قوانین و حقوق مربوط به زنان

سه شنبه, 26 تیر 777 15:54
تعداد بازدید 187 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

بازدید کننده گرامی لطفا این مقاله را به دقت مطالعه نمایید و در صورتی که به پاسخ سوال خود نرسیدید می توانید به صورت رایگان با ما تماس بگیرید و با وکیل حقوقی مشاوره رایگان داشته باشید. 

قوانین و حقوق مربوط به زنان

ترک انفاق کیفری

یکی از مواردی که زنان نسبت به همسر خود می توانند طرح دعوی کیفری نموده و حکم حبس بگیرند ترک انفاق کیفری میباشد که در این مورد پس از اینکه مدت پرداخت نفقه به تعویق بیفتد و ارکان و شرایط آن محقق باشد قابل طرح است.

قتل و ضرب و جرح

5 تا 10 سال حبس مجازات کسانی خواهد بود که مرتکب قتل عمد یک زن شود و به هر علت قصاص نشود، تا 5 سال حبس در صورتی که خیانت موجب فقدان یا نقصان دایمی یکی از حواس یا منافع، قطع، نقص یا از کارافتادگی دایمی عضو، زوال عقل، سقط جنین، بروز بیماری جسمی یا روانی صعب العلاج یا دایمی، لطمه دایمی به زیبایی با ایراد جراحت در حد جایفه یا بالاتر باشد .

2تا5 سال حبس چنانچه بیماری ناشی از رابطه جنسی منتهی به فوت زن شود.

سایر جرایم

یکی از مجازات درجه 6 منجر به انتقال بیماری به زن و یا تشدید بیماری او گردد. 6 ماه تا دو سال حبس برای آسیب های جسمی است و 6 ماه تا دو سال حبس در صورت توهین به بانوان از قبیل فحاشی و استعمال الفاظ رکیک چنانچه موجب حد قذف نباشد 6 ماه تا دو سال حبس یا 2 تا 8 میلیون جریمه نقدی برای هر کس مرتکب رفتاری گردد که بر خلاف مقررات منجر به کشف اجباری حجاب شود و 6 ماه تا 2 سال حبس برای هر کس در اماکن عمومی یا معبد معترض یا مزاحم بانوان شود.

10ضربه شلاق برای مردی که عمداً بدن خود را به بدن زنی بزند یا به هر نحو با وی تماس ایجاد کند.

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص اعم از وکیل کیفری و وکیل خیانت در امانت ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، وکیل ملکی و وکیل سرقفلی و وکیل ارث ، وکیل غرب تهران و وکیل شرق تهران  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد . موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

 

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 مهر 1398 16:04