... ...

نمونه دادخواست طلاق توافقی توسط وکیل پایه یک دادگستری در تهران مدافع

 • 15 شهریور 1399
 • ۴ نظر
 • 7 دقیقه
 • 2417 بازدید

برای دادخواست طلاق توافقی شرایطی لازم است که پیش از مراجعه به دادگاه می بایست نسبت به تکمیل آن اقدام نمود از جمله آنها توافق طرفین در مورد موضوعات مالی و غیر مالی می باشد.

این توافقات در نمونه دادخواست طلاق توافقی درج نمی گردد و در واحد مشاوره دادگاه یا واحدهای خارج از دادگاه در صورتجلسات آورده می شود و بر این مبنا در صورتجلسات دادگاه نیز وارد و طبق همین صورتجلسه گواهی عدم امکان سازش صادر می گردد نمونه دادخواست طلاق توافقی در صورتی که شما از همسرتان وکالت در طلاق یا همان حق طلاق داشته باشید صرفاً از شما پذیرفته نمی شود و می بایست با اعطای وکالت مع الواسطه یک وکیل پایه یک دادگستری و در صورت تمایل اخذ وکیل برای خودتان درخواست طلاق توافقی به دادگاه که از طریق دفاتر خدمات قضایی ارسال می گردد داده شود.

نمونه دادخواست طلاق توافقی توسط وکیل پایه یک دادگستری در تهران مدافع

نکته مهم این که حتماً توافق فی مابین خودتان را قبل از مراجعه به دادگاه با وکیل انجام داده باشید.

نمونه دادخواست طلاق توافقی

دادخواست طلاق توافقی توسط زوجین از طریق دفاتر خدمات قضایی به دادگاه ارسال می شود.

اما نکته مهم این است که قبل از طرح دادخواست طلاق توافقی زوجین به یکی از مراکز مشاوره خانواده ارجاع می شوند که پس از تشکیل جلسات در صورت تایید مشاور مبنی بر عدم مبلغ و سازش می‌توانند با مراجعه به دفتر خدمات قضایی دادخواست خود را تقدیم نمایند .

آیا برای دادخواست طلاق توافقی زن و شوهر باید حضور داشته باشند؟

بله قطعاً با توجه به نوع دادخواست طلاق توافقی طرفین باید جهت امضای دادخواست باید حضور داشته باشد.

آیا در دادخواست طلاق توافقی وصول مهریه باید تعیین شود؟

خیر در نمونه دادخواست طلاق توافقی که به امضای زوجه می رسد در خصوص مهریه تعیین تکلیف نمی شود.

نمونه درخواست طلاق توافقی

آیا برای تنظیم دادخواست طلاق توافقی باید وکیل گرفت؟

در صورت انجام امور توسط وکیل خانواده قطعا زمان و هزینه کمتری صرف می‌شود.

آیا حضانت و زمان ملاقات در دادخواست طلاق توافقی ذکر می‌شود؟

خیر در نمونه دادخواست طلاق توافقی امور مالی و غیرمالی مانند حضانت و ملاقات فرزند ذکر نمی‌شود .

هزینه دادخواست طلاق توافقی چقدر است؟

طبق نمونه درخواست طلاق توافقی در دفتر خدمات قضایی با توجه به غیر مالی بودن دادخواست طلاق توافقی معمولاً مبلغی در حدود دویست هزار تومان است .

قبل از طرح دادخواست باید توجه داشته باشید که امکان طرح تفاهم زوجین در شرح دادخواست طلاق توافقی و یا پیوست کردن برگه تفاهم نامه به دادخواست وجود دارد.

البته در نمونه کامل دادخواست طلاق توافقی که در دفاتر خدمات قضایی وجود دارد درخواست تفاهم نامه طلاق توافقی مطلبی قابل ذکر نیست .

نمونه درخواست طلاق توافقی

خواهان آقا/خانم
خوانده آقا/خانم
وکیل
خواسته طلاق توافقی
دلایل و منضمات
مطلب مرتبط:  هزینه به اجرا گذاشتن مهریه در سال 1401 با راحت ترین روش

ریاست محترم دادگاه احتراماً به استحضار می رساند اینجانب ع.الف و ب.ز بر طبق عقدنامه شماره ۵٠٧١۴ از مورخه ۸/۸/۸۷ به عقد دائم یکدیگر در آمده ایم متاسفانه با توجه به عدم تفاهم اخلاقی تصمیم به جدایی از یکدیگر داریم و لذا با توجه به مراتب فوق صدور گواهی عدم امکان سازش مورد درخواست است .

