دیه و مجازات شکستن ستون فقرات | وکیل کیفری

جمعه, 18 آذر 776 10:53
تعداد بازدید 426 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

دیه و مجازات شکستن ستون فقرات

سؤال : دیه و مجازات شکستن ستون فقرات چیست ؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و براساس ماده ۶۴۷ قانون مجازات اسلامی، اگر اصلاً درمان نشود یا بعد از علاج به صورت خمیده درآید دیه کامل را دارد. سؤال : دیه و مجازات شکستن ستون فقرات که بی عیب درمان شود چیست ؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و براساس ماده ۶۴۷ قانون مجازات اسلامی، اگر باعث از بین رفتن توان راه رفتن یا نشستن یا توان جنسی یا کنترل ادرار شود موجب دیه کامل است.

سؤال : دیه و مجازات شکستن ستون فقرات که درمان نشود و موجب عوارض مورد قبل شود چیست ؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و بر اساس ماده ۶۴۷ قانون مجازات اسلامی، علاوه بر دیه کامل شکستگی ستون فقرات موجب دیه یا ارش عوارض حاصله است. سؤال : دیه و مجازات شکستن ستون فقرات در صورتی که معالجه مؤثر واقع شود و اثری از جنایت نماند چیست؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و براساس ماده ۶۴۷ قانون مجازات اسلامی، یک دهم دیه کامل را دارد. سؤال : دیه و مجازات جنایتی که موجب سبب خمیدگی پشت شود بدون آنکه موجب شکستن ستون فقرات گردد چیست؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و براساس ماده ۶۴۷ قانون مجازات اسلامی، در صورتی که درمان نشود، موجب دیه کامل و در صورتی که بدون عیب درمان شود دیه آن یک دهم دیه کامل است. سؤال : دیه و مجازات قطع تمام نخاع چیست ؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و براساس ماده ۶۴۸ قانون مجازات اسلامی، دیه کامل را دارد دیه قطع قسمتی از نخاع به نسبت مساحت تعیین می شود.

سؤال : دیه و مجازات قطع نخاع به طوری که موجب عیب عضو دیگر شود چیست ؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و براساس ماده ۶۴۹ قانون مجازات اسلامی، اگر آن عضو دارای دیه معین باشد بردیه کامل قطع نخاع افزوده می گردد و اگر آن عضو دارای دیه معین نباشد ارش آن بر دیه کامل قطع نخاع افزوده خواهد شد. برای مشاوره تخصصی با وکیل کیفری به صورت تلفنی و حضوری با مؤسسه حقوقی تهران مدافع تماس حاصل نمائید.

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

 “موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 اسفند 1397 10:53