حضانت فرزند در طلاق توافقی

یکشنبه, 16 بهمن 776 12:37
تعداد بازدید 169 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(2 رای‌ها)

حضانت فرزند در طلاق توافقی

حضانت فرزند در طلاق توافقی طبق توافق زوجین در گواهی عدم امکان سازش قید میگردد .

بر خلاف درخواست حضانت که در دادخواست حضانت مورد رسیدگی قرار میگیرد و دادگاه پس از بررسی طلاحیت والدین و مصلحت فرزند حکم صادر مینماید . در طلاق توافقی همانگونه که از نام این طلاق استنباط میگردد طرفین در خصو کلیه امور مالی و غیر مالی بایستی توافق نموده و اراده خویش را به دادگاه اعلام نمایند وبا ذکر جزییات اعم از ساعات ملاقات و نفقه فرزند مکلف به رعایت توافقات خواهند بود .

از چه سنی و یاتا چه سنی زوجین میتوانند که برای حضانت از طرق دادگاه اقدام نمایند؟

طبق قانون فرزند دختر از سن 9 سال تمام و در خصوص فرزند پسر تا سن 15 سال دادگاه امکان تعیین تکلیف حضانت را دارد و پس از این سن فرزندان خارج از سن حضانت بوده و دادگاه امکان صدور حکم را ندارد و فرزندان شخصا در این خصوص تعیین تکلیف خواهند نمود.

در صورتی اختلافی در خصوص حضانت و ساعات ملاقات بین زوجین باشد دادگاه با بررسی صلاحیت والدین و مصلحت فرزند حکم خواهد داد و الزامی برای دادگاه در صورت عدم صلاحیت زوجین علی رغم اولویت داشتن بر اساس سن نیست برای مثال در صورتی که مادر فاقد صلاحیت باشد و فرزند زیر سن 7 سال باشد حضانت به داده نخواهد شد و برعکس در خصوص پدر بعد از سن 7 سال .

برای مشاوره حقوقی و خانواده با مشاورین موسسه حقوقی تهران مدافع با شماره گیری شماره در صفحه اقدام نمایید.

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص اعم از کیفری ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، ملکی و  سرقفلی و… تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”