... ...

بهترین وکیل جرایم رایانه‌ ای و سایبری متخصص در تهران

 • 4 شهریور 1399
 • بدون نظر
 • 8 دقیقه
 • 2184 بازدید

رایانه و ابزار رایانه ای و به خصوص اینترنت و فضای مجازی بخشی جدا نشدنی از زندگی انسان امروزی است. رایانه، گوشی تلفن همراه و اینترنت چنان با شئون مختلف زندگی فردی و اجتماعی افراد عجین شده است که تقریبا تصور دنیای بدون این ابزارها و ادامه زندگی بدون تکیه بر اینترنت تقریبا محال است. استفاده مداوم افراد از اینترنت و حضور دائمی آنها در این فضا موجب شده است که این فضا به بستر جدیدی برای ارتکاب جرایم تبدیل شود.

سرقت، کلاهبرداری، دسترسی غیر مجاز به اطلاعات افراد، ورود غیر مجاز به پروفایل افراد، تغییر گذرواژه ها، شنود الکترونیکی، جرایم منافی عفت رایانه ای، جعل رایانه ای و… تنها بخشی از جرایمی است که در حال حاضر در فضای رایانه و فضای مجازی انجام می شود.

وکیل جرایم رایانه ای یکی از تخصص هایی که برای طرح شکایت توسط افرادی که از این راه متضرر شده اند یا دفاع از اشخاصی که متهم به اتکاب جرایم رایانه ای شده اند شکل گرفته است.

وکیل جرایم رایانه ای علاوه بر تخصص بر قوانین و مقررات مرتبط با جرایم سایبری و رایانه ای باید بر مباحث مرتبط با رایانه و تجهیزات رایانه ای و راه های ارتکاب جرایم از طریق تجهیزات رایانه ای و اینترنت تسلط داشته باشد تا بتواند به بهترین وجه از حقوق موکل خود در دادگاه دفاع نماید.

جرایم رایانه ای چیست؟

قانون جرایم رایانه ای مصوب سال ۱۳۸۸ به جهت مبارزه با جرایم سایبری و رایانه ای توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و اعمال مختلفی را جرم انگاری نمود. اما این قانون هیچ تعریف دقیقی از جرایم رایانه ای ارائه نکرد. همین موضوع سبب شد که صاحب نظران حقوقی تعاریف متعددی را از جرایم رایانه ای ارائه نمایند. مهم ترین تعاریف ارائه شده عبارت است از:

 1. جرایمی که رایانه و اینترنت به عنوان ابزار ارتکاب جرم به کار می رود. مثل : کلاهبرداری اینترنتی، سرقت اینترنتی و…
 2. جرایمی که به فضای اطلاعات و داده های مجازی ارتباط دارند. مثل جاسوسی رایانه ای، سرقت اطلاعات، دسترسی غیر مجاز، تغییر گذرواژه ها و…
 3. جرایمی که رایانه و تجهیزات رایانه ای در آن موضوع جرم واقع می شوند. مثل سرقت، کلاهبرداری، تخریب و …

البته تعریف آخر تا حد زیادی از تعریف مد نظر قانونگذار فاصله دارد.

اما به طور خلاصه می توان گفت هر جرمی که به طور کامل در فضای مجازی اتفاق بیوفتد و از رایانه به عنوان ابزار اصلی ارتکاب جرم استفاده شود جرم رایانه ای گفته می شود.

وکیل سایبری

وکیل جرایم رایانه ای

با توجه به اینکه جرایم رایانه ای و سایبری به طور فزاینده ای در حال گسترش هستند نظام قضایی کشور نیز رسیدگی به این امور را به طور تخصصی در صلاحیت دادسرا و دادگاه جرایم رایانه ای قرارداده است. همچنین پلیس فتا به عنوان ضابط دادگستری جهت کشف جرم و فعالیت های انتظامی در این خصوص به طور تخصصی به جرایم رایانه ای و سایبری می پردازد.

وکیل جرایم رایانه ای وکیلی است که بعد از دریافت پروانه وکیل پایه یک دادگستری به طور تخصصی وارد حوزه جرایم سایبری و رایانه ای می شود و با مطلاعه و بررسی مستمر قوانین، مقررات، آراء و رویه دادگاه ها و… تسلط کافی برای ورود به حوزه جرایم اینترنتی به دست می آورد.

