شرایط طلاق توافقی - طلاق توافقی بدون حضور زوجین | تهران مدافع

پنج شنبه, 22 اسفند 1398 11:50
تعداد بازدید 2513 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(9 رای‌ها)

شرایط طلاق توافقی

در حال حاضر  شرایط طلاق توافقی در  اکثر نقاط کشور از جمله تهران دچار تغیییرشده و برای توضیح از ابتدا تا انتها به صورت های مختلف طلاق توافقی در ذیل توضیح داده شده است .

شرایط طلاق توافقی به چه صورت است؟

برای طلاق توافقی و صدور گواهی عدم امکان سازش مراحل و مدارکی لازم است از جمله 1 اخذ گواهی از قسمت مشاوره خانواده و شرکت در جلسات مشاوره 2 عقدنامه و یا رونوشت عقدنامه 3 توافق در خصوص حقوق مالی و غیر مالی در صورتی که توافق در خصوص طلاق توافقی داشته باشید با توجه به موارد فوق در مدت زمان تقریبا محدودی امکان اجرای صیغه طلاق وجود دارد.

طلاق توافقی بدون حضور طرفین ؟

دراین مورد با اعطای وکالت به دو وکیل نیازی به حضور زوجین در هیچ مرحله ای نیست.

پیشنهاد ویژه : این ویدیو را حتماً ببینید : همه چیز درباره طلاق توافقی

شرایط طلاق توافقی با وکیل چگونه است ؟

در این خصوص شرایط به این گونه است که با ما ما تماس گرفته و پس از رزرو وقت مشاوره به دفتر مؤسسه حقوقی تهران مدافع مراجعه نموده و هر دو نفر همزمان با امضای وکالتنامه و توافقنامه تمامی خواسته های طرفین در گواهی عدم امکان سازش درج شده و حضور طرفین در هیچ کدام از مراحل لزومی نداشته و تنها زوجه برای تست بارداری یک بار به دادگاه مراجعه می نماید.

روند طلاق توافقی با وکیل با توجه قانون جدید طلاق توافقی چه مدت زمان میبرد؟

این روند با توجه به نحوه طرح دعوی توسط وکلای مجرب ما حدود 5 الی 10 روز زمان میبرد و شناسنامه با مهر طلاق تحویل موکل میگردد.

 آیا حضور زوج در صورت دادن وکالت در اجرای صیغه طلاق برای طلاق توافقی لازم است یا نه ؟

حضور زوج برای اجرای صیغه یا هر مرحله در صورتی که وکیل پایه یک دادگستری توسط زوجه با همان وکالتنامه برای ایشان اخذ گردد لزومی نداشته و با همان اختیارات وکیل تمامی مراحل را به پیش می برد. ولیکن اختیار وکیل دادگستری الزامی است.

آیا شرکت در جلسات مشاوره اجباری است؟

طبق بخشنامه جدید در سال گذشته حضور در جلسات مشاوره خانواده اجباری است و مانند سابق با یک جلسه مشاوره که در صورت داشتن وکیل حضور زوجین در ان اجباری نبود به طور کل لغو شده و با این بخشنامه ابتدا زوجین در جلسات حداکثر 45 روز و در 10 جلسه مورد مشاوره قرار یگیرند که در صورت شدت اختلاف ممکن است جلسات کمتر بوده و با اخذ گواهی دادخواست طلاق توافقی دهند پس لازمه دادخواست در حال حاضر گواهی عدم امکان زندگی از قسمت مشاوره خانواده است و در صورت عدم شرکت امکان طلاق توافقی به مانند سابق فراهم نمیباشد.

مدت زمان طلاق توافقی چقدر است؟

مدت زمان طلاق توافقی در گذشته بسیار اندک و گاهاً به یک هفته جهت اجرای صیغه زمان لازم بود ولیکن در حال حاضر زمان 45 روز برای صرفاً مشاوره صرف می شود که  در صورت اعطای وکالت جهت انجام امور دادگاه توسط  وکیل مدت زمان کمتری سیر خواهد شد.

توافقات در طلاق توافقی به چه صورت است؟

طلاق توفقی همان گونه که از نامش مشخص است احتیاج به توافق و رضایت طرفین برای اجرا دارد به اینگونه که پس از رضایت طرفین از توافق در خصوص حقوق مالی یا غیر مالی مانند میزان تعلق مهریه و نفقه و اجرت المثل و جهیزیه و حضانت فرزندان مشترک و ذکر آن ها در گواهی عدم امکان سازش در مدت زمان محدود طرفین با اجرای این گواهی عدم امکان سازی از یکدیگر جدا خواهند شد.

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد و موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است .

موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد.

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 22 اسفند 1398 11:50
مطالب مرتبط