عیدی سال 99 - نحوه محاسبه عیدی سال 99 - موسسه حقوقی تهران مدافع

یکشنبه, 24 فروردين 1399 12:33
تعداد بازدید 306 مرتبه
لطفا امتیاز دهید
(1 رای)

عیدی سال 99

هر سال با نزدیک شدن به ایام پایانی سال،کارگران با نگرانی ها و دغدغه ها و همچنین سوالات زیادی در خصوص حقوق خود مواجه می شوند.در این مقاله تلاش کردیم  به برخی از این سوالات پاسخ دهیم:

عیدی

از جمله مزایای قانونی پایان سال کارگران و کارمندان عیدی می باشد. گر چه قانون زمان مشخصی را جهت پرداخت عیدی تعیین نکرده است اما بازه زمانی معمول و بر مبنای عرف که شورای عالی کار نیز اعلام می نماید از اویل بهمن ماه لغایت پایان اسفند ماه است.

در ویدیو زیر توضیحات کاملی در مورد عیدی سال جدید از زبان جناب آقای سروش حسن منفرد مطرح شده که پیشنهاد میکنیم حتما ببینید

 

عیدی به چه کسانی تعلق میگیرد؟

برخی از کارگران کارگاه و یا شاغلین شرکت های خصوصی که بازه زمانی کارکرد آنان به صورت یک سال کامل نمی باشد و یا تا انتهای سال مشمول به کار نیستند بر این باورند که عیدی به آنان تعلق نمیگیرد. اما مطابق با قوانین کار عیدی حسب میزان کارکرد محاسبه شده و حتی اگر شخصی سه ماه از سال را نیز کارکرد داشته باشد عیدی به وی تعلق می گیرد.

نحوه محاسبه عیدی 99 

بر اساس عرف و رویه نادرست برخی از کارگاه های تابع قانون کار عیدی کارگران به میزان یک پایه حقوق و توافق فی ما بین کارگر و کارفرما پرداخت میگردد که این امر موجب صدور رای های ما به تفاوت عیدی در خصوص سالیان کارکرد میگردد.

معولاً وفق رویه موجود،مطالبات ادوار طولانی ما قبل آخرین قرارداد توسط ادارات کار صورت نگرفته و در صورت تمایل خواهان به رسیدگی در خصوص عیدی معوقه،درخواست کارشناسی می تواند موجب دقیق تر شدن رای صادره در خصوص عیدی کل ایام کارکرد گردد.

مبلغ حداقل عیدی کارگران در سال 98

شایان ذکر است مبلغ حداقل عیدی پرداختی قانونی به کارگران حداقل دو برابر حداقل حقوق قانونی اعلامی از سوی وزارت کار می باشد و عدم پرداخت آن تبعات قانونی مربوطه را در پی خواهد داشت.

که به صورت دقیق عبارت است از سه میلیون و سی و سه هزارو هفتصدو شصت و چهار هزار تومان می باشد .

 سقف عیدی سال 98 کارگران

شایان ذکر است مبلغ حداقل عیدی پرداختی قانونی به کارگران دو برابر حداقل حقوق قانونی اعلامی از سوی وزارت کار می باشد و عدم پرداخت آن تبعات قانونی مربوطه را در پی خواهد داشت.

که به صورت دقیق عبارت است از  چهارمیلیون و پانصد و پنجاه هزارو ششصد و چهل و شش هزارتومان میباشد.

امید است با احقاق حقوق قانونی کارگران و کارفرمایان در  تمامی زمینه ها زمینه ایجاد نظام انتقادی قدرتمند و تامین معیشت کارگران فراهم گردد.

 
آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 فروردين 1399 12:33