تخلیه مستأجر چه مراحلی دارد و چگونه انجام می شود | وکیل ملکی

چهارشنبه, 16 آذر 776 12:27
تعداد بازدید 106 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

تخلیه مستأجر چه مراحلی دارد و چگونه انجام می شود

 وکیل ملکی مرجع رسیدگی کننده برای درخواست صدور تخلیه شورای حل اختلاف محل ملک مورد اجاره می باشد درصورتی که سند اجاره به صورت عادی تنظیم شده است شرایط ماده ۲ قانون را داشته باشد بدون تقدیم دادخواست و با ابطال تمبر مربوط به دعاوی غیر مالی و بدون رعایت تشریفات  دادرسی مدنی به عمل می آید. طبق ماده ۳ آیین نامه اجرایی. تخلیه مستأجر چه مراحلی دارد و چگونه انجام می شود بنابراین لزومی به ارائه دادخواست نمی باشد و صرفاً با ابطال تمبر و بدون وقت رسیدگی یا تشریفات خاص انجام می پذیرد اشخاصی که صلاحیت ارائه دادخواست را دارند طبق بند الف ماده ۱۰ آیین نامه به شرح ذیل می باشد نماینده قانونی ( وکیل ) قائم مقام قانونی ولی قهری یا ولی خاص صغیر ( پدر و جد پدری‌ ) قیم صغیر یا سفیه یا مجنون همچنین کسی که منافع به او انتقال یافته  و وارث مؤجر یا مستأجر متوفی امکان درخواست را دارند. در حال حاضر در صورت نداشتن سند مالکیت مانعی وجود ندارد تا مؤجر دستور تخلیه را اخذ نماید ولیکن بهتر است که این امر نیز مورد لحاظ قانونی قرار می گیرد. پس از ارایه دادخواست مرجع قضایی اقدام به صدور تخلیه می نماید این دستور نه حکم است ونه قرار و لذا قابل تجدید نظر نمی باشد و مرجع صادر کننده می تواند در صورت اشتباه آن را اصلاح کند. اجرای دستور تخلیه احتیاجی به اجراییه ندارد و توسط مأمور ابلاغ و اجرا می شود زمان و مهلت تخلیه از سوی مستأجر ۳ روز می باشد و این دستور توسط ضابطین قضایی انجام می شود.

مؤسسه حقوقی تهران مدافع

مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم

قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 اسفند 1397 12:27