مقاله طلاق توافقی

جمعه, 18 آذر 776 12:36
تعداد بازدید 408 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

مقاله طلاق توافقی 

طلاق توافقی و انتقال نصف دارایی شوهر سلام در این ماه شوهرم خیلی صحبت می کنه در مورد طلاق دادن من و زمانی که می گفت می خواهم طلاقت بدم من راضی به طلاق نبودم ولی باز هم اصرار به طلاق توافقی داره و رضایت از من می خواد مگه خود مرد نمی تواند به تنهایی طلاق دهد؟ البته مهریه ام ۱۰ تا سکه است که گرفتم اگه به طلاق توافقی رضایت بدم چی می شه؟ پاسخ : سلام تلاش همسر شما برای طلاق توافقی ممکن است که دلایل مختلفی داشته باشد ولیکن چنانچه شوهرتان در عقدنامه شرط انتقال تا نصف دارایی را امضا کرده باشد در صورتی که طلاق شما به صورت طلاق توافقی باشد امکان درخواست شما برای انتقال تا نصف دارایی قابل رسیدگی نمی باشد و حتی اجرت المثل و نفقه نیز در صورت درخواست طلاق یک طرفه از جانب مرد باید پرداخت شود.

مقاله طلاق توافقی   اولین نکته این که اگر مرد بند مورد نظر را امضا کند در صورت رفتار مناسب از جانب همسرش و تمکین کامل ایشان چنانچه بدون دلیل بخواهد همسرش را طلاق بدهد باید تا نصف حداکثر دارایی که در دوران زناشویی به دست آورده به همسرش منتقل کند به این شرط، شرط تنصیف می گویند.مقاله طلاق توافقی دومین نکته این که رسیدگی دادگاه به شرط تنصیف مستلزم درخواست زن از دادگاه در زمان ارائه دادخواست طلاق از جانب مرد می باشد و در صورت عدم درخواست زن دادگاه پس از طلاق رسیدگی نخواهد کرد .مقاله طلاق توافقی نکته سوم این است که در انتقال این اموال که در دوران زناشویی به دست آمده اموال ذیل مستثنی هستند .

اموالی که به مرد ارث رسیده هدایا یا جوایز بانکی که به مرد منتقل شده باشد . تاریخ بررسی مالک شدن مرد از زمان شروع زندگی مشترک است نه زمان عقد.

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص اعم از کیفری ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، وکیل ملکی و وکیل سرقفلی و وکیل ارث ، وکیل غرب تهران و وکیل شرق تهران  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 اسفند 1397 12:36