موانع ارث

چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398 11:53
تعداد بازدید 545 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

موانع ارث

موانع ارث مواردی است که اگر فردی دارا باشد از نظر شرعی باعث محرومیت از عمده یا بخشی از سهم الارث می شود.

در این خصوص می توان به غیر مسلمان بودن، قتل و زنازادگی اشاره کرد که جزء مهم ترین موانع ارث می باشد.

در بعضی موارد یک سری دلایل باعث می شود فردی که باید به طور طبیعی و مطابق احکام شرعی ارث ببرد به صورت موقت یا دائم از آن محروم شود.

موانع ارث عبارتند از:

کفر، قتل، برده بودن، لعان، حمل، غایب بودن انسان مثلاً در مورد کفر اگر وارث یک میت مسلمان کافر باشد از مسلمان ارث نمی برد و اگر میت کافر باشد و یک وارث مسلمان داشته باشد، ارث به وارثان کافر نمی رسد. و همچنین در خصوص باقی موارد نیز موانع ارث جاری است.

در این خصوص با توجه به تخصصی بودن موضوع و اینکه برای چی بردن  به موضوع های مختلف این حوزه، می توانید با شماره های موجود در موسسه تماس گرفته و از مشاوره حقوقی کاملاً رایگان بهره مند شوید تا با بررسی دقیق شرایط شما بهترین مشاوره و راهکار را ارائه گردد.

این مشاوره توسط بهترین و متخصص ترین وکیل ارث ارائه می گردد.

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیلمتخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد .

موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

مطالب مرتبط