نمونه دادخواست طلاق توافقی | مدارک لازم برای طلاق توافقی

پنج شنبه, 22 اسفند 1398 12:18
تعداد بازدید 1207 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(2 رای‌ها)

نمونه دادخواست طلاق توافقی

برای دادخواست طلاق توافقی شرایطی لازم است که پیش از مراجعه به دادگاه می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام نمود از جمله آنها توافق طرفین در مورد موضوعات مالی و غیر مالی می باشد. این توافقات در نمونه دادخواست طلاق توافقی درج نمی گردد و در واحد مشاوره دادگاه یا واحدهای خارج از دادگاه در صورتجلسات آورده می شود و بر این مبنا در صورتجلسات دادگاه نیز وارد و طبق همین صورتجلسه گواهی عدم امکان سازش صادر می گردد نمونه دادخواست طلاق توافقی در صورتی که شما از همسرتان وکالت در طلاق یا همان حق طلاق داشته باشید صرفاً از شما پذیرفته نمی شود و می بایست با اعطای وکالت مع الواسطه یک وکیل پایه یک دادگستری و در صورت تمایل اخذ وکیل برای خودتان درخواست طلاق توافقی به دادگاه که از طریق دفاتر خدمات قضایی ارسال می گردد داده شود.نمونه دادخواست طلاق توافقی نکته مهم این که حتماً توافق فی مابین خودتان را قبل از مراجعه به دادگاه با وکیل انجام داده باشید.

 

طلاق توافقی

طلاق توافقی یکی از مرسوم ترین انواع طلاق است که زوجین با توجه به سختی مسیر طلاق های یکطرفه به این نتیجه میرسند که بهتر است هرچه زودتر بدون هیچ دغدغه ای از هم جدا شوند نحوه طلاق گرفتن توافقی زمانی است که  زوجین در خصوص مهریه،نفقه،اجرت المثل ایام زوجیت و حضانت فرزند در طلاق توافقی به توافق برسند که معمولاً در این نوع از طلاق زن با بذل بخشی از مهریه اقدام به طلاق می نماید و مراحل طلاق توافقی بدینگونه است که پس از درخواست طلاق توافقی  توافقات که در داوری ثبت میگردد دادنامه طلاق صادر میگردد که طرفین باید ظهر دادنامه حق تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی را از خود سلب و ساقط نمایند .

پس از اینکه بر این اساس دادنامه صادر گردید به طرفین ابلاغ میگردد و از تاریخ ابلاغ دارای اعتبار 3 ماه است که اگر زوجین در این مدت یعنی ظرف 3 ماه اقدام به اجرای صیغه طلاق ننمایند دادنامه اعتبار خود را از دست میدهد فلذا باید در این مدت با در دست داشتن شناسنامه و سند نکاح به یکی از دفترخانه های ثبت ازدواج و طلاق مراجعه و اقدام به اجرای دادنامه و صیغه ی طلاق نمایند. البته زوجین میتوانند جهت طلاق توافقی سریع این موارد را به وکیل در طلاق توافقی موسسه حقوقی ما بسپارند تا حسب تجربه ای که دارند ظرف یک روز همه این اقدامات را انجام بدهند.

مدارک  لازم برای دادخواست طلاق توافقی

۱ – سند ازدواج ۲ – شناسنامه ۳ – کارت ملی می باشد

 

پیشنهاد ویژه : این ویدیو را حتماً ببینید : همه چیز درباره طلاق توافقی

 

در ذیل نمونه دادخواست طلاق توافقی ارائه می شود.

خواهان           نام          نام خانوادگی       شغل        محل اقامت وکیل             نام          نام خانوادگی       شغل       

محل اقامت

تعیین خواسته و بهای آن : طلاق توافقی

دلایل و منضمات : ۱ – سند ازدواج در دفتر رسمی ازدواج ۲  - شناسنامه شماره........... ۳ – وکالت نامه............. ۴ – شناسنامه شماره............. ۵ – وکالت نامه به شماره.............

ریاست محترم دادگاه خانواده با سلام احتراماً به استحضار می رساند موکلین به موجب سند ازدواج تقدیمی با مهریه ای به میزان مندرج در عقدنامه به عقد نکاح دائم یکدیگر درآمده اند ، لیکن به سبب اختلافات به وجود آمده هیچگونه توافقی برای ادامه زندگی مشترک نداشته و از دادگاه محترم درخواست رسیدگی و صدور گواهی عدم امکان سازش جهت اجرای طلاق داریم.

با تشکر و تجدید احترام. 

  موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد . موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد.      

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 22 اسفند 1398 12:18
مطالب مرتبط