توانایی مرد یا زن در مورد زناشویی.

مرد می تواند در هر زمان و بدون هیچ قاعده ای مدت باقی مانده را به زن بخشیده و صیغه موقت را پایان دهد و در این خصوص رضایت زن شرط نیست.

حق طلاق در صیغه موقت نیز می توان اخذ نمود آن هم از طریق اختیار بخشش مدت که به زن داده می شود و یا این که زن رضایت شوهر را در این خصوص مبنی بر بخشش اخذ نماید.

ازدواج دختر باکره باید با اجازه پدر باشد. 

 

 

مهریه در ازدواج موقت

باید بدانید تعیین مهریه برای حیات صیغه موقت الزامی است و مهریه های تعیین شده در صیغه نامه همچون مهریه های عقد دائم قابل وصول است لیکن  طریقه وصول آن تنها از دادگاه قابلیت اقدام دارد و از طریق اجرای ثبت اسناد با توجه به اینکه یک سند عادی است نمی توان مطالبه کرد.

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

 “موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در دوشنبه, 13 مرداد 1399 12:19
مطالب مرتبط