... ...

مراحل و شرایط پس گرفتن سفته از کارفرما

  • 14 آذر 1400
  • بدون نظر
  • 6 دقیقه
  • 684 بازدید

مشکل پس گرفتن سفته از کارفرما تازگی ندارد. خیلی از کارفرماها وقتی می خواهند فردی را به عنوان کارگر یا کارمند خود استخدام کنند، از او درخواست سفته می کنند. این سفته می تواند ضمانتی برای ادامه همکاری با کافرما باشد. در بین کارفرما و افرادی که برای مجموعه اش کار می کنند، ممکن است تا سال ها مشکلی پیش نیاید، اما گاهی هم ممکن است بنا به هر دلیلی بین این دو اختلاف هایی جاری شود. در این موارد، آگاهی پیدا کردن از این که چطور می توان سفته را بدون دردسر و قانونی از کارفرما پس گرفت، بسیار اهمیت دارد.

مراحل و شرایط پس گرفتن سفته از کارفرما

دلایل گرفتن سفته در زمان استخدام

افرادی با استرداد سفته از کارفرما مشکل دارند که قرارداد کاریشان تمام شده است، اما کارفرما سفته آن ها را پس نمی دهد. در کل، می توان درباره سفته گفت نوعی سند تجاری شبیه چک است که به موجب آن فرد بدهکار فرد مقابل می شود. در قراردادهای کاری دادن سفته موجب تضمین حسن اجرای کار می شود، با این تفسیر که بعد از پایان یافتن قرارداد به فرد بازگردانده شود. اما بنا به هر دلیلی ممکن است کارفرما از این کار سر باز بزند که در واقع نوعی خیانت در امانت محسوب می شود. اما اگر تنظیم سفته درست اجرا شده باشد، می تواند قابل شکواییه باشد و امکان طرح دعوی وجود خواهد داشت.

پس گرفتن سفته از کارفرما به دلیل خودداری از شکواییه احتمالی کارمندان و کارگران نسبت به پرداخت نکردن دستمزد یا کم بودن حقوق آن ها است. یعنی، تا زمانی که فرد دست کارفرما سفته داشته باشد نمی تواند در زمان پیش آمدن مشکل، حقوق خود را بازخواست کند. نه تنها کارگر یا کارمند نمی تواند به حق و حقوق خود برسد، بلکه کارفرما با در دست داشتن سفته می تواند او را تهدید کند. به همین دلیل، این که تنظیم سفته به چه صورت باشد تا تنها تضمینی برای حسن اجرای کار باشد نه چیزی بیشتر، مهم است. یعنی با این کار دیگر کارفرما نخواهد توانست از آن سوء استفاده کند.

 

تنظیم سفته برای قراردادهای کاری

اگر سفته به درستی تنظیم نشده باشد، پس گرفتن سفته از کارفرما سخت خواهد شد. در زمان عقد قرارداد کاری به این مسائل توجه داشته باشید:

  • شماره سفته و دیگر مشخصات مهم درج شده روی سفته باید روی قرار داد ذکر شود.
  • نام فرد یا شرکت مورد قرارداد در بخش گیرنده قید شود.
  • حتماً باید دلیل صدور شدن سفته در آن آورده شود.
  • در بهترین حالت سفته باید بدون تاریخ و با قید جمله «سبب حسن اجرای کار» تنظیم شود.
  • کارگر یا کارمند یک نسخه کپی از آن برای خود تهیه کند و آن را به امضای کافرما برساند.
مطلب مرتبط:  مشاوره حقوقی چیست و چه وظایف و مسئولیت­های را دارد

اگر برای تنظیم سفته سؤالی داشتید، می توانید با مجموعه تهران مدافع تماس بگیرید و با مشاوران و وکلای معتبر در این باره مشاوره بگیرید. پس گرفتن سفته از کارفرما با تنظیم آگاهانه ساده تر خواهد بود.

تنظیم سفته برای قراردادهای کاری

مراحل پس گرفتن سفته از کارفرما

گاهی برای پس گرفتن سفته از کارفرما ممکن است نیاز به شکایت و دعاوی قانونی باشد. آگاهی داشتن از قوانین سفته ای که برای تضمین کار داده می شود، در زمان استفاده از سفته لازم است.

