طلاق توافقی | طلاق توافقی توسط وکیل - موسسه حقوقی تهران مدافع

پنج شنبه, 22 اسفند 1398 11:51
تعداد بازدید 5322 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(32 رای‌ها)

طلاق توافقی

امروزه طلاق توافقی یکی از مرسوم ترین انواع طلاق است که زوجین با توجه به سختی مسیر طلاق های یکطرفه به این نتیجه میرسند که بهتر است هرچه زودتر بدون هیچ دغدغه ای از هم جدا شوند نحوه طلاق گرفتن توافقی زمانی است که  زوجین در خصوص مهریه،نفقه،اجرت المثل ایام زوجیت و حضانت فرزند در طلاق توافقی به توافق برسند که معمولاً در این نوع از طلاق زن با بذل بخشی از مهریه اقدام به طلاق می نماید و مراحل طلاق توافقی بدینگونه است که پس از درخواست طلاق توافقی  توافقات که در داوری ثبت میگردد دادنامه طلاق صادر میگردد که طرفین باید ظهر دادنامه حق تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی را از خود سلب و ساقط نمایند .

پس از اینکه بر این اساس دادنامه صادر گردید به طرفین ابلاغ میگردد و از تاریخ ابلاغ دارای اعتبار 3 ماه است که اگر زوجین در این مدت یعنی ظرف 3 ماه اقدام به اجرای صیغه طلاق ننمایند دادنامه اعتبار خود را از دست میدهد فلذا باید در این مدت با در دست داشتن شناسنامه و سند نکاح به یکی از دفترخانه های ثبت ازدواج و طلاق مراجعه و اقدام به اجرای دادنامه و صیغه ی طلاق نمایند. البته زوجین میتوانند جهت طلاق توافقی سریع این موارد را به وکیل در طلاق توافقی موسسه حقوقی ما بسپارند تا حسب تجربه ای که دارند ظرف یک روز همه این اقدامات را انجام بدهند.

 

پیشنهاد ویژه : این ویدیو را حتماً ببینید : همه چیز درباره طلاق توافقی

طلاق توافقی در تهران

طلاق توافقی در تهران جزو تخصص وکلای موسسه حقوقی تهران مدافع بوده و یا توجه به اینکه قوانین طلاق توافقی در تهران نیز مانند سایر مناطق کشور در حال تغییر بوده لذا  برای مثال سابق بر این امکان ثبت دادخواست طلاق از سوی زوجه و تعیین شعبه در همان منطقه بوده ولیکن طبق بخشنامه جدید در صورتی که زوجه در غرب بوده و زوج در شرق تهران دادگاه خانواده صالح در شرق تهران بوده و ملاک منطقه محل اقامت زوجه نمی باشد.

همچنین بنا به منطقه زندگی شما محل اخذ مشاوره خانواده نیز متفاوت است.

بنابراین همانگونه که ملاحضه نمودید طلاق توافقی در تهران حتی مانند سایر شهر گاهاً نبوده و موارد پنهانی با توجه بخشنامه های متعدد در آن وجود دارد وکلای متخصص موسسه حقوقی تهران مدافع در زمینه طلاق توافقی در تهران پس از اینکه امکان صلح و سازش طرفین میسر نباشد با اقدام متناسب  شما را در اخذ گواهی عدم امکان سازش همراهی نموده و در اغلب موارد به کمترین حضور شما موارد مورد درخواست شما را به صورت کاملاً حرفه ای انجام می دهند.

با توجه به اینکه طلاق توافقی انتهای میسر زوجین پس از دوره ای زندگی مشترک می باشد اغلب زوجین درخواست صدور حکم بدون بازگشت و محکم را دارند.

برای مثال آیا می دانستید که پس از ثبت صیغه طلاق به مدت سه ماه ده روز امکان بازگشت زن به آنچه بخشیده وجود دارد و در واقع  در این نوع طلاق حق رجوع با ما بذل مهریه با زن می باشد و پس از حق رجوع برای مرد وجود دارد اغلب آقایان بدون اطلاع از این موضوع پس از مدتی متوجه درخواست مهریه پس از طلاق می شوند که باعث تعجب آنها می شود ولیکن این موضوع نیز دارای راه حل بوده و در زمان توافقات طرفین با استفاده حق رجوع زن نسبت به ما بذل مهریه امکان رجوع زن را به مهریه پس از ثبت صیغه طلاق بسته می شود.

برای تماس با وکلای متخصص ما در زمینه امور خانواده به صورت تلفنی و آنلاین می توانید با شماره گیری شماره های موسسه حقوقی مشاوره تخصصی دریافت نمائید.

 

حضانت فرزند در طلاق توافقی


برای حضانت و نگهداری طفل كه پدر و مادر او از یكدیگر جدا شده‌اند، مادر تا 7 سالگی (پسر یا دختر فرقی ندارد) اولویت دارد و پس از آن حضانت با پدر است (دختر تا پایان سن 9 سالگی و پسر تا پایان سن 15 سالگی) حضانت و نگهداری از فرزند امری است كه بر اساس مصالح عمومی و نیاز طبیعی فرزندان تنظیم شده است؛ یعنی پس از جدایی در زمانى که فرزند نیاز بیشترى به مادر دارد، اولویت نگهدارى فرزند به او داده شده و در عین حال در همین مدت، تأمین هزینه زندگى کودک برعهده پدر است.

