شکایت کلاهبرداری اینترنتی - نمونه شکواییه کلاهبرداری اینترنتی | تهران مدافع

سه شنبه, 02 ارديبهشت 1399 13:53
تعداد بازدید 3242 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(4 رای‌ها)

بازدید کننده گرامی مستحضر باشید شکواییه زیر توسط بهترین وکیل کیفری کار موسسه حقوقی تهران مدافع نگاشته شده و باید بدانید متن شکواییه برای هرمورد به خصوص باید به صورت فنی و دقیق تنظیم گردد .

درصورتی که این متن برای شما مفید نبود برای مشاوره رایگان با وکیل کیفری ، با ما تماس بگیرید.

 این مقاله را حتما بخوانید : چگونه در ساعت غیر اداری و به صورت 24 ساعته با وکیل کیفری به صورت مستقیم تماس بگیریم؟

شکواییه

شاکی: نام: ………….           نام خانوادگی: ……………         نام پدر:              شماره ملّی:           شماره شناسنامه:          تاریخ و محل تولد:        شغل:             تحصیلات:            دین و مذهب:            شماره تلفن همراه: ……………………….  شماره تلفن ثابت:                نشانی: تهران،

 مشتکی عنهم:

1- نام: …………..       نام خانوادگی:  ………………….      شماره ملّی:        شماره تلفن همراه:  ……………………………………       نشانی:

2- نام: …………..       نام خانوادگی:  ………………….      شماره ملّی:        شماره تلفن همراه:  ……………………………………       نشانی:

موضوع: 1- کلاهبرداری سازمان یافته از طریق فضای مجازی    2-پولشویی

تاریخ وقوع: از بهمن 1397                 محل وقوع: فضای مجازی

سرپرست محترم دادسرای ناحیه 31 تهران (جرایم رایانه ای)

با سلام و احترام،

اینجانب از طریق ارسال پیامک هایی از تلفن های همراه مختلفی به شماره های………………………. در خصوص تبلیغ انواع بازی های رایانه ای، با سایت ............................... آشنا گردیده و به منظور بازی کردن، از طریق لینک موجود در پیامک های ارسالی که کپی اسکرین شات آن ها به پیوست تقدیم می باشد، وارد سایت مذکور گردیده ام.

با عنایت به پیام هایی که از طریق چت آنلاین برای اینجانب ارسال گردیده است، ادمین سایت مزبور، اینجانب را به پرداخت وجه برای پیش بینی بازی های فوتبال و انواع بازی های رایانه ای ترغیب و تشویق نموده است. روش های پرداخت وجه در سایت فوق الاشاره، از طرق مختلفی همچون کارت به کارت کردن و یا شارژ نمودن پرفکت مانی انجام می پذیرد.

گردانندگان سایت مذکور با استفاده از تبلیغ عامه، از طریق وسایل ارتباط جمعی (ارسال پیامک به تلفن همراه اینجانب) نسبت به تبلیغ انواع بازی ها در فضای مجازی اقدام نموده اند، لذا پس از ورود اینجانب به سایت مزبور، با امیدوار نمودن بنده به امور واهی و غیرواقع از جمله برنده شدن و یا بهره مندی از جوایز، بدون شرکت در قرعه کشی، اینجانب را جهت پیش بینی نتایج ورزش هایی مانند فوتبال و نهایتاً برنده شدن و دریافت جایزه، اغفال نموده اند.

از طریق چت آنلاین که اسکرین شات (عکس) برخی از آنها به پیوست تقدیم می باشد، گردانندگان سایت مزبور (مشتکی عنهم) به دفعات متعدد، شماره کارت های بانکی مختلفی را جهت پرداخت وجه اعلام نموده اند و اینجانب حدوداً مبلغ 550 میلیون ریال طی دو ماه از حساب بانکی به نام اینجانب به شماره ..................... عهده مؤسسه اعتباری کوثر، به شماره کارت های ذیل واریز نموده ام. پرینت بانکی در خصوص پرداخت وجوه مزبور به پیوست تقدیم می باشد.

اینجانب پس از دو ماه متوجه گردیدم که سایت مزبور هیچگونه مجوز نداشته و از طریق موصوف، صرفاً اموال اینجانب را به طریق مشروح، به نحو غیرقانونی و غیرشرعی تحصیل نموده و موجب ورود ضرر ناروا و غیر قابل جبران گردیده است.

علی هذا اینجانب ضمن برقراری تماس با گردانندگان سایت مزبور و اشخاصی که وجوه فوق الذکر را به حساب های بانکی آنها واریز نموده ام، مشخص گردید که آقای .............................. (احدی از مشتکی عنهم)، مسئول سایت ................................... می باشد و اکثر شماره حساب ها متعلق به ایشان و برادر وی و نیز همسران نامبردگان و اشخاص دیگری می باشد. لهذا نظر به برقراری تماس با همگی نامبرگان (مشتکی عنهم) مشخص گردید که مشتکی عنهم به صورت گروهی نسبت به راه اندازی و اداره ی سایت مزبور اقدام نموده و می نمایند.

