... ...

طلاق توافقی در کرج بدون حضور زوجین به همراه مراحل آن توسط وکیل

 • ۲۱ شهریور ۱۳۹۹
 • بروزرسانی: ۹ شهریور ۱۴۰۰
 • بدون نظر
 • 7 دقیقه
 • 1229 بازدید

طلاق توافقی در کرج در سال‌های اخیر با رشد سرسام‌آوری روبرو شده است و در آن، زن و شوهر تصمیم می‌گیرند تا به‌صورت دوستانه از هم جدا شوند. در این حالت هیچ‌کدام از طرفین از هم شکایتی نکرده و روال کار با رضایت هر دوی آن‌ها طی شده و در مدت‌زمان اندکی، صیغه طلاق جاری می‌شود. در این نوع طلاق که بدون دخالت مقام قضایی صورت می‌گیرد، شرایط خاصی حکم‌فرما است که در ادامه به بررسی تخصصی آن‌ها خواهیم پرداخت.

وکیل طلاق توافقی در کرج

برای این‌که روند طلاق به‌صورت توافقی به‌درستی طی شود، توصیه می‌شود از خدمات وکیل طلاق توافقی در کرج استفاده کنید. با استفاده از خدمات و دانش و تخصص این وکلا، مراحل طلاق به‌صورت قانونی طی می‌شود و شما می‌توانید در مدت‌زمان بسیار کم، شاهد اجرای طلاق باشید. با توجه به این‌که در اغلب موارد، زوجین شناختی از قوانین ندارند، ممکن است روند طلاق، ماه‌ها به طول بیانجامد. این در حالی است که با استفاده از تخصص وکلای متبحر و کارکشته که در زمینه پرونده‌های خانواده فعالیت دارند می‌توان این مدت را به ۴ الی ۱۰ روز کاری، کاهش داد. با اعطای وکالت به وکلای مؤسسه حقوقی تهران مدافع، دیگر نیازی به مراجعه حضوری شما به دفترخانه هم نخواهد بود.

وکلای این مجموعه دارای دانش و تجربه کافی در این زمینه هستند و با اخذ وکالت از شما، مراحل اجرای طلاق را انجام داده و با داشتن حق اجرای صیغه طلاق، طلاق توافقی در کرج را اجرا می‌نمایند. به‌منظور اجرای طلاق به‌صورت توافقی در شهر کرج، مؤسسه حقوقی تهران مدافع، آماده ارائه خدمات مشاوره و وکالت است. با استفاده از خدمات این مرکز، دو وکیل مجرب وارد پرونده شما شده و بدون نیاز به حضور شما در جلسات رسیدگی، اجرای طلاق را در مدت ۱۰ روز، امکان‌پذیر می‌سازند. شما می‌توانید در پایان این مهلت، شناسنامه و مهر طلاق خود را تحویل بگیرید.

مراحل طلاق توافقی در کرج

در طلاق توافقی از قوانین یکسانی پیروی می‌شود؛ اما در شهرها و مناطق مختلف، ممکن است شرایط و جزئیات اجرای این قوانین، کمی باهم فرق داشته باشند. برای طی کردن مراحل طلاق توافقی در کرج باید ابتدا به سازمان تصمیم مراجعه کرده و سپس شهر محل سکونت زوجین را تعیین نمود. در مرحله بعد لازم است تا از مراکز مشاوره، نوبت دریافت کنید. به این منظور می‌توانید به‌صورت آنلاین در سامانه این مرکز، اطلاعات اولیه زوجین را وارد کنید. پس از واردکردن اطلاعات، مرکز مشاوره موردنظر را انتخاب نموده و گزینه ثبت درخواست را فعال نمایید. انتخاب تاریخ حضور در جلسات رسیدگی و تأیید اطلاعات و زمان این جلسات، از مراحل بعدی این کار است.

مطلب مرتبط:  هزینه وکیل طلاق در سال 1400 چقدر است؟ آشنایی انواع هزینه

مراحل طلاق توافقی در کرج

شما باید برای اجرای حکم طلاق، جلسات مشاوره را گذرانده و در صورت عدم سازش، گواهی مربوطه را دریافت کنید. با اخذ این گواهی، به دادگاه مراجعه کرده و با اعطای توافق بین زن و شوهر به قاضی، روند رسیدگی به پرونده را اجرایی می‌کنید. بعدازاین مرحله، حکم طلاق توافقی در کرج صادرشده و با مراجعه به دفاتر ثبت طلاق می‌توانید طلاق را به‌صورت قانونی و رسمی، ثبت نمایید.

چنانچه وکالت به وکیل طلاق توافقی در کرج بدهید. نیازی نیست تا این مراحل را خودتان انجام داده و یا در جلسات رسیدگی، حضور داشته باشید. در این شرایط، وکیل تعیین‌شده از طرف شما در این جلسات حضور یافته و با مراجعه به دفتر ثبت طلاق در مدت‌زمان بسیار کوتاهی، حکم طلاق را اجرا و ثبت می‌کند.

