... ...

نحوه محاسبه عیدی سال ۱۴۰۱ برای یک سال یا کمتر از آن همراه با نحوه محاسبه سنوات

  • 6 شهریور 1399
  • بدون نظر
  • 8 دقیقه
  • 2145 بازدید

با نزدیک شدن به پایان سال کارفرما و مدیران مجموعه ها و شرکت های اداری بر اساس قانون وزارت کار مبلغی را تحت عنوان عیدی و سنوات به کارمندان و کارگران خود پرداخت می کنند. بسیاری از شرکت ها مبلغ مربوط به سنوات را معمولاً زمانی پرداخت می کنند که شخص قصد ترک کار و خروج همیشگی از شرکت را دارد. نحوه محاسبه عیدی متفاوت است و هر کارفرمایی وظیفه دارد در پایان سال مبلغ عیدی را محاسبه کرده و به کارمندان خود بپردازد.

نحوه محاسبه عیدی با تهران مدافع

عیدی سال ۱۴۰۰

برای پرداخت عیدی بازه زمانی مشخصی وجود ندارد و هر کارفرما به دلخواه تاریخی را برای پرداخت عیدی تعیین می کند. به عنوان مثال بعضی از مدیران شرکت های اداری حقوق کارمندان و کارگران خود را دو ماه مانده به پایان سال واریز می کنند. به این ترتیب نمی توان بر اساس ماده قانونی خاصی نسبت به زمان پرداخت عیدی اعتراض کرد. البته این مبلغ عیدی باید حداقل تا قبل از شروع سال جدید به حساب کارمندان و کارگران واریز شود.

عیدی سال ۱۴۰۰ برای کارمندان دولت مبلغی حدود ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان محاسبه شده است. همان طور که مطلع هستید مقدار عیدی کارمندان و کارگران با یکدیگر متفاوت بوده و معمولاً کارگران دریافتی بیشتری دارند. عیدی سال ۱۴۰۰ برای کارگران ۳.۸۲۰.۸۰۰ تومان است که حداکثر عیدی آن ها به ۵.۷۳۱.۲۰۰ تومان می رسد.

عیدی سال ۱۴۰۰ برای کارکرد کمتر از یک سال

افرادی که به تازگی در یک شرکت اداری مشغول به کار شده اند نیز مشمول دریافت عیدی سال ۱۴۰۰ می شوند. بر طبق قانون وزارت کار مبلغ عیدی باید بر اساس مدت زمان استخدام و حضور شخص در شرکت محاسبه شده و پرداخت شود. به عنوان مثال اگر شما سه ماه آخر سال به استخدام یک شرکت درآمده باشید نیز مدیر مالی آن مجموعه وظیفه دارد کارکرد این سه ماه را محاسبه کرده و مبلغ عیدی را به حساب شما واریز کند.

اگر با مواردی مانند عدم پرداخت کامل عیدی یا سنوات، تعویق در پرداخت حقوق و موضوعاتی از این قبیل در محل کار خود روبرو هستید، با وکلای مؤسسه تهران مدافع تماس بگیرید. این مجموعه حقوقی از بهترین وکلای پایه یک دادگستری تشکیل شده و در هر زمینه ای شما می توانید از دانش و تجربه این افراد کمک بگیرید.

عیدی سال ۹۹

هر سال مبلغ عیدی نسبت به سال پیش تغییر کرده و با مقدار درصد مشخصی، این مبلغ افزایش پیدا می کند. سال ۹۸ حداقل مبلغ عیدی کارگران حدود ۲.۲۲۲.۵۳۸ تومان و حداکثر ۳.۳۳۳.۸۰۷ تومان بود. بر اساس قانون افزایش حقوق و دستمزد، عیدی سال ۹۹ چند درصد افزایش داشته که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

برای رسیدن به حداقل و حداکثر مبلغ عیدی سال ۹۹ همچون سال های گذشته باید از فرمول خاص محاسبه عیدی استفاده کرد. بر اساس این فرمول حداقل مبلغ عیدی سال ۹۹ حدود ۳.۶۷۰.۸۰۰ تومان و حداکثر عیدی سال ۹۹ نیز ۵.۵۰۶.۲۰۰ تومان بوده است.

