چگونه می توان تخلیه ملک را بگیریم؟

سه شنبه, 16 مهر 1398 06:29
تعداد بازدید 899 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(3 رای‌ها)

بازدید کننده گرامی لطفا این مقاله را به دقت مطالعه نمایید و در صورتی که به پاسخ سوال خود نرسیدید می توانید به صورت رایگان با ما تماس بگیرید و با وکیل ملکی مشاوره رایگان داشته باشید. 

چگونه می توان تخلیه ملک را بگیریم؟

وقتی که محل استیجاری مورد اجاره داده شده قدمتش منتهی شود و مستاجر از تخلیه ملک (مورد اجاره) امتناع کند و یا مستاجر بیش از 3 ماه اجاره را پرداخت نکرده باشد و یا اینکه کاری بر خلاف قرارداد اجاره انجام داده باشد موجر می تواند درخواست صدور تخلیه بگیرد.

با توجه به ماده 9 قانون شوراهای حل اختلاف بند ب تمامی دعاوی مربوط به تخلیه عین مستاجر به جز دعاوی مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه در صلاحیت شورای حل اختلاف می باشد.

تخلیه در حالتی که سند اجاره عادی است.

مرجع درخواست صدور دستور تخلیه در مورد اسناد دعاوی مجتمع قضایی یا دادگاه عمومی محل وقوع مورد اجاره است زیرا دعاوی راجع به اموال غیر منقول باید در دادگاه محل وقوع مال غیر منقول اقامه می شود قانون گذار در ماده 3 مقرر داشته رسیدگی به درخواست تخلیه در مورد سند عادی موضوع ماده 2 قانون بدون تقدیم دادخواست و با ابطال تمبر مربوط به دعاوی غیر مالی و بدون رعایت تشریفات آیین دادرسی مدنی به عمل خواهد آمد.

تخلیه در حالتی که سند رسمی است.

وقتی محل استیجاری با سند رسمی (محضری) اجاره داده شده باشد و مدت اجاره منقضی شود.

در صورت تقاضای موجر مورد اجاره باید ظرف یک هفته توسط دوایر اجرای ثبت تخلیه شود. این بدین معناست که نمی توان به دادگاه ها رجوع کرد بلکه تخلیه از طریق اجرای ثبت در واقع یک امتیاز برای موجرانی است که اجاره نامه رسمی تنظیم کرده اند.

فرق دستور تخلیه و حکم تخلیه

دستور تخلیه با توجه به روابط موجر و مستاجر و با توجه به اجاره نامه تنظیم شده و دارا بودن امضاء شهود در قرارداد مورد اجاره صادر می شود و قاضی شورا دستوری به مرجع انتظامی ارسال کرده و مهلت یک هفته صادر می نماید.

حکم تخلیه زمانی که نتوان استناد روابط موجر و مستاجر کرد حکم تخلیه را صادر می نماید.

مدارک لازم برای گرفتن حکم تخلیه و مراجعه به شورای حال اختلاف

1-سند ملک

2-اجاره نامه

3-مدارک شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی

موسسه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با به کار گیری وکیل و وکلای پایه یک دادگستری و وکیل خانم و آقا که هریک در حوزه ای خاص اعم از وکیل کیفری و وکیل خیانت در امانت ، حقوقی، خانواده، ثبتی، وکیل ثبتی امور چک، طلاق توافقی، وکیل ملکی و وکیل سرقفلی و وکیل ارث ، وکیل غرب تهران و وکیل شرق تهران  تخصص و تجربه ی کافی دارند و سالهاست که در این حوزه فعالیت می نمایند این انتخاب را آسان نموده و پس از مراجعه به موسسه حقوقی و تنظیم قرارداد وکالت و ارائه مشاوره حقوقی و بررسی اسناد و مدارک پرونده در کمیسیون ویژه که در یک هیئت 6 نفره پرونده را به وکیل متخصص ارجاع داده و تا روز اجرا پیگیری وکیل ادامه دارد . موسسه حقوقی تهران مدافع نیز تا روز آخر به همراه وکیل پیگیر خواهد بود و تا جاییکه ممکن است حضور موکل منتفی است و همه ی کار ها از ابتدا تا انتها با وکیل است و موکل با در اختیار داشتن شماره تلفن وکیل دادگستری و باتوجه به در دسترس بودن وکلای موسسه در صورت هرگونه ابهام می تواند شماره تلفن وکیل را داشته و با وکیل خود تماس بگیرد. تجربه موفق موکلین پیشین ما و مراجعات متعدد ایشان و معرفی موسسه به دیگران باعث شد ما اقدامات و فعالیت های خویش را با هدفی بزرگ و با شعاری که پایبند آن بوده ایم ادامه دهیم: 

“موکل های ما مهمترین سرمایه ما هستند میزان رضایتمندی آنها و معرفی ما به دیگران خود بهترین تبلیغ است”

آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 مهر 1398 06:29
مطالب مرتبط