متن تفاهم نامه طلاق توافقی | صورتجلسه طلاق توافقی

پنج شنبه, 22 اسفند 1398 12:22
تعداد بازدید 5456 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(2 رای‌ها)

متن تفاهم نامه طلاق توافقی

در صورت مراجعه به وکیل برای انجام طلاق توافقی هر ۲ نفر می بایست در حضور وکیل نسبت به توافقات طلاق تفاهم نموده یا در صورت توافق نسبت امضا و تحویل این توافق به وکیل اقدام نمایند تا وکیل با توجه به توافق طرفین که در گواهی عدم امکان سازش نسبت به حقوق مالی و غیرمالی می بایست تعیین تکلیف گردد با ارائه به واحد مشاوره و در صورتجلسه دادگاه تمامی موارد را عیناً درج نماید.

 

پیشنهاد ویژه : این ویدیو را حتماً ببینید : همه چیز درباره طلاق توافقی

 

 

متن صورتجلسه طلاق توافقی متن توافق و تفاهم نامه طلاق توافقی طبق نمونه به صورت ذیل می باشد :

۱ – مهریه - در طلاق توافقی زوجین می بایست نسبت به مهریه تعیین تکلیف نمایند و این توافق فی مابین طرفین است و اجباری در بذل ( بخشش ) کل مهریه با عدم بخشش نمی باشد ولیکن در این نوع طلاق ( خلع ) زوجه باید مالی که در صورت عدم پرداخت مهریه می تواند مقداری یا کل مهریه باشد به زوج در قبال اجرای صیغه طلاق بذل نماید و در صورت اخذ مهریه حتی با بذل ۱۰ هزار تومان از اموال خویش به زوج می تواند با اخذ قبول بذل از جانب مرد تکلیف مهریه را مشخص کند برای نمونه کل مهریه در قبال اجرای صیغه طلاق خلع به زوج بذل گردید و زوج قبول بذل نمود. یا این که زوج ۱۰۰ سکه از ۵۰۰ عدد سکه مهریه خویش را در قبال اجرای صیغه طلاق ( خلع ) به زوج بذل نموده و زوج قبول نموده یا این که زوجه در قبال اجرای صیغه طلاق مبلغ ۱۰ هزار تومان از اموال خویش به زوج بذل نموده و زوج قبول بذل نموده.

۲ – اجرت المثل ایام زوجیت – اجرت المثل در واقع کلیه امور خارج از وظایف زن در دوران زندگی در منزل مشترک می باشد که شامل نظافت و تربیت فرزندان و پرستاری و مراقبت از اعضای خانواده خود یا شوهر در صورت حضور در منزل مرد یا هر آن چیزی که در واقع با دستور مرد انجام داده و به صورت تبرعی آن را انجام نداده و طبق نظر کارشناس پس از دادخواست و مطالبه در صورت اثبات مرد محکوم به پرداخت می باشد که زن می تواند بذل کند و ادعایی نداشته باشد یا این که طرفین نسبت به مبلغی تعیین تکلیف نماید.

 ۳ – نفقه – در این خصوص طبق توافق طرفین تکلیف می شود یا بخشش و بذل یا تعیین مبلغ.

۴ – هدایا و سایر موارد مالی – طبق توافق طرفین

۵ – حضانت فرزندان و تعیین زمان ملاقات - طبق توافق طرفین می بایست تعیین و تکلیف شود.

۶ – جهیزیه – آیا در اختیار زوجه می باشد یا خیر.

۷ – حق رجوع به مابذل – پس از طلاق و ثبت در دفتر ثبت طلاق زوجه به مدت ۳ ماه و ده روز فرصت رجوع به آن چه را که بذل نموده دارد.

لذا این حق را نیز می تواند در صورت توافق سلب و ساقط نماید. در طلاق توافقی به مانند تمامی موارد طلاق می بایست نسبت به کلیه امور مالی و غیر مالی طرفین و به خصوص زوجه تعیین و تکلیف شود در خصوص گواهی عدم امکان سازش امکان صدور اجرائیه و اجرای حکم وجود ندارد و می بایست به صورت جداگانه در صورت عدم پایبندی به تعهدات اقدام شود لذا قبل از هر گونه اقدامی با وکیل متخصص طلاق توافقی مؤسسه حقوقی تهران مدافع تماس و مشاوره دریافت نمائید. 

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جایی که ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

 “موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 22 اسفند 1398 12:22
مطالب مرتبط