مطلب مرتبط:  لایحه دفاعیه اثبات خیانت در امانت

یک وکیل جرایم رایانه ای خوب کسی است که علاوه بر تسلط بر قوانین و مقررات با رایانه، اینترنت، فضای جرایم رایانه ای، آخرین تغییرات تکنولوژی و… آشنایی کامل دارد. این موضوع از توان همه وکلا خارج است زیرا معمولا وکلا از فضای تکنولوژی و رایانه دور هستند و در خصوص اینگونه مطالب تسلط بسیار کمی دارند. پس ویل جرایم رایانه ای علاوه بر تسلط بر قوانین و مقررات باید تخصص نسبی در زمینه رایانه و تجهیزات جانبی آن داشته باشد تا بتواند بهترین دفاع را تدارک ببیند.

گروه وکلای تهران مدافع بهترین وکلای پایه یک دادگستری متخصص جرایم رایانه ای و سایبری را گرد هم آورده است تا بهترین خدمات را با بهترین وکیل جرایم سایبری به شما مراجعین محترم معرفی نماید و امکان دریافت مشاوره حقوقی رایگان را برای شما فراهم آورده نموده است. « ۰۲۱۹۱۰۰۱۳۱۲ »

مصادیق جرایم رایانه ای

جرایم رایانه ای مصادیق متعددی دارند و هرروز درحال گسترش و تغییر هستند. زیرا سرعت تغییر و تحول در تکنولوژی های رایانه ای و اینترنتی چنان سرسام آور است که می توان گفت هرروز شاهد تغییر در سبک جرایم ارتکابی در این فضا هستیم. لذا مصادیق جرایم رایانه ای هرروز درحال افزایش است. در اینجا تنها به برخی از جرایم رایانه ای که شناخته شده تر هستند و در قانون جرایم رایانه ای نیز به آنها اشاره شده است اشاره می کنیم.

 • سرقت رایانه ای
 • کلاهبرداری رایانه ای
 • دسترسی غیر مجاز
 • شنود غیر مجاز
 • جاسوسی رایانه ای
 • جعل رایانه ای
 • تخریب و اخلال در داده ها یا سامانه های رایانه ای و مخابراتی
 • جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی
 • هتک حیثیت و نشر اکاذیب و…

وکیل جرایم رایانه‌ای

وکیل سایبری

اصطلاح وکیل جرایم رایانه ای نسبت به وکیل سایبری از قدمت بیشتری برخوردار است. البته این دو اصطلاح علی رغم برخی اختلاف تعابیر تفاوت چندانی در حوزه وکالت ندارند. برخی جرایم رایانه ای که به وسیله رایانه و تجهیزات رایانه ای انجام می شوند به جرایم سایبری مشهورند. عملیات هک، سرقت اطلاعات و داده های افراد، شرکت ها و یا سازمان های دولتی، شنود رایانه ای، تخریب سایت ها و تجهیزات رایانه ای از طریق عملیات سایبری، نفوذ در سیستم ها و یا ویروسی کردن آنها و…

وکیل سایبری در واقع یک وکیل کیفری متخصص جرایم رایانه ای است که علیه مرتکب اینگونه جرایم در دادسرا و دادگاه ویژه جرایم رایانه ای اقدام به طرح دعوا می کند و علاوه بر مطالبه حقوق اشخاص متضرر از جرم پیگیر مجازات شخص مرتکب می شود.

اقدامات وکیل سایبری می تواند یک وجه دیگر نیز داشته باشد و آن هم دفاع از متهم است. وقتی شخصی متهم به ارتکاب جرایم سایبری می شود ممکن است به مجازات های سنگینی محکوم شود. دفاع مناسب از یک متهم که حتی ممکن است بی گناه هم باشد وجه دیگر اقدامات یک وکیل سایبری متخصص است.

مشاوره رایگان با وکیل جرایم رایانه ای

گروه وکلای تهران مدافع متشکل از تعداد زیادی وکیل متخصص در حوزه های مختلف است. یکی از مهم ترین حوزه های خدمات تهران مدافع، معرفی وکیل جرایم رایانه است. مشاوره حقوقی رایگان نیز یکی از خدماتی است که شما مراجعین محترم می توانید در هفت روز هفته و هر ساعت از شبانه روز از آن بهره ببرید.

