... ...

هزینه وکیل طلاق در سال ۱۴۰۱ به طور کامل و بدون هزینه اضافی در تهران مدافع

 • 4 شهریور 1399
 • ۲ نظر
 • 7 دقیقه
 • 2677 بازدید

کمترین هزینه وکیل برای طلاق توافقی به صورت اقساط و بدون حضور زوجین در کمترین زمان

 هزینه وکیل طلاق چقدر است؟

با توجه به اینکه برای ارائه دادخواست شما ابتدا باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه نمایید اولین هزینه طلاق توافقی هزینه دادرسی است که از شما دریافت می گردد .

هزینه وکیل طلاق

هزینه دادخواست طلاق توافقی در دو بخش قرار می گیرد .

١) هزینه دادخواست طلاق توافقی بر اساس تعرفه های قضایی و حقوقی ثبت حکم طلاق در دفتر طلاق

٢) هزینه وکیل برای طلاق توافقی که طبق توافق طرفین دریافت می گردد .

لیست هزینه کامل با هزینه‌های قضایی

اولین هزینه طلاق توافقی در زمان ثبت دادخواست جهت ارجاع پرونده به دادگاه از طریق دفاتر خدمات قضایی به میزان تقریبی ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار تومان است که به عنوان هزینه دادرسی شناخته می شود.

پس از مشخص شدن شعبه خانواده رسیدگی کننده به پرونده که معمولاً از طریق پیامک به شما اعلام می شود (البته در صورت ثبت نام در سامانه ثنا) با مراجعه به شعبه رسیدگی کننده جهت تکمیل پرونده می بایستی مشاوره داخل مجتمع خانواده و گواهی بارداری انجام شود.

هزینه مشاوره خانواده در هر شهر متفاوت است اما معمولاً بر اساس نرخ مشاوره سال ۱۴۰۰ مبلغی به میزان ۱۰۰ هزار تومان برای هر یک از زوجین دریافت می گردد.

هزینه آزمایشگاه جهت تست بارداری متغیر از ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می باشد البته گاها شعبات دادگاه خانواده تست بارداری خارج از دادگاه را نیز می‌پذیرند.

مشاوره داخل دادگاه در خصوص دادخواست طلاق توافقی علاوه بر مشاوره خانواده بهزیستی است در این خصوص وکیل خانواده در جلسه مشاوره دادگاه به جای زوجین می‌تواند حضور داشته باشد.

هزینه طلاق در تهران مدافع

تعداد جلسه مشاوره داخل دادگاه یک‌مرتبه است.

سایر هزینه طلاق توافقی و هزینه وکیل برای طلاق است حق الوکاله طلاق توافقی برای وکیل خانواده بر اساس آیین‌نامه حق الوکاله و قرارداد طرفین تعیین می گردد مبلغ خاصی ندارد به همین دلیل است که قیمت وکیل در هر شهر و نسبت به هر وکیل متفاوت است زیرا قرارداد فی مابین وکیل و موکل در خصوص هزینه وکیل معتبر و ملاک است.

ما در دفتر وکالت در تهران با توجه به تمرکز در پرونده‌های خانواده و با بهره گیری از وکلای متخصص سعی بر دریافت کمترین هزینه  وکیل طلاق توافقی هستیم و با توجه به شرایط مالی و انصاف قیمت  وکیل برای طلاق به حداقل ممکن و به صورت اقساط دریافت می نماییم.

برای دریافت مشاوره حقوقی رایگان خانواده و هزینه وکیل طلاق می توانید پس از اخذ گواهی عدم امکان سازش طلاق توافقی و قطعیت حکم زوجه یا وکلای زوجین برای مراجعه به دفاتر ثبت طلاق از بین دفاتر طلاق با توجه به ظرفیت پذیرش دفاتر جهت اتمام و اجرای صیغه طلاق اقدام می‌نمایند.

