وکیل متخصص چک - روش مطالبه چک | تهران مدافع

جمعه, 23 اسفند 1398 20:38
تعداد بازدید 1747 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(5 رای‌ها)

وکیل متخصص چک

یکی از مهمترین دعاوی های امروزه دعاوی مطالبه وجه می باشد که حجم بسیاری از پرونده های دادگاه را به خود اختصاص داده است.

چک، طبق ماده 310 = چک نوشته ای که به موجب آن صادر کننده وجوهی را که نزد محال علیه دارد کلا یا بعضاً مسترد یا به دیگری واگذار می نماید.

برای مطالبه چک باید چک برگشتی باشد، با توجه به اینکه اغلب افرادی به دلیل نداشتن اطلاعاتی در مورد شکایت کیفری و حقوقی چک با مشکلات عدیده ای روبرو خواهند بود.

ضمناً برای اقدام کیفری باید حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ چک برای دریافت آن به بانک مراجعه کرد و بعد از برگشت زدن چک باید از تاریخ برگشت چک طرح دعوا نمود.

بنابراین در تاریخی که دکر شد اگر طرح دعوی صورت نگیرد حال چک از جنبه ی حقوقی قابل پیگیری می باشد.

 

 

روش مطالبه چک

برای مطالبه وجه چک از سه روش می توان استفاده کرد.

مطالبه چک از طریق اجرا ثبت

پس از برگشت زدن چک می توان با مدارک شناسایی خود و اصل و کپی برابر اصل چک به اجرای ثبت مراجعه کرد، اداره ثبت بعد از درخواست شما برای بدهکار ابلاغیه ای ارسال کرده و اگر بدهکار اقدامی انجام ندهد اداره ثبت اموال وی را استعلام شناسایی و اموال وی را به مبلغ چک توقیف می نماید.

مطالبه چک از طریق دادگاه

برای مطالبه وجه از طریق دادگاه اولین اقدام مراجعه به بانک بود و بعد از آن گواهی عدم پرداخت گرفته و سپس به دفاتر قضایی مراجعه می کنید و دادخواستی تنظیم کرده و گواهی عدم پرداخت را پیوست کنید.

مطالبه چک از طریق شورای حل اختلاف

برای مطالبه وجه از طریق شورا باید مبلغ چک کمتر از 20 میلیون تومان باشد.

جهت هرگونه مشاوره تخصصی راجع به کلیه امور دعاوی مربوط به چک و چک برگشتی و روش مطالبه ی سریع آن از طریق شکایت کیفری و حقوقی  می توانید با موسسه ی حقوقی تهران مدافع عدالت محور تماس حاصل فرمایید.

 

 

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص اعم از وکیل کیفری و وکیل خیانت در امانت ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، وکیل ملکی و وکیل سرقفلی و وکیل ارث ، وکیل غرب تهران و وکیل شرق تهران  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد . موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در جمعه, 23 اسفند 1398 20:38
مطالب مرتبط