دفاع در مقابل شکایت خیانت در امانت | دفاع از جرم خیانت در امانت

چهارشنبه, 16 آذر 776 11:35
تعداد بازدید 4719 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(7 رای‌ها)

دفاع در مقابل شکایت خیانت در امانت

دفاع از جرم خیانت در امانت متن زیر دفاع در مقابل شکایت خیانت در امانت است که توسط یکی از بهترین وکلای کیفری کار موسسه حقوقی تهران مدافع تنظیم و منجر به رای قطعی به نفع موکل گردیده است. دفاع در مقابل شکایت خیانت در امانت فحوای این شکواییه است. دفاع در مقابل شکایت خیانت در امانت اساسا نیاز به مستنداتی دارد که اطلاع و ایراد گرفتن هرکدام از آنها باعث منع تعقیب شکایت خیانت در امانت میگردد. ریاست محترم شعبه ...................بازپرسی دادسرای شهر ری با سلام و عرض ادب احتراماً در خصوص پرونده کلاسه .............................مطروحه در شعبه حضرتعالی و با وکالت از ....................... موارد ذیل را به جهت دفاع از حقوق حقه موکل به استحضار می رساند: موکل از تاریخ 23/12/95 تا برج چهار سال 96 با بنگاه ............................همکاری داشته و وظیفه نقل و انتقال بار را به عهده داشته است و برای همه ی اقلامی که تحویل گرفته و تحویل داده فاکتور و رسید دارد که نمونه ای از آنها به پیوست ضمیمه میگردد و تقاضا ی مطالعه و مداقه در فاکتور ها مورد استدعاست.

همانطور که مستحضرید خیانت در امانت عبارت است از استعمال، تصاحب، تلف یا مفقود نمودن توأم با سوء نیت مالی که از طرف مالک یا متصرف قانونی به کسی سپرده شده و بنا به استرداد یا به مصرف معین رسانیدن آن بوده است و خیانت در امانت از جمله جرایم مقید است که ورود ضرر به مالک یا متصرف بر اثر فعل مرتکب لازمه تحقق جرم و شکایت خیانت در امانت می‌باشد. این در حالی است که موکل در تمامی موارد با فاکتور وسایل را تحویل گرفته و به مقصدی که  مدنظر شاکی  بوده تحویل داده است و تحویل گیرنده در تمامی موارد فاکتور را امضا کرده است. اگر شاکی مدعی است که غیر از این است قطعاً نیازمند ارائه مدارک معتبر است و صرف ادعا و شهادت افرادی که خود ذینفع بوده اندکفایت نخواهد کرد. و نکته دیگر اینکه اساساً هیچ امانت نامه ای وجود ندارد و فعل سپردن به معنای واقعی کلمه محقق نگردیده است . در راستای ورود به بحث عنصر روانی نیز بازپرس محترم قطعاً توجه خواهند فرمود که در این خصوص ناچار به اثبات وجود سوء نیت عام و خاص متهم هستیم. در بزه خیانت در امانت سوء نیت عام عبارت است از وجود عمد در تصاحب، تلف و یا استعمال نمودن مال مورد امانت نزد متهم که موکل هیچ کدام از این عناوین را نداشته است. سوء نیت خاص در بزه مذکور بمعنای قصد ایراد ضرر به سپارنده مال است که با توجه با فاکتورهایی که موکل هم از شاکی و هم از تحویل گیرنده ذیل فاکتورها امضا گرفته است و توضیحات فوق  ،این امر در بزه حاضر کاملاً مفقود بوده است و  حسن نیت موکل در همه موارد به وضوح مشخص است.

فی الحال با توجه موارد معنونه و فقدان سونیت و فقدان سو سابقه موکل و اینکه ایشان معتمد محیط کار خویش می باشد و با توجه به وجود اصل تمام فاکتورها که در صورت صلاحدید خدمتتان عرضه می گردد و با توجه به اصل 37 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران  و فحوای ماده 674 قانون مجازات اسلامی  و با توجه به عدم وقوع بزه انتسابی و عدم تحقق و اثبات آن تقاضای صدور قرار منع تعقیب به جهت جلوگیری از تضییع حقوق مسلم موکل مورد استدعاست. قبلاً از الطاف و دقت نظر حضرتعالی کمال امتنان و سپاس را دارم. با تجدید مراتب احترام و سپاس ................ ........................... مؤسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص اعم از وکیل کیفری و وکیل خیانت در امانت ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، وکیل ملکی و وکیل سرقفلی و وکیل ارث ، وکیل غرب تهران و وکیل شرق تهران  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 اسفند 1397 11:35
مطالب مرتبط