وکیل برای گرفتن مهریه - وکیل مهریه | تهران مدافع

یکشنبه, 07 ارديبهشت 1399 12:23
تعداد بازدید 942 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(3 رای‌ها)

بازدید کننده گرامی لطفا این مقاله را به دقت مطالعه نمایید و در صورتی که به پاسخ سوال خود نرسیدید می توانید به صورت رایگان با ما تماس بگیرید و با وکیل خانواده مشاوره رایگان داشته باشید.

وکیل مهریه با توجه به روش های مناسب و اشراف کامل وکیل به حقوق زوجه می تواند برای شما این مسیر را هموار کرد و تاثیر به سزایی در روند مراحل کار شما دارد.

وکیل برای گرفتن مهریه

مهریه چیست؟

 حقوق مالی که بعد از عقد نکاح برای زوجه در نظر گرفته می شود که بر ذمه زوج می باشد و به محض وقوع عقد نکاح زن مالک آن می باشد.

بر طبق ماده 1082 به مجرد عقد زن مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن نماید.

انواع مهریه: عندالمطالبه و عندالاستطاعه

مهریه عندالمطالبه: به این معنی می باشد که هر زمان زوجه اراده نمود می تواند مهر را از همسر مطالبه کند.

مهریه  عندالاستطاعه: به این معنی است که هر زمان زوج توانایی پرداخت داشته باشد قابل وصول می باشد.

روش وصول مهریه از دو طریق می باشد یا از راه اداره ثبت و یا دادگاه خانواده.

در شیوه اول و با توجه به تغییرات کنونی باید به دفتر ثبت کننده ازدواج مراجعه کرده.

1-در این روش ابتدا باید به دفترخانه محل ثبت عقد و ارائه قباله ازدواج

2-مراجعه به داره ثبت محل با همراه داشتن اجراییه صادره از دفترخانه ازدواج

3-پرداخت نیم عشر دولتی (این مبلغ بعدا از مرد گرفته خواهد شد.)

4-معرفی اموال برای توقیف جز مستثنیات دین

اموال غیر قابل توقیف

در مطالبه مهریه اموال زیر را نمی توان توقیف کرد.

1-منزل مسکونی

2-اثاثیه مورد نیاز زندگی

3-آذوقه و مواد غذایی

4-کتب و ابزار علمی و تحقیقاتی

5-ابزار کار کسبه –پیشه وران – کشاورزان

6-تلفن

7-ودیعه مسکن در عقد اجاره

هزینه وکیل

هزینه ی وکیل مهمترین سوالی می باشد که ذهن موکلین را درگیر می کند در مرحله ی اول گرفتن وکیل مجرب مهمترین چیزی می باشد که راه را برای رسیدن به هدف شما میسر می کند هزینه ی وکیل بستگی به میزان مهریه و روش های وصول آن دارد و حال اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر دارید می توانید با موسسه ی حقوقی تهران مدافع عدالت محور موضوع خود را مطرح و از وکلای با تجربه ما بهره مند شوید.

دریافت مهریه بیش از 110 سکه

برای دریافت مهریه پیش از 110 سکه طبق ماده 22 قانون حمایت خانواده برای اجبار مرد به پرداخت آن باید ملائت و توانایی مالی مرد احراز گردد، زوجه اگر بتواند اثبات کند که زوج توانایی پرداخت را دارد مرد موظف به پرداخت می شود.

دریافت مهریه تا سقف 110 سکه

اگر زوج بتواند عدم توانایی خود را در پرداخت مهریه اثبات کند باید تا 110 سکه را به صورت اقساطی به زوجه پرداخت کند. فلذا اگر این اقساط را هم پرداخت کند زوجه می تواند حکم جلب زوج را از دادگاه بگیرد.

 

 

توقیف حقوق زوج

ماده 96: از حقوق و مزایای کارکنان سازمانها و موسسات دولتی یا وابسته به دولت و شرکتهای دولت و شهرداری ها و بانک ها و شرکت ها و بنگاه های خصوصی و نظائر آن در صورتی که دارای زن یا فرزند باشند ربع و یا  ثلث توقیف می شود.

تبصره 1: توقیف و کسر یک چهارم حقوق بازنشستگی  یا وظیفه افراد موضوع این ماده جایز است مشروط بر اینکه دین مربوط به شخص بازنشسته یا وظیفه بگیر باشد.

تبصره 2: حقوق و مزایای نظامیانی که در جنگ هستند و مستمری ممدجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی توقیف نمی شود.

ماده 97-در مورد ماده فوق مدیر اجرا مراتب را به سازمان مربوط ابلاغ می نماید و رئیس یا مدی سازمان مکلف است از حقوق و مزایای محکوم علیه کسر نموده و به قیمت اجرا بفرستد.

ماده98-توقیف حقوق و مزایای استخدامی مانع از این نیست که اگر مالی از محکوم علیه معرفی شود برای استیفای محکوم به توقیف نگردد ولی اگر مال معرفی شده برای استیفای محکوم به کافی باشد توقیف حقوق و مزایای استخدامی محکوم علیه متوقف می شود.

زمان استحقاق دریافت مهریه

مهریه: به مالی گفته می شود که مرد متعهد می شود در هنگام وقوع عقد نکاح به زوجه خود پرداخت کند اما امروزه برخی از زنان از مهریه برای فشار آوردن و اسلحه ای علیه مرد استفاده می کنند و از طرفی هزینه ی دادرسی زنان را با مشکل برای دریافت مهریه مواجه کرده است.

لازم ذکر است که مهریه مهمترین پشتوانه برای زنان می باشد و زوج (مرد ) موظف به پرداخت آن خواهد بود هرگاه مرد بخواهد همسر خود را طلاق بدهد باید مهریه ی همسر را پرداخت کند ولی اگر قبل از زناشویی زن خود را طلاق بدهد باید نصف مهریه را پرداخت کرد حال اگر مهریه را پرداخت کرده باشد می تواند نصف مهریه را پس بگیرد.

طبق ماده 1078قانون مدنی هر چیزی را که مالیت (ارزش مالی) داشته باشد و قابل تملک باشد را می توان به عنوان مهریه تعیین کرد.

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص اعم از وکیل کیفری و وکیل خیانت در امانت ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، وکیل ملکی و وکیل سرقفلی و وکیل ارث ، وکیل غرب تهران و وکیل شرق تهران  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد . موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 ارديبهشت 1399 12:23
مطالب مرتبط