مشاوره کیفری - مشاوره حقوقی کیفری | تهران مدافع

شنبه, 23 فروردين 1399 11:01
تعداد بازدید 1619 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(16 رای‌ها)

مشاوره کیفری

(برای گرفتن مشاوره کیفری رایگان با ما تماس بگیرید)

یکی از اموری که جهت موفقیت در پرونده های کیفری مهم است مشاوره با وکیل متخصص امور کیفری قبل از هر اقدام است.

این مشاوره، مشاوره کیفری نام دارد که در آن وکیل مشاوره دهنده باید به اصول کلی کیفری و قوانین و قواعد کیفری آشنایی داشته باشد و بتواند راهکارهای مناسب با موضوع مطرح شده عنوان کند و با بهره گیری از تجارب خود به ارباب رجوع کمک کند.

طرفین دعوی در مراجع کیفری حق انتخاب چند وکیل را دارند؟

1-در محاکم کیفری 2(پرونده های همانند سرقت و تصرف و ...) هر یک از طرفین مستنداً به تبصره ماده 346 ق.آ.د.ک حداکثر می توانند دو وکیل انتخاب نمایند.

2-در محاکم کیفری یک (پرونده های مهم همانند آدم ربایی و تجاوز به عنف و ...) هر یک از طرفین می توانند مستنداً به ماده 385ق.آ.د.ک حداکثر 3 وکیل انتخاب نمایند.

مشاوره حقوقی کیفری

مشاوره کیفری امری کاملاً تخصصی است که عدم علم و آگاهی از ابعاد آن و ارائه مشاوره بدون آگاهی از این ابعاد می تواند ضررهای جبران ناپذیری به مشاوره گیرنده وارد نماید. فلذا گرفتن مشاوره کیفری با انتحاب یک وکیل متخصص امور کیفری در این مورد می تواند راهگشا باشد و به دستیابی به راهکارهای مناسب کمک کند.

البته اصولاً هر کاری را با داشتن ابزارهای کامل و مناسب آموزش ها و آگاهی های کافی می توان به خوبی انجام داد. در دست نداشتن ابزار مناسب انجام برخی کارها را چنان دشوار می کند که گاه به انصراف از انجام آن منجر می شود.

نداشتن آگاهی و اطلاعات کافی هم می تواند باعث منتفی شدن اصل قضیه شود. به عبارت دیگر با داشتن اطلاعات و بدون ابزار کافی و مناسب شاید بتوان کاری را به زحمت و ناقص انجام داد اما بدون اطلاعات و دانش انجام کار میسر نیست حتی اگر ابزار کافی و کامل در اختیار باشد.

بهترین وکیل کیفری تهران

ابزار کار وکیل و از جمله وکیل کیفری کلمه و جمله و کلام است. از این جهت بین وکالت، معلمی، وعظ و خطابه و برخی مشاغل دیگر مشابهت وجود دارد. اما در وکالت نفس بیان مطلب یا ایجاد مفاهیم خاص در ذهن مخاطب یا دلالت و نصیحت هدف نیست بلکه از ابزار کلمه و کلام برای اثبات مدعی و اثبات حق یا بی حقی استفاده می کند. از این رو استفاده از این ابزارها باید توأم با علم و آگاهی کامل باشد. برخی ابزارها و آگاهی ها برای همه وکلا لازم است و بعضی دیگر مختص وکیل جنایی است. بنابراین مطلب در دو قسمت بیان می شود.

 

ابزار کار وکیل کیفری 

کسی که قصد کار تخصصی در دادگاه کیفری را دارد و وکیل کیفری می باشد به ابزارهای بیشتری نیازمند است که عبارتند از :

الف ) پزشکی قانونی :

اما وکیل جنایی ناچار باید با این رشته و شقوق آن آشنایی کافی داشته باشد تا در دفاع مجبور به قبول چشم بسته و (( دربست )) نظریات کارشناسی پزشکان قانونی نباشد. امروزه پزشکی قانونی در شقوق مختلف نظیر آسیب شناسی قانونی و دیرینه شناسی قانونی ( علم بررسی استخوان های به دست آمده ) و جز آن به حدی پیشرفت کرده که کار این متخصصان گاهی شبیه به شعبده بازی یا اعجاز به نظر می رسد.مشاوره کیفری

ب ) اسلحه شناسی:

در کشور ما قتل با سلاح گرم چندان متداول نبوده اما اخیراً مواردی از این نوع بسیار دیده می شود. قتل با سلاح گرم بعضی اوقات سؤاات و ابهامات بسیار پیچیده ای را مطرح می کند که حل آن مستلزم آشنایی با انواع سلاح گرم، طرز کار و مشخصات و مختصات آنهاست.

پ ) پلیس علمی:

در بسیاری از پرونده های جنایی – و شاید همه آنها – آثاری از اقدامات پلیس علمی در زمینه شناسایی آثار انگشت، گرداوری آنچه در صحنه جنایت باقی مانده، کشف جعل و … وجود دارد. ت )

مواد خواندنی:

مطالعه صفحه حوادث روزنامه – با دید نقادانه – خواندن کتاب های مشتمل بر شرح پرونده های مهم وکلای چیره دست و بالأخره کتاب های جنایی و پلیسی ( نظیر آثار آگاتاکریستی، ارل استانلی گاردنر و میکی اسپلین ) به وکلای جنایی توصیه می شود. ث ) آموزش های میدانی به وکلای جوانی که قصد ورود به کارهای جنایی – یا کیفری دیگر – را دارند توصیه می کنم هر اندازه که می توانند به عنوان تماشاچی در دادگاه های جنایی حاضر شوند و بر آنچه می گذرد ناظر باشند. علاوه بر این دیدن فیلم های مربوط به مسائل کیفری که صحنه های دادگاه در آن فراوان است می تواند مفید باشد. اگرچه این دادگاه ها – به علت حضور هیأت منصفه – شباهت چندانی با دادگاه های ما ندارد.مشاوره کیفری

  مؤسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در شنبه, 23 فروردين 1399 11:01
مطالب مرتبط