امضاء

نمونه دادخواست طلاق توافقی با وکالت حق طلاق

در خصوص دادخواست طلاق با وکالت از طرف زن این مورد باید در نظر گرفته شود که وکالت در طلاق را هم به همسر و هم به شخص ثالث می توان داد این نوع وکالت در زمان افزایش در زمان پس از طرف این دفاتر اسناد رسمی نیز قابل اعطا است در خصوص اختیارات وکالت در طلاق حتما قبل از تنظیم با وکیل خانواده گروه تهران مدافع مشاوره نمایید.

خواهان آقا/خانم فراستی
خوانده آقا/خانم محمدی
وکیل سعادت اباد-بلوار دریا-خیابان صراف های جنوبی-خیابان نفیسی غربی(۲۳)
خواسته صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی)
دلایل و منضمات ۱-وکالتنامه رسمی

۲-وکالتنامه وکیل

۳-عقدنامه شماره ۳۲۱۳

۴-شناسنامه زوجین

شرح دادخواست

ریاست محترم دادگاه خانواده یک تهران

با سلام و عرض ادب و احترام موکل زوجه با عنایت به وکالتنامه رسمی و مشخصات ۱۳۲ دفتر ١٠٠٠ تهران از زوج وکالت جهت اقدام به طلاق را داشته و با عنایت به اعطای وکالت به اینجانب به وکالت از زوج با توجه به عدم تفاهم طرفین و عدم صلح و سازش که با تایید مشاوره خانواده رسیده تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش مورد استدعا است.

نمونه دادخواست طلاق توافقی با بیان توافقات

باید توجه داشته که لزومی به ذکر توافقات طرفین در دادخواست طرفین نیست و بهتر هم این است که ذکر شود چون ممکن است طرفین در ادامه توافقات خود را به جلسه داوری و مشاوره دادگاه تغییر دهد اما با این حال نمونه کامل دادخواست طلاق توافقی با ذکر جزئیات توافق به صورت ذیل است.

خواهان آقا/خانم رضایی
خوانده آقا/خانم یاسری
وکیل گروه تهران مدافع
خواسته صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی)
دلایل و منضمات ۱-عقدنامه شماره ۱۰

۲-وکالتنامه وکیل

۳-شناسنامه زوجین

شرح دادخواست

ریاست محترم دادگاه خانواده

با سلام به استحضار می رساند موکل خانم رضایی طبق عقدنامه مورخه ٩١/١/١ به عقد دائم آقای یاسری درآمده است حال با توجه به عدم تفاهم و اصرار بر طلاق با توجه به شرایط ذیل تقاضای صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی) وجود دارد.

زوجه ۲۰۰ سکه از کل مهریه خویش را در قبال اجرای صیغه طلاق به زوجه بذل نموده و زوج قبول بذل نموده‌اند زوجه در خصوص اجرت المثل و نفقه و جهیزیه ادعایی ندارد .

مطلب مرتبط:  بهترین دفتر وکالت در تهران برای رفع مشکلات حقوقی

حضانت فرزند مشترک با پدر است و زوجه ۲۴ ساعت در هفته حق ملاقات دارد طرفین نسبت به هدایا و سایر امور ادعایی نسبت به یکدیگر ندارند.

با سپاس فراوان امضاء

با توجه به اینکه دادخواست طلاق توافقی از مجله شایع‌ترین نمونه دادخواست طلاق به دادگاه می باشد با توجه به موارد فوق اهمیت زیادی نداشته و علی رغم ث شکل ساده ممکن است تبعات سنگینی در این خصوص در صورت عدم آشنایی با قوانین برای زوجین داشته باشد لذا در صورت تمایل به درخواست طلاق توافقی می‌تواند با وکیل خانواده تهران مدافع مشاور نمایید.

