روابط نامشروع - وکیل روابط نامشروع

پنج شنبه, 12 ارديبهشت 1398 08:04
تعداد بازدید 5246 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(3 رای‌ها)

روابط نامشروع

بر طبق اظهار نظر وکیل روابط نامشروع جرم رابطه نامشروع در قانون پیش بینی نشده است. ولی میتوان گفت که توافق دو نامحرم به نوعی که از روابط جنسی خاص که کمتر از زنا یا رابطه عمیق جنسی کامل است. پس صرف مکالمه تلفنی عادی ، قدم زدن در پارک یا خیابان ، مکاتبه عادی و .. رابطه نامشروع به حساب نمی آید . ( مستفاد از نظریه مشورتی 7/۳۸۸۰ اداره حقوقی قوه قضائیه)

پرینت تماس و پیامک برای روابط نامشروع

در صورتی که از طرف شوهر به دروغ به خاطر رابطه ی نامشروع قاضی دستور پرینت پیامکهای زن صادر نماید و جرم رابطه ای نامشروع به اثبات نرسد زن پس از برائت میتواند اعاده حیثیت نماید که مجازات آن حبس و شلاق خواهد بود.

به نقل از یکی از وکلای متخصص خانواده موسسه حقوقی تهران مدافع معمولا محکمه بدون دلیل قانع کننده دستور پرینت ریز مکالمات و متن پیامک ها را صادر نمیکند و همچنین اصولا پرینت مکالمات ۶ ماه قبل داده خواهد شد که اگر لازم باشد بنا به درخواست دادگاه میتواند تغییر کند . همچنین خاطر نشان میشود امکان درخواست پرینت پیام تلگرام وجود ندارد.

آیا با فیلم و عکس میتوان خیانت زن به شوهر یا شوهر به زن و رابطه نامشروع را اثبات کرد؟

بنا به پاسخ وکیل خانواده در مورد چنین پروندهایی اغلب شهادت شهود و اقرار به عنوان دلیل ارتکاب جرم مورد قبول قرار گیرد و فیلم و عکس و پیامک از ادله اثبات جرم تلقی نمی شوند و فقط ممکن است برای قاضی به عنوان اماره و نشانه جرم تلقی شود و با توجه به سایر شرایط موجود در پرونده همین عکس و فیلمهارو به عنوان اماره مورد نظر و حکم صادر نماید.

خیانت و مهریه

آیا با اثبات خیانت و روابط نامشروع مهریه به همسر زن تعلق میگیرد؟
پاسخ وکیل خانواده موسسه حقوقی تهران مدافع حتی اگر همسرتان در دادگاه به رابطه نامشروع اقرار نماید بازهم زن میتواند مهریه خود را از شوهر مطالبه نماید در بسیاری از موارد زنی وجود دارد که به دلیل رابطه نامشروع و خیانت و سایر جرایم در زندان است ولیکن از داخل زندان مطالبه مهریه خویش را از شوهرش مینماید. و تنها در صورتی پرداخت مهریه کنسل میشود که زن با رضایت خود به طریقی آن را به شوهرش ببخشد و از دریافت آن صرف نظر کند.

به طوری کلی و برعکس افکار عموم زنی که حتی از شوهر خویش تمکین هم نکند مستحق مهریه میباشد.

حضانت فرزند مشترک در صورتی که زن به فساد اخلاقی شهرت داشته و یا روابط نامشروع وی به اثبات رسیده است.

اگر زنی به فساد اخلاقی شهرت پیدا کرده باشد قطعا حضانت فرزندش از وی سلب خواهد شد ولی در سایر موارد رابطه نامشروع نظر قاضی بسیار مهم است پذیرفتن این موارد و تاثیر رابط نامشروع بر تعیین تکلیف فرزند در جایی که شهرت به فساد اخلاقی مطرح نیست تصمیم گیری در خصوص حضانت با قاضی با توجه به صلاح فرزند میباشد.

مجازات ارتباط با مرد متاهل

به گفته وکیل باتجربه خانواده و کیفری موسسه حقوقی تهران مدافع مجازات این جرم هم برای دختر و هم مرد متاهل شلاق تا ۹۹ ضربه میباشد که از یک شلاق تا ۹۹ ضربه به نظر به نظر قاضی میباشد البته اثبات زنا بسیار مشکل و تقریبا در صورت عدم اقرار غیر ممکن میباشد.

جرم و مجازات هک تلگرام همسر ، این عمل جرم بوده و در صورت اثبات مجازات جزای نقدی و حبس دارد.

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 12 ارديبهشت 1398 08:04
مطالب مرتبط