... ...

خروج دختران مجرد از کشور

  • ۶ مهر ۱۳۹۹
  • بروزرسانی: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 2 دقیقه
  • 1241 بازدید

خروج دختران مجرد از کشور

خروج دختران مجرد از کشور دختر بالای ۱۸ سال که مجرد باشد برای خروج از کشور به اجازه محضری پدر خود نیاز ندارد و میتواند به راحتی گذرنامه اش را دریافت کند. تنها دختران زیر ۱۸ سال نیاز به اجازه محضری از سوی پدر یا قیم قانونی خود دارند. نکته اول:خانم های متاهل برای گرفتن گذرنامه نیاز به اجازه نامه رسمی همسر دارند.باید به دفترخانه های اسناد رسمی بروند و یک اجازه محضری از همسرشان بگیرند. نکته دوم:اقایان نیز برای دریافت گذرنامه به کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت نیازمند هستند.

خروج دخترمجرد از کشور بدون اجازه پدر

آیا خروج دختران مجرد از کشور بدون اجازه پدر امکان دارد؟
سلام، می خواستم ببینم که آیا دختری که سنش بالای ۱۸ سال است برای خروج از کشور نیاز به اجازه رسمی پدر خورش دارد؟
پاسخ : خیر دختر بالای ۱۸ سال که ازدواج نکرده و مجرد است برای خروج از کشور به اجازه پدر احتیاج ندارد و می تواند مدارک و اسناد لازم را دریافت کند.خروج دخترمجرد از کشور بدون اجازه پدر فقط دختران زیر سن فوق احتیاج به اجازه پدر یا از سوی قیم قانونی خودشان برای خروج دارند.

اولین نکته :خروج دخترمجرد از کشور بدون اجازه پدر خانمی که متأهل است برای اخذ گذرنامه احتیاج به نامه رسمی از همسر خود دارند. آنها باید به دفتر اسناد رسمی.خروج دخترمجرد از کشور بدون اجازه پدر مراجعه کنند و اجازه رسمی از همسرشان دریافت کنند. خانم هایی که همسرشان فوت کرده اند باید اصل گواهی فوت همسر و در صورت وجود اصل شناسنامه که باطل شده است و برای خانم هایی که طلاق به هر نوع از آن که باشد و از همسرشان به نوعی جداشده باشند باید اصل سند طلاق را به مراکز پلیس +۱۰ تحویل دهند.خروج دخترمجرد از کشور بدون اجازه پدر

مطلب مرتبط:  مشاوره حقوقی در مورد دادخواست مهریه و نفقه با وکیل پایه یک دادگستری

موسسه حقوقی

گروه حقوقی تهران مدافع مفتخر است با بهر بری از وکلای زبده در تمامی زمینه ها آمادگی کامل برای مشاوره به شما را دارا می باشد.

سوالات شما
بدون دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312