مطلب مرتبط:  بهترین وکیل جرایم مالیاتی در تهران به همراه مشاوره حقوقی

می توانید با شماره تلفن ثابت « ۰۲۱۹۱۰۰۱۳۱۲ » تماس حاصل فرمایید.

روش های مشاوره با وکیل جرایم رایانه ای در تهران مدافع

تهران مدافع جهت رفاه حال شما مراجعین محترم روش های مختلفی را جهت ارائه مشاوره حقوقی رایگان در نظر گرفته است که می توانید از هریک از آنها حسب شرایط و اوضاع و احوال استفاده کنید.

مشاوره تلفنی رایگان

بهترین و سریع ترین راه دریافت مشاوره حقوقی از تهران مدافع مشاوره حقوقی تلفنی است. برای دریافت مشاوره حقوقی تلفنی رایگان با تهران مدافع تماس بگیرید و از وکیل پایه یک دادگستری مشاوره رایگان دریافت کنید.

شماره تماس : ۰۲۱۹۱۰۰۱۳۱۲ ( تماس در ساعات اداری)

شماره موبایل وکیل: ٠٩٣۶٩٣۵٧١٠۴ (پیام در واتساپ بعد از ساعت اداری و روزهای تعطیل و به صورت غیر رایگان)

مشاوره حقوقی از طریق واتساپ

چت رایگان با وکیل در هر ساعت از شبانه روز خدمت دیگری است که تهران مدافع جهت رفاه حال مراجعین محترم خود فراهم نموده است. شما عزیزان می توانید در اپلیکیشن واتساپ سوالات خود را به صورت تایپی یا VOICE مطرح کنید و از وکیل پایه یک دادگستری متخصص جرایم رایانه ای مشاوره رایگان حقوقی دریافت کنید.

شماره واتساپ : ٠٩٣۶٩٣۵٧١٠۴

مشاوره حقوقی حضوری

بهترین روش مشاوره، مشاوره حقوقی حضوری است. زیرا مواجهه مستقیم با وکیل و ارتباط چشمی و کلامی و همچنین بررسی مدارک، شرایط و اوضاع و احوال توسط وکیل در جلسه حضوری بیش از حالات دیگر مقدور می باشد.

برای دریافت مشاوره حضوری باید ابتدا با گروه وکلای تهران مدافع تماس بگیرید و وقت مراجعه حضوری خود را رزرو نمایید.

شماره تلفن رزرو وقت مشاوره : ۰۲۱۹۱۰۰۱۳۱۲

شماره موبایل برای رزرو وقت مشاوره : ٠٩٣۶٩٣۵٧١٠۴

وکیل پایه یک جرایم اینترنتی

لازم به یادآوری است که آشنایی با قوانین می‌تواند به میزان قابل توجهی از ارتکاب چنین جرایمی پیشگیری نماید. لذا توصیه می‌گردد درصورت رخ دادن ماجرایی که در آن احتمال وقوع جرایم رایانه‌ای را می‌دهید، پیش از هرگونه اقدامی با یک وکیل جرایم رایانه‌ ای مشورت نمایید تا از وقوع جرم و گرفتاری‌های ناشی از آن پیشگیری کنید.

سوالات متداول

 • جرایم رایانه‌ای چیست؟

هرگونه فعالیتی در فضای مجازی یا به وسیله تجهیزات رایانه‌ای و مخابراتی که آسیبی به افراد و سازمان‌ها برساند پتانسیل اینکه جرم تلقی شود را دارد.

 • آیا در ایران قوانین مصوبی برای رسیدگی به جرایم رایانه‌ای وجود دارد؟

در سال ۱۳۸۸ قوانینی تحت عنوان قانون جرائم رایانه‌ای توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

 • آیا جرایم رایانه‌ای مجازات حبس نیز به همراه دارند؟

بله، قانون امکان درنظر گرفتن مجازات حبس را برای مجرم درنظر گرفته و اعمال آن به نظر قاضی پرونده بستگی دارد.

 • آیا برای جرایم رایانه‌ای نیز وکیل وجود دارد؟

مانند همه‌ی جرایم و قوانین، در مورد جرایم رایانه‌ای نیز وکلای خبره و آشنا به قوانین وجود دارند که می‌توانند افراد را در حل پنین مشکلات یراهنتمایی و همراهی کنند.

4.8/5 - (5 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312