با توجه به محدود بودن تعداد ثبت طلاق در دفاتر ثبت طلاق میزان دریافت حق الثبت رشد چشمگیری داشته که با توجه به انصاف سردفتر به میزان ۸۰۰ الی  و ١٢٠٠ هزار تومان دریافت می شود.

مطلب مرتبط:  تمامی مراحل درخواست طلاق از طرف مرد | تفاوت درخواست طلاق از طرف مرد یا زن

مبلغ حق الثبت از هزینه وکیل برای طلاق متفاوت بوده و جزو هزینه‌های عمومی محسوب می‌شود .

حق الوکاله طلاق توافقی

حق الوکاله ثبت طلاق توافقی در مرحله اجرا در دفاتر توسط وکیل هزینه جداگانه ای محسوب نمی‌شود و قیمت وکیل برای طلاق و اجرای صیغه طلاق در هزینه وکیل برای طلاق توافقی محاسبه شده و هزینه مازادی پرداخت نمی شود.

البته بهتر است پس از صدور گواهی عدم امکان سازش زوجین و کمی تامل و صبوری در اجرای صیغه طلاق توافقی اقدام نمایید .

زیرا فلسفه سه ماه مدت اعتبار گواهی عدم امکان سازش ممکن است بازگشت به زندگی زناشویی باشد پس در این خصوص علی‌رغم عدم منع قانونی در اجرای صیغه طلاق توافقی توسط وکلا در دفاتر طلاق کمی در اتخاد آخرین مرحله طلاق توافقی عاقلانه تصمیم گیری نمایید.

 هزینه وکیل طلاق

قطعاً در صورت سوال از هر وکیل این مبلغ یکسان نخواهد بود اما در گروه تهران مدافع بر اساس آنچه انصاف فی ما بین وکیل و موکل است حق الوکاله و قیمت وکیل برای طلاق تعیین می گردد .

در حال حاضر عرف هزینه در تهران دو میلیون میباشد البته هزینه وکیل برای طلاق در سال ۱۴۰۰ همانند سال گذشته می باشد .

هزینه وکیل طلاق اقساطی است؟

پس از ثبت قرارداد و تنظیم توافقات طرفین میزان ۵۰ درصد حق الوکاله در ابتدا به علاوه هزینه دادخواست و مشاوره و تست بارداری پرداخت می‌شود و در صورت صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی)الباقی مبلغ اخذمی شود.

لازم به ذکر است مبلغ حق الثبت محضر طلاق که با هزینه وکیل برای طلاق متفاوت است در زمان اجرای صیغه طلاق دریافت می شود .

هزینه وکیل طلاق اقساطی

هزینه ثبت دادخواست طلاق توافقی

معمولا مبلغی معادل ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان دفاتر خدمات قضایی دریافت می نمایند.

قیمت وکیل برای طلاق چقدر است؟

با توجه به نوع طلاق توافقی یا یک طرفه هزینه حق الوکاله متفاوت است.

هزینه وکیل برای طلاق از طرف مرد چقدر است؟

با توجه به اینکه قیمت وکیل برای طلاق از طرف مرد و اقدامات انجام شده متفاوت از اقدام از طرف زن است قیمت گروه تهران مدافع با توجه به شرایط شما تعیین می گردد.

برای آشنایی با مدارک طلاق توافقی می توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

هزینه وکیل طلاق با سایر طلاق ها متفاوت است یعنی در صورت عدم توافق زوجین به درخواست هر یک از زوجین امکان طلاق وجود دارد .

البته هزینه در این صورت با توجه به زمان و روند رسیدگی بیشتر خواهد بود که قیمت وکیل برای طلاق در گروه حقوقی تهران مدافع با توجه به وضعیت مالی شما قابل تقسیط است .

مطلب مرتبط:  نمونه لایحه اعتراض به رای نفقه و اعتراض به رای نفقه توسط زوج در دادگاه

هزینه وکیل طلاق به صورت اقساط دریافت می شود.

