نمونه دادخواست مطالبه مهریه | وکیل متخصص مهریه

چهارشنبه, 13 شهریور 1398 13:28
تعداد بازدید 2681 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(4 رای‌ها)

نمونه دادخواست مطالبه مهریه

تقاضای محکومیت خوانده به پرداخت مبلغ  ---- ريال (تعداد ------ سکه تمام بهار آزادی مقوم به مبلغ ----- ريال) به عنوان مهریه به نرخ روز با احتساب کلیه خسارات قانونی اعم از هزینه دادرسی و حق الوکاله وکیل

ریاست محترم دادگاه عمومی شهرستان .....

باسلام، احتراماً به استحضار میرساند اینجانب دلالت سند نکاحیه شماره ----- تنظیمی در دفتر رسمی ازدواج شماره ---- در تاریخ ---- به عقد نکاح رسمی و قانونی خوانده در آمرم، که وفق مفاد مندرج در عقدنامه تعداد ----- سکه طلای بهار آزادی (مبلغ ---- ريال) گردید، با عنایت به اینکه تا کنون هیچ اقدامی در جهت تادیه آن صورت نگرفته است.

فلذا با توجه به اینکه خوانده قصد فرار از دین و عدم پرداخت بدهی خود را دارد وفق ماده ی 1082 قانونی مدنی و ماده ی 198 و 519 قانون آیین دادرسی مدنی صدور حکم بر محکومیت خوانده و پرداخت مهریه به اینجانب به نرخ (بر اساس شاخص بانک مرکزی) با احتساب کلیه خسارات اعم از هزینه دادرسی مورد استدعاست.

با تشکر

امضاء خواهان

 

مطالبه مهریه در حالت عادی یا بعد از فوت زوج

زوجه، قائم مقام یا وکیل وی هر یک می تواند به دادگاه ویژه خانواده مراجعه و با تقدیم دادخواست به طرفیت زوج و یا وارث او و .... به خواسته مطالبه مهریه، از دادگاه تقاضا کنند که با توجه به دلایل و منضمات دادخواست به حکم مقتضی صادر شود. البته مهم ترین دلیل، عقدنامه است که هر شخص که در صدد است برای وصول مهریه اقامه دعوی کند، باید آن را ارایه نماید.

 

درخواست مطالبه مهریه

نمونه دادخواست تامین خواسته:

خواهان: خانم ...... فرزند...... شغل: خانه دار: با وکالت وکیل دادگستری به نشانی تهران صادقیه

خوانده: آقای ...... شغل: آزاد

تامین خواسته و بهای آن : تامین خواسته (اقدام پیش از ابلاغ) به میزان 310 عدد سکه تمام بهار آزادی

 دلایل و منضمات:

1-وکالت نامه به شماره ---- مورخ 19/08/1394 میزان تمبر مالیاتی به مبلغ 15000ريال باطل شد.

2-شناسنامه به شماره --------- مورخ 23/6/1350

3- سند طلاق به شماره -------- مورخ 19/8/1394

شرح دادخواست:

ریاست محترم دادگاه عمومی و حقوقی

باسلام

احتراماً مراتب دادخواهی موکل را به شرح ذیل به استحضار عالی می رساند:

با توجه به اینکه مهریه موکل 310 سکه تمام بهار آزادی است و یک سکه آن در ازای صدور حکم طلاق بذل گردیده است و بیم نقل و انتقال اموال خوانده محترم وجود دارد، لذا صدور قرار تامین خواسته و توقیف اموال نامبرده به میزان مهریه فوق الذکر به استناد بند الف ماده 108 و بخش اخیر ماده 117 قانون آیین دادرسی مدنی اقدام پیش از ابلاغ مورد استدعا می باشد.

 با تشکر

 

آشنایی با تهران مدافع :

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکلای پایه یک دادگستری که هریک در حوزه ای خاص اعم از کیفری ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، وکیل ملکی و وکیل سرقفلی و وکیل غرب تهران و وکیل شرق تهران  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد و موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل کیفری را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”  

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 13 شهریور 1398 13:28
مطالب مرتبط