مشاوره حقوقی طلاق | مشاوره با وکیل طلاق

شنبه, 17 دی 776 13:06
تعداد بازدید 336 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(2 رای‌ها)

مشاوره حقوقی طلاق

طلاق به عنوان آخرین گزینه در خصوص فرایند قضایی خانواده است البته در صورتی که فرزند مشترکی فی مابین باشد زوجین بر خلاف تصورشان با نقطه اشتراکی که باید حمایت هر دو را داشته باشد تا پایان زندگی با آنها است

حال حقوق افراد در صورت اختلاف و تصمیم برای طلاق  و شرایط درخواست از دادگاه را به اختصار توضیح میدهیم و در صورت درخواست مشاوره با وکلای متخصص خانواده موسسه تماس حاصل نمایید.

استناد قانونی

بر طبق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی مرد بدون احتیاج به دلیل میتواند در هر زمان همسر خویش را طلاق دهد البته این امر مستلزم دادخواست طلاق یک طرفه از سی او میباشد که پس از رسیدگی و تعیین داور و ... صادر میگردد البته این امر مستلزم تعیین تکلیف امور مالی و غیر مالی بین طرفین میباشد از جمله این حقوق مالی نفقه و مهریه و اجرت المثل و جهیزیه و... غیر مالی نیز شامل تعیین حضانت و زمان ملاقات فرزندان مشترک میباشد .

طلاق به درخواست مرد

در صورتی طلاق به درخواست مرد است و دلیلی بر تخلف زن وجود نداشته باشد در صورت تقاضای زن نسبت به تنصیف دارای تا نصف دادگاه میتواند حکم صادر مند البته ارثیه و جوایز ورزشی و غیره شامل این صف شدن نیست و بنا به تشخیص داگاه این اموال که پس از دوران زندگی مشترک بدست آمده تا نصف یعنی ممکن از یک درصد تا ۵۰ درصد مورد حکم واقع شود پس در صورت ارایه دادخواست یک طرفه این مسئله باید در نظر گرفته شود زوجه تا قبل از صدور حکم میتواند درخواست تنصیف دارایی بنماید و پس از صدور حکم امکان مطالبه وجود ندارد.

طلاق به درخواست زن

علاوه بر حق طلاق که با مرد است قانونگزار حقوقی را برای زوجه در صورت وقوع شرایطی برای طلاق قرار داده است که این قوانین به صورت ماده قانونی و شرایط ضمن عقدنامه (۱۲ گانه) تحقق یافته که به اختصار توضیح داده میشود

طبق مواد ۱۱۲۹ و ۱۱۳۰ ق م در صورت اثبات عسر و حرج زن میتواند دادخواست طلاق نماید .

از جمله این دلایل عدم پرداخت نفقه و ترک زندگی مشترک و اعتیاد و محکومیت قطعی به مدت ۵ سال یا بیشتر و ضرب و شتم مستمر زوجه است البته موارد عسر و حرج اعلامی در مواد فوق تمثیلی است و بنا به مورد میتواند شامل موارد بیشتری باشد که به تشخیص دادگاه رسیدگی میشود.

 

در صورتی که به طور کامل به پاسخ خود نرسیدید میتوانید برای دریافت مشاوره حقوقی رایگان طلاق با وکیل خانواده موسسه تهران مدافع تماس حاصل نمایید. کافیست با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 فروردين 1398 13:06