... ...

معرفی بهترین وکیل بانکی در تهران و ضرورت مشاوره گرفتن از آنها

 • 31 شهریور 1399
 • بدون نظر
 • 7 دقیقه
 • 1815 بازدید

گسترش و پیشرفت جوامع امروزی و پیش روی به سوی مدرنیته اگرچه بسیاری از مشکلات گذشته را حل کرده است، اما مسائل جدیدی در این میان ایجاد شده است که رسیدگی به آن ها نیازمند تجربه و تخصص است. بانک ها نهادی هستند که در دنیای امروز تقریباً همه افراد به نوعی با آن سروکار دارند. این نهاد توانسته است بسیاری از مشکلات مالی مردم را حل کند؛ با این حال مشکلات پولی و بانکی یکی از رایج ترین مسائلی هستند که ممکن است در طول زندگی با آن دست و پنجه نرم کنید. به کارگیری یک وکیل بانکی خوب می تواند به شما در حل این مسائل کمک کند. اما اینکه این وکیل کیست و چه وظایفی دارد، موضوعی است که در این مقاله به آن می پیردازیم. در این مقاله می توانید با بهترین وکیل بانکی در تهران آشنا شوید و از خدمات و مشاوره این وکلا بهره بگیرید.

وکیل بانکی در تهران

وکیل بانکی را بهتر بشناسید!

پیش از هر چیز لازم است تا در مورد وکیل بانکی توضیحاتی را ارائه کنیم. وکیل بانکی در واقع یکی از زیر مجموعه های اصلی وکیل تجاری است. یک وکیل دعاوی بانکی خوب باید به تمام پیچ و خم و جزئیات امور و قوانین بانکی آشنا باشد تا بتواند بر اساس آن از حقوق افراد دفاع کند. با توجه به پیچیدگی دعاوی بانکی انتخاب یک وکیل خبره در این حوزه بسیار حائز اهمیت است. این وکیل باید بتواند از حق و حقوق مالی افراد در محاکم قضایی و غیرقضایی دفاع کند.

با توجه به این که مسئولیت های سنگینی بر عهده وکیل بانکی است و گستره این دعاوی معمولاً بسیار زیاد است، این شخص باید بتواند با تکیه بر تجربه و علم خود از موکل دفاع کند. دعاوی بانکی می توانند از سوی اشخاص حقیقی یا حقوقی و یا حتی از سوی خود بانک مطرح شوند. بهترین وکیل بانکی شخصی است که بر تمام این دعاوی مسلط بوده و بتواند نسبت به احقاق حقوق موکل خود اقدام کند. فردی که مسئولیت دعاوی بانکی را بر عهده می گیرد باید مانند تمامی وکلا از پروانه وکالت برخوردار باشد.

 

چه نوع دعاوی در دسته دعاوی بانکی قرار میگیرند؟

دعاوی بانکی طیف بسیار گسترده ای دارند. بر این اساس شاید تشخیص این مسئله که دعاوی باید به دست وکیل بانکی حل شوند یا خیر شاید کمی دشوار به نظر برسد. در این قسمت مهمترین دعاوی مربوط به بانک را عنوان می کنیم. لازم به ذکر است که دعاوی بانکی خود در دو دسته دعاوی بانکی علیه بانک و دعاوی بانکی علیه مشتری تقسیم بندی میشوند و هر یک دارای انواعی هستند.

مطلب مرتبط:  چگونگی شکایت کلاهبرداری اینترنتی و تنظیم شکوائیه توسط وکیل

دعاوی بانکی علیه بانک

 • دعوای فک رهن
 • دعوای استرداد اسناد ضمانت
 • دعوای الزام به ارائه مفاصای وام
 • دعوای ابطال شروط قراردادی

دعاوی بانک علیه مشتری

 • دعوای مطالبه طلب علیه مشتری
 • دعوای مطالبه وجه چک یا سفته
 • تقاضای اجرایی از اجرای ثبت

در تمامی موارد عنوان شده، لازم است تا از بهترین وکیل بانکی برای حل و فصل مشکل مشاوره گرفت. این کار به فرد کمک میکند تا بتواند در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه پرونده را مختومه کند. مؤسسه حقوقی تهران مدافع به عنوان یک مؤسسه حقوقی کارکشته در حوزه امور بانکی آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز است.