طلاق توافقی یکی از مرسوم ترین انواع طلاق است که زوجین با توجه به سختی مسیر طلاق های یکطرفه به این نتیجه میرسند که بهتر است هرچه زودتر بدون هیچ دغدغه ای از هم جدا شوند نحوه طلاق گرفتن توافقی زمانی است که زوجین در خصوص مهریه،نفقه،اجرت المثل ایام زوجیت و حضانت فرزند در طلاق توافقی به توافق برسند که معمولاً در این نوع از طلاق زن با بذل بخشی از مهریه اقدام به طلاق می نماید و مراحل طلاق توافقی بدینگونه است که پس از درخواست طلاق توافقی توافقات که در داوری ثبت میگردد دادنامه طلاق صادر میگردد که طرفین باید ظهر دادنامه حق تجدیدنظرخواهی و فرجام خواهی را از خود سلب و ساقط نمایند .

مدارک لازم برای دادخواست طلاق توافقی

پس از اینکه بر این اساس دادنامه صادر گردید به طرفین ابلاغ میگردد و از تاریخ ابلاغ دارای اعتبار ۳ ماه است که اگر زوجین در این مدت یعنی ظرف ۳ ماه اقدام به اجرای صیغه طلاق ننمایند دادنامه اعتبار خود را از دست میدهد فلذا باید در این مدت با در دست داشتن شناسنامه و سند نکاح به یکی از دفترخانه های ثبت ازدواج و طلاق مراجعه و اقدام به اجرای دادنامه و صیغه ی طلاق نمایند. البته زوجین میتوانند جهت طلاق توافقی سریع این موارد را به وکیل در طلاق توافقی موسسه حقوقی ما بسپارند تا حسب تجربه ای که دارند ظرف یک روز همه این اقدامات را انجام بدهند.

مدارک لازم برای دادخواست طلاق توافقی

 • سند ازدواج
 • شناسنامه
 • کارت ملی

سوالات متداول

آیا برای دادخواست طلاق توافقی باید وکیل گرفت؟

خیر اما جهت انجام سریع تر امکان انجام توسط وکیل خانواده به سود شما است. شما با گرفتن وکیل متخصص طلاق توافقی با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن میتوانید اقدام به طلاق نمایید کافیست با ما تماس بگیرید.

آیا مشاوره خانواده قبل از دادخواست طلاق توافقی باید انجام شود؟

بله معمولا ۱۰ جلسه مشاوره خانواده بسته به امکان سازش بین طرفین انجام می شود .

هزینه دادخواست طلاق توافقی چقدر است؟

هزینه دادخواست طلاق توافقی معمول رقمی در حدود ۲۰۰ هزار تومان است .

5/5 - (3 امتیاز)
سوالات شما
۴ دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. رز مختارپور

  با عرض ادب و احترام، بنده بعد از ۱۲ سال زندگی مشترک و صاحب دختر ۱۱ ساله مدت یکماه است که به خانه پدریم رفتم و خواستار طلاق از همسرم می باشم ولی هیچ اقدامی تاکنون انجام نداده ام، آیا می توانم قبل از اقدام قانونی، جهیزیه خود را از منزل ایشان ببرم؟

  1. سروش حسن منفرد وکیل مدنی روابط کار

   با سلام
   در صورت مخالفت ایشان با تحویل جهیزیه میتوانید ابتدا دادخواست استرداد جهیزیه مطرح نمایید و بعد دعاوی دیگر را پیگیری فرمایید

 2. مرضیه عباسنژاد

  سلام ببخشید من ۱۵ساله ازدواج کردم دوتا فرزنددختردارم ویک شوهر دروغگو و فحاش وبددهن وبی مسئولیت که واقعا نمیتونم ادامه بدم .راستش اول میخواستم مهریه اجرا بزارم اما واقعا مشکلات ما فراتراز اینهاست و من نگران آینده دخترام هستم.چون دخترم که دوازده سالشه حتی انگیزه نداره درس بخونه. لطفا کمکم کنین.میخواستم حضوری برسم خدمتتون اما پولی ندارم پرداخت کنم.

  1. زهرا افراس وکیل پایه یک دادگستری

   سلام
   شما باید بدونید قبل از هر اقدام مشکل شما باید توسط رانشناس خانواده بررسی بشه و مراجعه به وکیل آخرین راه خواهد بود بهر حال اگر توانایی پرداخت هزینه مشاوره ندارین می تونید با شماره های سایت ما تماس بگیرید و مشاوره حقوقی رایگان بگیرید.
   وقت خوش

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312