مقاله طلاق توافقی | طلاق توافقی غیرحضوری - تهران مدافع

پنج شنبه, 22 اسفند 1398 12:17
تعداد بازدید 683 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

مقاله طلاق توافقی 

طلاق توافقی و انتقال نصف دارایی شوهر سلام در این ماه شوهرم خیلی صحبت می کنه در مورد طلاق دادن من و زمانی که می گفت می خواهم طلاقت بدم من راضی به طلاق نبودم ولی باز هم اصرار به طلاق توافقی داره و رضایت از من می خواد مگه خود مرد نمی تواند به تنهایی طلاق دهد؟ البته مهریه ام ۱۰ تا سکه است که گرفتم اگه به طلاق توافقی رضایت بدم چی می شه؟ پاسخ : سلام تلاش همسر شما برای طلاق توافقی ممکن است که دلایل مختلفی داشته باشد ولیکن چنانچه شوهرتان در عقدنامه شرط انتقال تا نصف دارایی را امضا کرده باشد در صورتی که طلاق شما به صورت طلاق توافقی باشد امکان درخواست شما برای انتقال تا نصف دارایی قابل رسیدگی نمی باشد و حتی اجرت المثل و نفقه نیز در صورت درخواست طلاق یک طرفه از جانب مرد باید پرداخت شود.

پیشنهاد ویژه : این ویدیو را حتماً ببینید : همه چیز درباره طلاق توافقی

 

اولین نکته این که اگر مرد بند مورد نظر را امضا کند در صورت رفتار مناسب از جانب همسرش و تمکین کامل ایشان چنانچه بدون دلیل بخواهد همسرش را طلاق بدهد باید تا نصف حداکثر دارایی که در دوران زناشویی به دست آورده به همسرش منتقل کند به این شرط، شرط تنصیف می گویند.مقاله طلاق توافقی دومین نکته این که رسیدگی دادگاه به شرط تنصیف مستلزم درخواست زن از دادگاه در زمان ارائه دادخواست طلاق از جانب مرد می باشد و در صورت عدم درخواست زن دادگاه پس از طلاق رسیدگی نخواهد کرد .مقاله طلاق توافقی نکته سوم این است که در انتقال این اموال که در دوران زناشویی به دست آمده اموال ذیل مستثنی هستند .

 

 

طلاق توافقی

طلاق توافقی یکی از مرسوم ترین انواع طلاق است که زوجین با توجه به سختی مسیر طلاق های یکطرفه به این نتیجه میرسند که بهتر است هرچه زودتر بدون هیچ دغدغه ای از هم جدا شوند نحوه طلاق گرفتن توافقی زمانی است که  زوجین در خصوص مهریه،نفقه،اجرت المثل ایام زوجیت و حضانت فرزند در طلاق توافقی به توافق برسند که معمولاً در این نوع از طلاق زن با بذل بخشی از مهریه اقدام به طلاق می نماید و مراحل طلاق توافقی بدینگونه است که پس از درخواست طلاق توافقی  توافقات که در داوری ثبت میگردد دادنامه طلاق صادر میگردد که طرفین باید ظهر دادنامه حق تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی را از خود سلب و ساقط نمایند .

پس از اینکه بر این اساس دادنامه صادر گردید به طرفین ابلاغ میگردد و از تاریخ ابلاغ دارای اعتبار 3 ماه است که اگر زوجین در این مدت یعنی ظرف 3 ماه اقدام به اجرای صیغه طلاق ننمایند دادنامه اعتبار خود را از دست میدهد فلذا باید در این مدت با در دست داشتن شناسنامه و سند نکاح به یکی از دفترخانه های ثبت ازدواج و طلاق مراجعه و اقدام به اجرای دادنامه و صیغه ی طلاق نمایند. البته زوجین میتوانند جهت طلاق توافقی سریع این موارد را به وکیل در طلاق توافقی موسسه حقوقی ما بسپارند تا حسب تجربه ای که دارند ظرف یک روز همه این اقدامات را انجام بدهند.

 

اموالی که به مرد ارث رسیده هدایا یا جوایز بانکی که به مرد منتقل شده باشد . تاریخ بررسی مالک شدن مرد از زمان شروع زندگی مشترک است نه زمان عقد.

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص اعم از کیفری ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، وکیل ملکی و وکیل سرقفلی و وکیل ارث ، وکیل غرب تهران و وکیل شرق تهران  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 22 اسفند 1398 12:17
مطالب مرتبط