 

 

طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟


طلاق توافقی توسط وکیل باعث سرعت و کیفیت بالا میشود و در مواردی نیز طلاق توافقی از طرف زن مطرح میگردد که این برای زمانی است که زن دارای حق طلاق توافقی در دوران عقد می باشد و در آن زمان وکالت در طلاق را گرفته باشد از مراحل طلاق توافقی این است که زن به ما بذل رجوع نکند و در طهر غیر مواقعه باشد مهمترین سوال در این خصوص این است که طلاق توافقی چقدر طول می کشد در جواب باید گفت بدون حضور وکلای پایه یک ما معمولاً 10 تا 15 روز طول میکشد و با حضور وکیل طلاق توافقی حرفه ای و پایه یک ما تنها یک روز زمان نیاز است تا طلاق ثبت و شناسنامه تحویل شما گردد. البته طلاق توافقی ارزان موسسه حقوقی تهران مدافع و کیفیت بالای آن زبانزد عام و خاص گردیده است.

 

نمونه دادخواست طلاق توافقی

ریاست محترم دادگاه های خانواده تهران

با سلام احتراما اینجانبان بر طبق کپی مصدق عقدنامه پیوست از مورخ در عقد نکاح دائم یکدیگر می باشیم که به دلیل عدم تفاهم اخلاقی تمایل به جدایی و طلاق داریم. لذا از محضر محترمتان صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی) مورد استدعاست.
به شرح مندرج در سند ازدواج رسمی شماره ترتیب ………… دفتر ازدواج شماره…………..اینجانب ………. با …………..در تاریخ ……….. ماه ………….به عقد دائم یکدیگر در آمده ایم که با وصف آنکه دارای فرزند مشترک نمی باشیم/می باشیم بواسطه عدم تفاهمات اخلاقی وروحی منجر به اختلافات متعدد حاصله قادر به ادامه زندگی مشترک زناشوئی نمی باشیم لهذا بواسطه مذکور شده مصمم به طلاق بوده با تقدیم دادخواست مذکور صدور گواهی مذکور جهت ارائه به دفترخانه طلاق واجرای صیغه طلاق را درخواست داریم.
شرایط و توافقات حاصله به این شرح است: ۱-زوجه تمامی مهریه خود/یا قسمتی از آنرا را شامل ……….. سکه بهار آزادی یا وجه نقد ومبلغ …………………….ریال را همزمان با اجرا ووقوع طلاق به زوج بذل نموده وزوج قبول بذل می نماید.۲-جهیزیه در نزد زوجه بوده ووی ادعای در اینخصوص ندارد.۳-زوجه باردار نبوده و فاقد فرزند مشترک /یا دارای ……فرزند مشترک می باشیم و شرایط حضانت و ملاقات به این شرح است…………………………………………………….۴-زوجه ادعای در خصوص نفقه واجرت المثل ندارد/یا دارد و…………….مبلغ دریافت می نماید.

 

طلاق توافقی در دوران عقد

در این دوران در صورت عدم تمکبن ( روابط زناشویی ) زوجه می تواند با بخشش هر میزان از مهریه خویش اقدام به طلاق توافقی با قبول زوج بنماید. همچنبن با توجه به دوشیزه بودن می توانید با مراجعه به پزشکی قانونی و اخذ نتیجه مبتنی بر سلامت بکارت اقدام به حذف نام همسر از شناسنامه بنمایند.

 

 

مزایای وکیل در طلاق توافقی


با توجه به اینکه در دوران کنونی کلیه امور به صورت تخصصی اجرا می گردد مزایای بهره گیری از وکیل دادگستری در کلیه امور، جهت پیشبرد بهتر موضوعات عملی کاملا عاقلانه در جهت کاهش هزینه و کاهش زمان و سایر موارد از جمله شکست و اخذ نتیجه نامطلوب می تواند مورد لحاظ قرار می گیرد. وکیل دادگستری در خصوص طلاق توافقی با توجه به تجربه در این گونه موارد با اطمینان بیشتری نسبت به اخذ نتیجه مطلوب شما را یاری نماید.

 

مدارک لازم جهت طلاق توافقی


1- عقد نامه یا رونوشت محضر

2- کپی کارت ملی و اصل

3- کپی شناسنامه و اصل

4 – عکس

 

قانون جدید طلاق توافقی

 

البته باید توجه داشته باشید که با توجه به قانون جدید طلاق توافقی ابتدا باید در سامانه نوبت دهی طلاق توافقی ثبت نام نمایید برای این کار و همچنین  اگر میخواهید دقیقاً از شرایط این قانون مطلع باشید اینجا کلیک کنید. 

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 22 اسفند 1398 11:51
مطالب مرتبط