مدارک لازم

چنانچه از ساکنین شهر کرج بوده و خواستار طلاق از همسر خود به‌صورت توافقی هستید باید به‌منظور ثبت، پیگیری و اجرای حکم طلاق، مدارک زیر را در دست داشته باشید:

 • عقدنامه رسمی
 • شناسنامه زوجین
 • کارت ملی زوجین
 • وکالت‌نامه: درصورتی‌که به وکیلی، وکالت داده باشید، در دست داشتن وکالت‌نامه، الزامی است.
 • گواهی بکارت: درصورتی‌که زن، باکره باشد باید گواهی بکارت را اخذ کند.
 • گواهی عدم بارداری
 • توافقنامه کتبی: در طلاق توافقی باید زن و مرد در مورد مهریه، نفقه و … به توافق رسیده و توافقات حاصله را در یک توافقنامه، به‌صورت مکتوب بیان کرده و امضا کنند.
 • برگه واحد مشاوره دادگاه خانواده
 • گواهی عدم امکان سازش

در واحد طلاق توافقی کرج، ارائه تمامی این مدارک، الزامی بوده و عدم ارائه کامل این مدارک منجر به اختلال در روند کار خواهد شد.

وکیل طلاق توافقی در کرج

ارکان مهم طلاق توافقی کدم‌اند؟

همان‌گونه که در بخش قبل گفته شد، زن و شوهر در صورت نظر به طلاق توافقی در کرج، باید در مورد مسائلی همچون حضانت فرزند، مهریه و … به توافق برسند. این موارد جزء ارکان طلاق توافقی هستند. به‌منظور آگاهی بیشتر در مورد این مسائل، در ادامه به بررسی جامع این ارکان پرداخته‌ایم:

رضایت زوجین

مهم‌ترین چیزی که در مورد طلاق توافقی مدنظر قرار می‌گیرد، توافق زوجین است. در این حالت باید هر دو طرف رضایت داشته و در مورد این‌که چگونه به حقوق قانونی خود دست پیدا می‌کنند به توافق رسیده باشند.

بررسی وضعیت پرداخت نفقه

قانون این حق را به زنان می‌دهد تا در صورت طلاق، نفقه خود را از شوهر خود دریافت کنند. با توجه به عدم آگاهی بانوان از این حقوق، در اکثر موارد شاهد بخشش این حق از سوی خانم‌ها هستیم. در طلاق توافقی باید زن و شوهر در مورد این مبحث نیز به توافق برسند. در این شرایط، زن می‌توان نفقه سال‌های زندگی با شوهرش را نیز از وی دریافت کند.

مطلب مرتبط:  چگونه اعسار را رد کنیم - لایحه دفاعیه برای رد ادعای اعسار

تعیین تکلیف در مورد پرداخت مهریه

مهم‌ترین مسئله‌ای که در طلاق توافقی در کرج مطرح می‌شود، مسئله مهریه است. البته برخی از بانوان مهریه خود را در ازای مواردی همچون دریافت حضانت فرزند، به شوهرشان می‌بخشند. درهرصورت باید برای این موضوع نیز فکری کرده و به توافق رسید.

حضانت فرزند

حضانت فرزند و یا فرزندان از ارکان مهم طلاق هستند. در این موارد باید زن و شوهر به توافق برسند. در غیر این صورت، مقام قضایی مجبور به دخالت شده و بر اساس قانون، حضانت فرزند را تا ۷ سالگی به مادر و بعدازآن به پدر واگذار خواهد کرد.

ارکان مهم طلاق توافقی کدم‌اند؟

جمع‌بندی

در صورت تصمیم به طلاق توافقی باید تمامی مراحل طلاق همان‌گونه که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد به‌درستی طی شود؛ اما اگر از حقوق خود آگاه نیستید و یا تمایل ندارید در جلسات رسیدگی به پرونده حضور داشته باشید توصیه می‌شود از وکلای مجرب که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید. مجموعه وکلای تهران مدافع با کادر مجرب خود، آماده ارائه خدمات در خصوص طلاق توافقی در کرج هستند. با استفاده از خدمات این مرکز، می‌توانید مدت‌زمان اجرای حکم طلاق را به حداقل ممکن کاهش داده و بدون هیچ دردسری به‌تمامی حقوق خود دست پیدا کنید.

سؤالات رایج در مورد طلاق توافقی در کرج

 1. مدت‌زمان لازم برای طی کردن مراحل و اجرای حکم طلاق توافقی در شهر کرج، چقدر است؟

به علت عدم آگاهی زوجین از روند کار و حقوق به‌حق خود، ممکن است این روند ماه‌ها طول بکشد؛ اما با استفاده از تجربه و تخصص وکلای خانواده می‌توانید در مدت ۴ الی ۱۰ روز، حکم طلاق را اجرا کنید.

 1. آیا در صورت اعطای وکالت به وکیل خانواده، نیازی به حضور در جلسات رسیدگی وجود دارد؟

درصورتی‌که به وکیل، وکالت داده باشید نیازی نیست تا در این جلسات حضور داشته باشید.

 1. آیا در طلاق توافقی، زن می‌تواند نفقه خود را دریافت کند؟

بله. در این شرایط، زنان می‌توانند حتی نفقه سال‌های زندگی با شوهر را نیز دریافت کنند.

 1. در طلاق توافقی، حضانت فرزند با کیست؟

در این مورد باید زن و شوهر به توافق برسند، در غیر این صورت مقام قضایی بر اساس قوانین مربوطه، وضعیت حضانت فرزند را مشخص خواهد کرد.

سوالات شما
بدون دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312