تعرفه وکیل طبق آیین نامه حق الوکاله مشخص است اما وکیل امکان انعقاد قرارداد خصوصی با موکل خود به هر میزان مبلغ را دارد و به صورت قانونی موکل متعهد به پرداخت است.

قیمت وکیل برای طلاق در مرحله بدوی و تجدید نظر و دیوان عالی کشور در گروه وکلای تهران مدافع به یک مقدار بوده و در هر مرحله هزینه به یک مقدار است.

[insert-html]

مزایای انجام طلاق توافقی توسط وکیل

 • تسریع در روند رسیدگی
 • عدم حضور زوجین

در صورت حضور ٢ وکیل در طلاق توافقی شاید مقداری هزینه وکیل طلاق بیشتر شود.اما حسن این کار در سرعت پیگیری و آشنایی وکلا به مراحل رسیدگی و در نتیجه صرفا زمان کمتر نسبت به عدم حضور وکلا است همچنین در صورتی که وکیل در پرونده باشد دیگر حضور زوجین لزومی نداشته  حتی در مراحل اجرای حکم در دفتر طلاق در صورت تمایل زوجین وکلا به جای آنها امکان اجرای صیغه طلاق را دارند .

قیمت وکیل برای طلاق در این خصوص همان مبلغ اعلامی است .

توجه داشته باشید تمامی توافقات طرفین در صورت ممکن قبل از اجرای صیغه طلاق انجام شود .

در غیر این صورت الزام به ایفای تعهد پس از ثبت طلاق و دشواری فراوان امکان پذیر است.

در صورت توافق بر اقساط مهریه پس از ثبت صیغه طلاق زوج مکلف به پرداخت است، در صورت عدم پر پرداخت زوجه با مراجع به دفتر ازدواج نسبت به مهریه امکان مطالبه از طریق اجرای ثبت اسناد را دارد.

در صورت تصمیم به طلاق و نبود راهی برای زندگی مشترک گروه حقوقی تهران مدافع با صرف کمترین هزینه وکیل طلاق می توانید اقدام نماِیید.

سوالات متداول:

آیا با وجود وکالت در طلاق باید وکیل گرفت؟

در صورتی که بخواهیم دادخواست طلاق دهیم قطعاً وکیل دادگستری جهت اعلام وکالت و انجام طلاق همراه شما به عنوان وکیل همسرتان دادگاه باید وجود داشته باشد .

قیمت وکیل برای طلاق در این صورت با توجه به اینکه یک وکیل گرفته اید مراتب کمتر خواهد بود.

هزینه گرفتن وکیل از تهران مدافع برای انجام صفر تا صد کار چقدر است؟

پنج میلیون و ششصد خواهد بود و دو وکیل پرونده شما را انجام میدهند و شناسنامه را ظرف ۲۰ روز با مهر طلاق تحویل میدهند.

هزینه طلاق در دفتر طلاق در سال جدید (۱۴۰۱) چقدر است؟

طبق تعرفه تعیین‌شده مبلغ ۸۵۰ هزار تومان باید دریافت کرد اما متاسفانه با توجه به سهمیه در نظر گرفته شد تا مبلغ ١/٢۵٠/٠٠٠ تومان نیز دریافت می‌شود البته معین شده برای ثبت طلاق زوجین یکجا می باشد.

ولیکن در صورت عدم آشنایی ممکن است مبلغ مازاد نیز از طرفین دریافت شود که خارج از انصاف می باشد .

4.2/5 - (6 امتیاز)
سوالات شما
۲ دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سیاوش

  سلام خسته نباشید هزینه طلاق و گرفتن مهریه برای زن به طور دقیق چقدر میباشد؟ سپاسگزارم اگر پاسخ بدید

  1. بهزاد گروسی وکیل پایه یک دادگستری

   سلام مبلغ معینی ندارد و قرارداد فی مابین وکیل و موکل به هر میزان مبلغی مانع قانونی ندارد

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312