توجه داشته باشید که کارفرما و مدیران سازمان ها و شرکت های اداری باید بر اساس فرمول محاسبه عیدی، مبلغ مشخص شده را به کارگران پرداخت کنند. در صورت محاسبه ناعادلانه و غیرمنطقی عیدی، شما می توانید از تخصص کارشناسان و وکلای پایه یک دادگستری از مجموعه حقوقی تهران مدافع مشورت بگیرید.

مطلب مرتبط:  نمونه لایحه دفاعیه کارفرما در اداره کار - لایحه دفاعیه حادثه ناشی از کار

نحوه محاسبه سنوات

نحوه محاسبه سنوات

در قانون وزارت کار مبلغی تحت عنوان سنوات به کارمندان و کارگران تحت حمایت سازمان وزارت کار تعلق می گیرد. اصل پرداخت سنوات باید به صورت ماهانه انجام شود اما بیشتر شرکت ها و سازمان ها سنوات را به صورت سالانه پرداخت می کنند. همان طور که ذکر کردیم برخی از مدیران نیز سنوات را بعد از بازنشستگی یا ترک کار به حساب شخص واریز می کنند. سنوات شامل حق مسکن، حق اولاد، حق خواروبار و… می شود.

سنوات به دو بخش پایه و حق سنوات تقسیم می گردد. پایه سنوات مقدار مبلغی است که به صورت ماهانه یا در پایان سال پرداخت می شود. در صورتی که حق سنوات تنها به افرادی تعلق می گیرد که پایه سنواتِ یک سال کاری را دریافت کرده باشند. اگر شما قبل از یک سال محل کار خود را ترک کنید، شرایط دریافت حق سنوات را نخواهید داشت.

سنوات را چگونه محاسبه کنیم؟

مبلغ پایه حقوق و پایه سنوات برای سال جدید کاری در پایان سال جاری مشخص می شود. در واقع نحوه محاسبه سنوات به صورت یک روز کاری تعیین می شود که در نهایت باید مبلغ یک روز را در تعداد روزهای ماه ضرب کرد.

نحوه محاسبه سنوات برای تمامی کارگران و کارمندان لازم الاجرا بوده و در صورت عدم پرداخت سنوات شما می توانید به افراد زبده و باتجربه در مؤسسه حقوقی تهران مدافع مراجعه کنید. جهت نحوه محاسبه سنوات باید تعداد روزهای یک ماه را در میزان سنوات مشخص شده توسط شورای عالی کار ضرب کرد. عدد به دست آمده از این محاسبه را نیز باید با حقوق پایه ماهانه در سال جاری جمع نمود.

این نحوه محاسبه سنوات برای افرادی است که حداقل یک سال سابقه کار داشته باشند. برای کارگرانی که کمتر از یک سال سابقه کار دارند، نحوه محاسبه سنوات به این شکل است که مبلغ، بر اساس میزان کارکرد آن ها تعیین می شود.

پرداخت سنوات

توجه داشته باشید که تمام کارمندان و کارگران در صورت ترک شغل نیز واجد شرایط دریافت سنوات هستند. نحوه محاسبه سنوات به این شکل است که هر تعداد روزی که شما در یک شرکت کار کرده باشید باید مورد محاسبه قرار بگیرد. در واقع پرداخت سنوات توسط کارفرمایان امری اجباری است.

در صورتی که کارفرمای شما از پرداخت سنوات اجتناب کرد شما می توانید به اداره کار شکایت کرده و حق خود را مطالبه کنید. این نکته نیز قابل ذکر است که کارمندان و کارگان پاره وقت و افرادی که ساعتی کار می کنند نیز واجد شرایط دریافت سنوات هستند. نحوه محاسبه سنوات برای این دسته از افراد بر اساس میزان کارکرد آن ها مشخص می شود.