در ماده ۶۷۳ قانون ذکر شده است که هر فردی که از مهر و سفید امضایی که به او سپرده شده است، به هر شکلی سوء استفاده کند، محکوم به یک تا دو سال زندان خواهد شد. این قانون درباره سفته نیز صدق می کند. در ماده ۶۷۵ قانون نیز ذکر شده است که هر زمانی که اموال منقول یا غیر منقول یا برگه ای مثل سفته به عنوان اجاره، امانت یا رهن و حتی با عناوینی مثل نمایندگی یا هر فعالیتی به فردی سپرده شود و به این دلیل بوده باشد که این اشیا بازگردانده شوند یا به مصرف عینی برسند و شخصی که آن اشیا در نزدش بوده اند، آن ها را به غبن مالکان و متصرفانشان، استعمال، تصرف، تلف یا مفقود کرده باشد، محکومیت شش ماه تا سه سال زندانی به او تعلق خواهد گرفت.

در روابط کارگر و کارفرما قوانینی وجود دارد که بهتر است کارگران و کارمندان پیش از عقد قرارداد از آن آگاه باشند. نکته مهم این است که حتماً باید در سفته دلیل آن که شامل تضمین حسن اجرای کار است ذکر شود. اگر پیش روگیری تنظیم سفته درست باشد، کارفرما نمی تواند از برگرداندن آن تا زمان تمام شدن قرارداد یا فقدان همکاری خودداری کند. زیرا این کار از نظر قانونی خیانت در امانت محسوب می شود و دستور کیفری به دنبال دارد.

با همه این ها، در صورتی که کارفرما سفته ای را که برای تضمین حسن اجرای کار به او داده شده است پس ندهد، کارگر یا کارمند در ابتدا باید با ارسال اظهارنامه قانونی به وسیله دفترهای خدمات قضایی الکترونیک، از ادامه همکاری دست بکشد و قطع همکاری اش را اعلام کند. او باید شماره سفته را از کارفرما بخواهد و نسبت به استرداد سفته عمل کند.

مطلب مرتبط:  وکیل اداره کار متخصص در امور کارگر و کارفرما همراه با مشاوره

اگر همچنان کارگر یا کارمند برای پس گرفتن سفته از کارفرما مشکل داشته باشد و کارفرما از این کار امتناع کند، باید دادخواست استرداد سفته را با مأخذهای قضایی به او بدهد و با شواهد و ادله کافی دستور به الزام کارفرما به برگرداندن سفته را از دادسرا بگیرد. شواهد و ادله برای این کار می تواند رسید سفته یا حداقل دو نفر ناظر باشند. اگر در این باره سؤال هایی داشته باشید می توانید با متخصصان تهران مدافع مطرح کنید و از آن ها راهنمایی های لازم را بگیرید. آن ها به شما خواهند گفت که چه مدارکی برای این کار به درد شما خواهند خورد. به نظر می رسد که اقدام هایی که پیش از دادن سفته به کارفرما انجام می گیرد از اهمیت زیادی برخوردار است و بهتر است قبل از قراردادهای مهم کاری و همچنین دادن سفته با وکیل اداره کار حتماً مشورت کنید. زیرا بعد از دادن سفته و تنظیم آن بدون آگاهی ممکن است کاری از دست کارگر یا کارمند برای پس گرفتن آن بر نیاید.

مراحل پس گرفتن سفته از کارفرما

سؤالات متداول:

وقتی کارفرما سفته کارگر یا کارمند را پس ندهد، کار او از نظر قانونی به چه تعبیر می شود؟

از نظر قانونی وقتی کارفرما از پس دادن سفته امتناع ورزد، به نوعی خیانت در امانت محسوب می شود و قابل شکایت و طرح دعوی است.

چرا برخی از کارفرماها از کارگر یا کارمند درخواست سفته می کنند؟

بیشتر کارفرماها سفته را برای ضمانت حسن اجرای کار می گیرند. اگر این کار با آگاهی صورت نگیرد، ممکن است هر دو طرف را بعد از اتمام قرارداد کاری با مشکلاتی مواجه کند.

تنظیم سفته در زمان اعطای کارمند یا کارگر به کارفرما با هدف تضمین حسن اجرای کار به چه صورت باید باشد؟

بهتر است شماره سفته و مشخصات آن در قرارداد کار میان کارفرما و کارگر یا کارمند آورده شود. و نکته مهم این است که بر روی سفته ذکر شود که برای تضمین حسن انجام کار امضا شده است.

اگر کارفرما از دادن سفته به کارگر یا کارمند امتناع ورزد، او چه کار می تواند انجام دهد؟

اگر کارگر یا کارمند با پس گرفتن سفته از کارفرما دچار مشکل شود، می تواند از او شکایت کند. فرد می تواند از راه دفاتر قضایی خدمات الکترونیک با ذکر شماره سفته اقدام های لازم را برای گرفتن سفته انجام دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
سوالات شما
بدون دیدگاه

سوالات خود را می توانید مطرح کنید تا در اسرع وقت به پاسخ برسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

... ...
مشاوره تلفنی رایگان مشاوره تلفنی رایگان - 02191001312