شکایت از هیات حل اختلاف اداره کار | ابطال رای هیات حل اختلاف

چهارشنبه, 21 اسفند 1398 12:46
تعداد بازدید 1228 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(3 رای‌ها)

بازدید کننده گرامی ابتدا این مقاله را به دقت مطالعه فرمایید و در صورتی که به پاسخ خود نرسیدید می توانید به صورت رایگان با ما تماس بگیرید.

شکایت از هییت حل اختلاف تقدیمی به حراست اداره کار

ریاست محترم حراست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

با سلام

احتراما" ، اینجانب ....................... به وکالت از خانم ..............................درخصوص دعوی مطروحه در اداره کار شمالشرق تهران به کلاسه پرونده 4544/97 که در مرحله تجدیدنظر خواهی می باشد و جلسه رسیدگی مورخ 13/08/97 ساعت 13:30 مطروحه در شعبه .....................حل اختلاف به ریاست خانم....................... برگزار گردید به استحضار می رساند :

پیرو مذاکرات کتبی و شفاهی صورت گرفته با حراست محترم اداره کار شمالشرق در ارتباط با عدم رعایت تشریفات قانونی، اخلاقی و بروکراسی اداری توسط ریاست هیئت ....................حل اختلاف مراتب درخواست رسیدگی به پرونده مذکور به شرح ذیل تقدیم حضور می گردد.

1- همانگونه که مستحضرید مطابق با ماده 56 آیین دادرسی کار حدنصاب تشکیل جلسات حل اختلاف به جهت رعایت اصل دادرسی عادلانه هفت نفر می باشد. معذالک هیئت محترم ................. حل اختلاف علی رغم قانون و رویه موجود جلسه رسیدگی را با سه نفر از اعضاء و بدون رعایت حدنصاب قانونی برگزار نموده اند که علی رغم ایراد نمودن موضوع به وسیله لایحه تقدیمی و ثبت شده در پرونده، هیئت مذکور مبادرت به صدور رأی نموده اند که این امر شایسته ورود حراست محترم اداره کل و بررسی چرائی این امر می باشد.

عدم توجه به ایراد مذکور و ادعای رعایت حدنصاب توسط هیئت آن هم برخلاف حقیقت و تایید سریع و صریح مطلوبات خوانده دعوی با وجود مدارک و مستندات مستدل از سوی خواهان موضوعی شایسته تأمل  می باشد.

2- همراهی دیگر هیئت حل اختلاف با یکی از اصحاب دعوی یعنی خوانده محترم در مورد دیگری نیز نمود میابد و آن عدم پذیرش 38 صفحه مدارک و لوایح تقدیمی ارائه شده از سوی خواهان توسط ریاست هیئت می باشد.

همانگونه که در پرونده مذکور ملاحظه خواهید کرد دستور ثبت مدارک و لوایح به دلیل استنکاف رئیس هیئت یعنی خانم ............................توسط ریاست محترم اداره صادر گردیده است و این بدان معنی است که اگر همکاری ریاست محترم اداره نبود هیئت حل اختلاف ...........................، 38 صفحه از مدارک و مستندات خواهان را نپذیرفته و آن را در پرونده نیز قرار نمی دادند. این مدارک، مدارکی می باشد که درخصوص سرنوشت ماهیت پرونده بسیار تعیین کننده بوده ودر حقیقت اساس تجدیدنظر خواهی حصول این اسناد بود که در کمال تعجب با مخالفت هیئت از پذیرش آن مواجه شدیم.

این امر به معنای عدم پذیرش ادله اثبات دعوی توسط هیئت برخلاف مفاد 82 و 85 قانون آیین دادرسی کار و تغییر موازنه عدالت فی مابین اصحاب دعوی می باشد. حال آنکه موکل اینجانب در جلسه رسیدگی درخصوص ثبت مدارک پس از جلسه با ریاست هیئت صحبت نموده و از ایشان قول مساعد پذیرش گرفتند. اما در کمال ناباوری علی رغم صحبت انجام شده ایشان از پذیرش مدراک و صدور دستور ثبت استنکاف نمودند که جمیع شواهد و قرائن حاکی از نیاز به ورود حراست به پرونده بررسی موضوع و اطمینان از رعایت اصل دادرسی عادلانه می باشد.