با عنایت به ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس، ارتشا و کلاهبرداری که اشعار می دارد: «هرکس از راه حیله و تقلب مردم را به وجود شرکت ها یا.... ‌فریب دهد یا به امور غیر واقع امیدوار نماید یا... به یکی از وسایل‌مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر، وجوه یا... تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد،‌ کلاهبردار محسوب... ‌می‌شود»، لذا با عنایت به اینکه مشتکی عنهم از طریق راه اندازی و اداره ی سایت ................................................ که دارای دامنه های مشابهی همچون می باشد، اقدام به فریب و اغفال اینجانب از طریق ارسال پیامک از شماره تلفن های همراه فوق الاشاره و نیز چت آنلاین نموده اند و با معرفی شماره کارت های بانکی داخل کشور و تشویق به برنده شدن و دریافت جوایز، موجب جلب اعتماد اینجانب گردیده اند و اینجانب طی دو ماه مبلغ 550 میلیون ریال پرداخت جهت پیش بینی بازی های ورزشی فوتبال پرداخت نموده ام.

بر اساس تبصره ذیل ماده 130 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 که در مورد تعریف و تبیین مفهوم گروه مجرمانه و سردستگی گروه مجرمانه و سازمان یافته مقرّر می دارد: «گروه مجرمانه عبارت است از گروه نسبتاً منسجم متشکل از سه نفر یا بیشتر که برای ارتکاب جرم تشکیل می شود یا پس از تشکیل، هدف آن برای ارتکاب جرم منحرف می گردد» و نظر به تبصره 2 ماده قانونی مارالذکر که سردستگی را عبارت از تشکیل، طراحی یا سازمان دهی یا اداره گروه مجرمانه دانسته است، لذا با وصف مراتب معنونه، با توجه به اینکه گردانندگان سایت مبحوث عنه (مشتکی عنهم)، به صورت گروهی منسجم و به نحو سازمان یافته و تحت سردستگی ............................................ فعالیت می نمایند، لذا مشتکی عنهم به صورت گروهی و سازمان یافته اقدام به مانورها و عملیات متقلبانه نموده و پس از جلب اعتماد و اغفال اینجانب، نسبت به بردن اموالم مبادرت ورزیده اند.

با توجه به بند «الف» ماده 2 قانون مبارزه با پولشویی مصوب 1397 که تحصیل، تملّک، نگهداری یا استفاده از عواید حاصل از ارتکاب جرائم، با علم به منشأ مجرمانه آن را از مصادیق پولشویی برشمرده است و نظر به ماده 3 قانون اخیرالذکر که عواید حاصل از جرم را به معنای هر نوع مال یا امتیازی دانسته است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم از ارتکاب جرائم، اعم از جرائم منشأ و پولشویی به دست آمده باشد، لذا با عنایت به اینکه مشتکی عنهم از طریق راه اندازی سایت قمار، شرط بندی و پیش بینی مسابقات ورزشی بدون اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح اقدام نموده و با تبلیغ در فضای مجازی، ضمن فریب دادن قربانیان، اقدام به تحصیل و بردن اموال آن ها نموده و نهایتاً مبادرت تملّک و استفاده از اموال و وجوه حاصل از رفتارها و اعمال خلاف قوانین موضوعه می نمایند، مشمول مقررات قانون مبارزه با پولشویی می باشند. 

علی ایّ حال، با عنایت به موارد موصوف و نظر به اینکه مشتکی عنهم به واسطه ی عملیات و مانورهای متقلبانه در فضای مجازی، موجب اغفال اینجانب گردیده و از این طریق مبلغ 550 میلیون ریال از اموال اینجانب را تحصیل نموده اند و با توجه به اینکه تمامی مبلغ مذکور متعلق به مادر اینجانب بوده که در حساب بانکی اینجانب قرار داشته است، ضمن ورود ضرر مادی، موجب ورود ضرر معنوی به اینجانب و خانواده ام گردیده اند، لذا مستنداً به ماده یک قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری مصوب 1376، بند الف ماده 2 و ماده 3 قانون مبارزه با پولشویی اصلاحی 1397، تبصره های ذیل ماده 130 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392، تقاضای تعقیب کیفری مشتکی عنهم، پس از اثبات صدق عرایض مورد استدعا می باشد.

با احترام مجدد

(شاکی)

دلایل، مستندات و منضمات:

الف- آدرس سایت ها

ب- شماره تلفن های تبلیغاتی

ج- شماره کارت ها وحساب های بانکی مشتکی عنهم

د- اخذ استعلام از پلیس فتا

ه-پرینت های بانکی و عنداللزوم اخذ استعلام از مؤسسه اعتباری کوثر

و- عنداللزوم اخذ استعلام از همراه اول، مخابرات و یا ایرانسل

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص اعم از وکیل کیفری و وکیل خیانت در امانت ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، وکیل ملکی و وکیل سرقفلی و وکیل ارث ، وکیل غرب تهران و وکیل شرق تهران  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد . موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

 

آخرین ویرایش در سه شنبه, 02 ارديبهشت 1399 13:53
مطالب مرتبط