مجازات از بین بردن حس شنوایی و گویایی | وکیل امور کیفری

پنج شنبه, 17 آذر 776 08:42
تعداد بازدید 576 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

مجازات از بین بردن حس شنوایی و گویایی

وکیل امور کیفری سؤال : دیه و مجازات از بین بردن حس شنوایی و گویایی چیست ؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و براساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی دو دیه کامل را دارد. سؤال : دیه و مجازات از بین بردن حس شنوایی مجموع دو گوش چیست ؟ پاسخ: طبق پاسخ وکیل کیفری و براساس ماده ۶۸۲ قانون مجازات اسلامی دیه کامل را دارد و از بین بردن حس شنوایی یک گوش نصف دیه کامل گرچه شنوایی یکی از آن دو قوی تر از دیگری باشد. سؤال : دیه و مجازات از بین بردن حس شنوایی گوش سالم که گوش دیگرش فاقد شنوایی است چیست؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و بر اساس ماده ۶۸۳ قانون مجازات اسلامی نصف دیه کامل را دارد. سؤال : دیه و مجازات کاهش شنوایی در صورتی که مقدار آن قابل تشخیص باشد چیست؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و بر اساس ماده ۶۸۴ قانون مجازات اسلامی نوع مجازات به همان نسبت دیه را دارد.

مجازات از بین بردن حس شنوایی و گویایی سؤال : دیه و مجازات از بین بردن شنوایی هر دو گوش با بریدن آن ها چیست ؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و بر اساس ماده ۶۸۵ قانون مجازات اسلامی ، دو دیه کامل را دارد و هر گاه با بریدن یک گوش حس شنوایی به طور کلی از بین برود یک دیه کامل و نصف دیه لازم می شود و اگر با جنایت دیگر حس شنوایی از بین برود هم دیه جنایت لازم است هم دیه شنوایی.مجازات از بین بردن حس شنوایی و گویایی سؤال : دیه و مجازات در ایجاد نقص در مجرای شنوایی در اثر جنایت چیست ؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و بر اساس ماده ۶۸۶ قانون مجازات اسلامی اگر نقص دائمی باشد به نحوی که به طور کامل مانع شنیدن گردد دیه شنوایی ثابت است و در صورتی که نقص موقتی باشد ارش تعیین می شود. سؤال : دیه و مجازات کر نمودن کودکی که زبان باز نکرده و منجر به از بین رفتن شنوایی او شود یا این که نتواند کلمات دیگر را یاد بگیرد و بر زبان آورد چیست ؟ پاسخ : طبق پاسخ وکیل کیفری و براساس ماده ۶۸۷ قانون مجازات اسلامی، جانی علاوه بر دیه شنوایی به پرداخت دیه یا ارزش زوال یا نقص گفتار نیز محکوم می گردد. برای تخصصی مشاوره با وکیل کیفری به صورت تلفنی و حضوری با مؤسسه حقوقی تهران مدافع تماس حاصل نمائید.

مؤسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در سه شنبه, 07 اسفند 1397 08:42
مطالب مرتبط