3- مورد دیگر که اشاره ای به تشکیک در اصل رسیدگی عادلانه می باشد برخورد ریاست محترم هیئت با اینجانب و موکل اینجانب می باشد.

لحن صبحت، برخورد و واکنش های ریاست هیئت در برابر دفاعیات مطروحه صحبت های انجام شده کاملا دون شأن یک مقام دولتی آن هم یک مرجع شبه قضایی بوده است.

ریاست محترم حراست کل. همانگونه که مستحضرید موارد یاد شده وفق ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری بندهای 1-2-3-8-9-14-16-19-29 و 30 عملا تخلف محسوب گردیده قابل پیگیری می باشد.

اینجانب نه به قصد اضرار به غیر بلکه به نیت اصلاح رویه قضاوت در مرجع شبه قضایی اداره کار که به حقوق کارگران رسیدگی نموده و صدور رأی سلیقه ای از آن مرجع محترم منجر به صدمات شدید اقتصادی به یک کارگر و خانواده وی می شود به اداره کل مراجعه نمود و در تلاش جهت احقاق حق یک کارگر می باشم. فلذا همکاری حراست کل در این چنین موارد موجب افزایش کارآمدی دراین مرجع شبه قضایی خواهد شد.

4- درخصوص ادله اثبات دعوی به استحضار می رساند مطابق بر قاعده البینه علی المدعی و الیمین علی المنکر اینجانب از برعهده داشتن بار اثبات موارد مذکور آگاه هستم.

لکن عطف به این مهم که خاطی و متخلف این پرونده با استفاده از قدرت خود نشانه ای از تخلف های یاد شده باقی نگذاشته است کشف حقیقت نیازمند تحقیقات می باشد.چرا که موازنه قدرت در این پرونده یکسان نبوده و مرجعی با قدرت و توانمدی بالا در برابر یک کارگر قرار دارد.

از جمله این تحقیقات، تحقیقات محلی و میدانی درخصوص شعبه................................می باشد. مراجعه بدون هماهنگی به شعبه بیانگر عدم رعایت حدنصاب آن شعبه، حضور در جلسه و ملاحظه رفتار رئیس هیئت اثبات کننده تندی برخورد ایشان خواهد بود.

از دیگر موارد ادله اثبات دعوی می توان به لیست حضور و غیاب اشاره نمود. همانگونه که مستحضرید وفق ماده 1 آیین نامه حضور و غیاب کارکنان دولت تصویب نامه شماره 81450 مورخ 27/11/1365 هیئت وزیران کلیه کارکنان دستگاههای اجرایی مکلف به ثبت ساعات ورود و خروج خویش می باشند و در صورت بررسی دفاتر ورود و خروج هیئت حل اختلاف شعبه .............................. عدم حضور مسئولین هیئت محترم محرز و اثبات.می گردد. درخصوص اثبات عدم همکاری و همراهی هیئت محترم در ثبت مدارک و لوایح و عدم دستور رئیس هئیت، دستور ریاست محترم اداره جهت ثبت مدارک که در پرونده قرار دارد اثبات کننده این امر می باشد.

مع الوصف اینجانب جهت اصلاح امور و رویه برخی تخلفات اداری و براساس وظیفه شغلی خویش خود را ملزم به پیگیری می دانم. انشاا... با پیگیری و رسیدگی مقام محترم حراست از بروز چنین تخلفات و پیشاپیش از مساعدت و همکاری مقامات حراست کل کمال تشکر و امتنان را دارم.

.....................

نماینده خواهان

 

 بهترین موسسه حقوقی برای دعاوی کارگر و کارفرما:

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص اعم از کیفری ، حقوقی، خانواده،ثبتی،امور چک،طلاق،ملکی و... تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از بررسی پرونده در کمیسیون ویژه خود پس از بررسی در هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از صفر تا صد با وکیل است. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه حقوقی به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم:

"موکل های ما اصلی ترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها خود برای ما بهترین تبلیغ است"

 

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 اسفند 1398 12:46