نحوه محاسبه عیدی

نحوه محاسبه عیدی برای همه کارکنان یک شرکت به یک شکل انجام می شود. با این تفاوت که مدت زمان کارکرد بر روی مبلغ عیدی تأثیرگذار خواهد بود. به این معنی که اگر شما تنها چند ماه در یک شرکت مشغول به کار بوده اید نیز باید بر اساس روزهای حضور شما در شرکت، مبلغ عیدی پرداخت شود.

مطلب مرتبط:  آیا بیمه نکردن کارگران جرم است؟

طبق قانون شورای عالی کار مدیران شرکت ها و کارفرمایان وظیفه دارند در پایان سال حداقل دو برابر مبلغ پایه حقوق و حداکثر سه برابر پایه حقوق را به کارکنان خود پرداخت کنند. البته این امکان وجود دارد که کارفرمایی به خواست خود قصد پرداخت مبلغی بیشتر از عدد مشخص شده به کارمندان خود داشته باشد.

مبلغ عیدی را چگونه محاسبه کنیم؟

مبلغ عیدی را چگونه محاسبه کنیم؟

نحوه محاسبه عیدی از دو فرمول حداقل مبلغ عیدی و حداکثر آن تبعیت می کند. به طورکلی بر اساس قوانین کار، کارفرمایان باید مبلغی بین ۶۰ تا ۹۰ روز دستمزد را به عنوان عیدی در نظر داشته باشند. به این معنی که در نحوه محاسبه عیدی مبلغ مشخص شده نباید از ۹۰ روز دستمزد بیشتر و از ۶۰ روز دستمزد کمتر باشد.

به این ترتیب برای محاسبه حداقل عیدی باید عدد ۶۰ را در حداقل دستمزد روزانه ضرب کنید. حاصل این اعداد به عنوان حداقل عیدی در نظر گرفته می شود. همچنین برای محاسبه حداکثر مبلغ عیدی نیز باید عدد ۹۰ را در حداقل دستمزد روزانه ضرب کرد.

 

نحوه محاسبه عیدی برای کمتر از یک سال

اگر به تازگی مشغول به کار شده اید، نحوه محاسبه عیدی برای شما متفاوت خواهد بود. فرمول هایی که پیشتر به آن ها اشاره کردیم برای افرادی صدق می کند که حداقل یک سال در یک شرکت مشغول به کار بوده اند.

در غیر این صورت بر اساس تعداد ماه کارکرد، میزان عیدی شخص محاسبه می شود. برای این منظور باید حقوق ماهیانه خود را در عدد ۲ ضرب کرده و حاصل ضرب را بر ۱۲ تقسیم کنید. در نهایت نیز عدد به دست آمده از این فرمول را در تعداد ماه کارکرد خود را ضرب کنید.

نتیجه گیری و جمع بندی

نحوه محاسبه عیدی و سنوات بر اساس فرمول های مشخصی هر سال انجام می شود. کارفرمایان وظیفه دارند مبلغ عیدی و سنوات هر کارمند را بر اساس قانون وزارت کار بدون کم وکاست پرداخت کنند. در صورت بروز هرگونه بی عدالتی کارمندان این حق را دارند که برای مطالبه حق و حقوق خود به دادگاه مراجعه کرده و شکایت کنند.

برای مشاوره با وکیل اداره کار می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

  1. مبلغ عیدی هشت ماه کارکرد چقدر است؟

همان طور که ذکر کردیم باید عدد هشت را در نتیجه فرمول (حقوق ماهیانه ضرب در ۲ = تقسیم بر ۱۲) ضرب کرد.

  1. سنوات به چه منظور پرداخت می شود؟

وزارت کار تسهیلاتی را تحت عنوان سنوات جهت پوشش هزینه های زندگی برای افراد شاغل در نظر گرفته است.

  1. آیا سنوات تنها به افرادی تعلق می گیرد که به صورت رسمی استخدام شده اند؟

خیر! بر اساس قوانین، سنوات به تمام کارمندان رسمی و غیررسمی تعلق می گیرد.

  1. شرایط دریافت کامل حق سنوات چیست؟

شرط لازم جهت دریافت حق سنوات، سابقه کار به مدت حداقل یک سال است.

5/5 - (2 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312