وظایف وکیل بانکی خوب

وظایف وکیل بانکی خوب

همان طور که در قسمت های قبلی نیز اشاره شد، یک وکیل دعاوی بانکی خوب باید به تمامی مسائل و چالش های موجود در حوزه بانک آگاه باشد و تجربه کافی در رسیدگی به پرونده ها را داشته باشد. این شخص باید به مصوبات شورای ملی پول و اعتبار آگاه باشد و بر طبق آن برنامه ریزی لازم برای دفاع از پرونده را انجام دهد. اطلاع از شرایط مزایده و مناقصه ها از دیگر وظایف یک وکیل بانکی است که باید نسبت به آن آگاه باشد. در قسمت قبل عنوان کردیم که دعاوی بانکی می توانند علیه بانک و یا علیه مشتری مطرح شوند. شخصی که به عنوان وکیل انتخاب می شود باید بتواند در هر دو حوزه به شکلی کارآمد عمل کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله وکیل ثبتی در همین سایت نیز دیدن کنید.

ضرورت مشاوره گرفتن از وکلای بانکی

با توجه به پیچیدگی هایی که در حوزه امور بانکی وجود دارد، ضروری است تا افراد در صورت برخورد با انواع این مسائل نسبت به مشاوره گرفتن از یک وکیل خبره اقدام کنند. به طور مثال بسیاری از افراد برای استفاده از اعتبارات و تسهیلات بانک ها سند املاک و اموال خود را در رهن بانک قرار می دهند. و نکته جالب این است که بانک ها قوانین بسیار سختگیرانه ای در این خصوص مطرح می کنند که معمولاً این شرایط به ضرر مشتریان خواهد بود. به همین علت است که مشکلات فک رهن که از سوی مشتریان مطرح می شود بسیار گسترده هستند. با بهره گیری از تجربیات یک وکیل دعاوی بانکی می توان از حقوق مشتریان دفاع کرد و از توقیف اموال توسط بانک جلوگیری کرد.

مسئله مطرح شده به تنهایی یکی از مسائلی است که در حوزه امور بانکی با آن دست و پنجه نرم میکنید. مسائل مربوط به چک برگشتی و سفته، مزایدات و مناقصات، بازپرداخت تسهیلات و… همگی از مشکلات حوزه بانک هستند که برطرف کردن آن ها بدون مشورت با وکلای خبره امکان پذیر نخواهد بود. مؤسسه حقوقی تهران مدافع با معرفی بهترین وکیل بانکی در تهران، بهترین مشاوره ها در حوزه امور بانکی را به مشتریان ارائه میکند. کافیست از طریق تماس تلفنی مشکل خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

مطلب مرتبط:  نمونه فرم وکالتنامه وکیل دادگستری

وکیل دعاوی بانکی در تهران

وکیل دعاوی بانکی در تهران

با توجه به این که در شهر تهران به عنوان پایتخت کشور، مشکلات و دعاوی حقوقی بسیار گسترده و پیچیده ای وجود دارد، احساس نیاز به وکلای کار کشته و باتجربه به شدت احساس می شود. مشکلات بانکی نیز که به عنوان یکی از مرسوم ترین مشکلات حقوقی هستند همواره برای حل و فصل نیازمند استفاده از تجربیات یک وکیل خبره هستند.

چنانچه درگیر مشکلات حقوقی و بانکی پیچیده هستید، مجموعه تهران مدافع با معرفی بهترین وکیل بانکی به شما در حل و فصل این مسائل کمک میکند. کارشناسان ما به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و مشاوره به شما عزیزان هستند.

 

سخن آخر

برای آن که از صرف زمان و هزینه های اضافی در رسیدگی به مشکلات حقوقی حوزه بانکی رها شوید، بهتر است از ابتدا مشکل خود را با یک وکیل خبره امور بانکی در میان بگذارید تا بر طبق قوانین به پرونده رسیدگی شود. برای گرفتن مشاوره از بهترین وکیل بانکی در تهران می توانید با مجموعه تهران مدافع تماس حاصل کنید.

سؤالات متداول:

 1. آیا وکیل بانکی می تواند به بدهکاران بانک کمک کند؟

بله. یکی از وظایف مهم وکیل بانکی جلوگیری از تضییع حقوق بدهکاران بانکی است. این افراد اغلب به دلیل عدم آگاهی از قوانین درگیر دادگاه و دادسرای بانکی می شوند.

 1. هزینه استفاده از خدمات یک وکیل بانکی چقدر است؟

در این خصوص باید عنوان کرد که حقوق وکیل بسته به نوع پرونده و میزان پیچیدگی آن متفاوت خواهد بود. بنابراین نمی توان مبلغ مشخصی را از قبل به عنوان حق وکالت در نظر گرفت.

 1. توقیف ملک در رهن بانک در چه شرایطی امکان پذیر است؟

در صورتی که ارزش ملک بیشتر از طلب بانک باشد این کار امکان پذیر است در غیر این صورت مابه التفاوت باید توسط مالک پرداخت شود.

 1. در صورتی که شروط قرارداد بانکی بر خلاف قانون باشد چه باید کرد؟

در این صورت مشتری می تواند برای ابطال این شروط به دادگاه دادخواست ارائه نماید و برای ابطال آن اقدام کند.

5/5 - (3 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312